Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Húgomnál ez hatásos lehet?...

Húgomnál ez hatásos lehet? Eléggé trehány kb azt hiszi szállodában van és majd mindenki utána pakol.

Figyelt kérdés

Amióta barátja van azóta eléggé trehány lett. A srác minden nap itt alszik nálunk!!!(ezt sem preferálom,mert nem nagyon tudok tőlük aludni,ezt meg anyuék szúrták el :/) Sorra halmozzák a koszos poharakat,tányérokat és húgom ezeket nem képes elpakolni kirakja az étkező asztalra és ha vki nem pakolja el napokig ott marad!! Akkor ha kaját,kávét csinál mindent elől hagy.Ha kiömlik vmi nem törli fel. Többször szóltunk neki,anyumék is,de semmit nem használ. Mivel jó részt én takarítok,mert nem melózok.Így elég rossz,hogy folyamatosan utánuk kell pakolnom 20 évesek és ennyire nem képesek vagyis inkább húgom!!Ami a szobájában van az kész fertő mindig büdös van,tele dzsuvás tányér,pohár,üres flakonok,zacskók.


Én arra gondoltam,hogy anyumnak megmondom,hogy beszéljen húgommal.Ha nem képes elpakolni maga után,akkor nem jöhet fel hozzánk a barátja.Ha ezt nem fogadja meg akkor a srác anyjával fog beszélni anyum.


Szerintetek ez hatásos lehet?

Olyan mintha azt hinné,hogy szállodában van és majd mindenki utánuk fog pakolászni,takarítani.


Vmelyik nap kitakarítottam,kiönti a kávét és ott hagyja!!! MOndom most mostam le a pultot rögtön töröld fel.Mondja jó mindjárt..aha ezek sose következnek be!! Megsértődik és be megy a szobájába -.-


Anyum csak annyit mond,hogy hát kirakni nem rakhatja ki őket.Mondom nem,de vmi ki kell találni,mert ez így rohadtul nincs jól.


2015. jan. 26. 11:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a szüleid hibája. Nekik kellene rászólni, de nem csak fenyegetőzni, hanem be is tartani a szankciókat.

Rendes tőled, hogy megoldást keresel, és az is rendes tőled, hogy takarítasz otthon, de van egy pont, ahol ez már nem alapvető dolog, hanem csicskaság. Ha a húgod nem csinál semmit, te meg helyette mindent, akkor a csicskája vagy. Tudom, hogy nehéz megállni, hogy ne pakolj el, mert én is iszonyat rendmániás vagyok, de 3 fiúval élek együtt, közülük egy igénytelen. A mosatlant beraktam az asztalára a szemetével együtt, addig csináltam, amíg el nem mosogatott és annyiszor, amennyiszer csak kellett. Kezdi megtanulni.


Szerintem szüleiddel beszélj és mondd meg nekik, hogy vagy a húgod is besegít otthon, vagy akkor ennyi erővel senki nem csinál semmit.

2015. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Anyum beszélt vele,hogy ha nem változtat akkor a barátja nem jöhet fel,eddig úgy tűnik megértette.Jobban elpakol.De szerintem nem fog sokáig tartani ez nála.Ma is rá kellett már szólnom 1x. Pedig azóta 2-3 nap telt el mióta anyum rászólt.
2015. jan. 29. 11:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Azóta mi történt? Megtanult rendet rakni maga után a húgod, vagy még mindig nektek kell megcsinálni helyette mindent?

Egyébként 20 évesen már ?érett?, felnőtt nő, ennyi idősen már azon kellene gondolkoznia, hogy minél hamarabb elköltözzön, ne a szüleitek nyakán élősködjön, nem azon, hogy még eltakarítani sem képes maga után a saját mocskát...Persze ez csak az én véleményem.

2015. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen,jobb a helyzet.El lett mindkettőjükkel beszélve főleg kb 1 hónapja anyum elég komolyan leült velük erről beszélni,meg az életről stb.Szóval már igyekszik húgom. kb 70%-ban már jó minden,nem az igazi.De sokkal jobb így!!
2015. jún. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!