Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor tudod, hogy vitatkozni...

Amikor tudod, hogy vitatkozni fogsz valakivel, akkor előre eltervezed miket fogsz mondani és válaszolni vagy hagyod had jöjjön minden magától?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 05:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod eltervezni, hogy mit fogsz mondani, mert úgyis mást válaszol, mint amit te elterveztél, onnantól kezdve pedig arra kell reagálnod, amit mond. Kivéve, ha nem is figyelsz rá, hogy mit mond, hanem csak leordítod a fejét, mintha süket lennél... De az nem vitatkozásnak hívják, hanem veszekedésnek.
2015. jan. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha tudsz gondolkodni más fejével, akkor eltervezheted a válaszokat. Aztán a válaszokat a válaszra - és elvitatkozgatsz magaddal.

Vita a nézetek különbözőségéből alakul ki.

Nem tudhatod a másik válaszát véleményedre, tehát válaszára válaszod nem tervezheted meg.

2015. jan. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem.


eleg gyors gondolkodasu vagyok ahhoz hogy spontan is birjak vitatkozni barmirol.

2015. jan. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Konfliktuskerülő vagyok, és utálok vitatkozni, és legjobban azt utálom, hogy vannak emberek akik eleve arra gyúrnak, hogy másokkal vitatkozzanak.
2015. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,volt már hogy fejben lejátszottam,de egész más lett a szitu.
2015. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ma 07:34: Pedig a vita jó, ha nem ordítozásba meg a másik sértegetésébe torkollik. Előrébb viszi a helyzetet. Szeretem a nyugalmat én is, de konfliktuskerülés a legtöbb kérdést nem oldja meg.
2015. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem félek a vitáktól, főleg, ha tudom, hogy igazam van és/vagy meg kell védjem magam vagy közeli rokont/ismerőst, persze ez attól is függ, hogy kivel beszélek.

Úgy érzem, hogy racionálisan érvelek minden alkalommal úgy, hogy közben kiskapukat hagyok arra, ha esetleg nem nekem lenn igazam és főleg Beismerem, ha hibáztam, vagy nem éppen jól láttam a dolgokat és biztos elnézést is kérek.

Igaz, hogy vannak nagyon fárasztó emberek, akik egyenesben kiforgatják a szavakat, sőt aljasak, akik a hátad mögött teszik ezt gyáván, de tudom jól, hogy az ilyen emberek magukat minősítik mások előtt ilyenkor.

A veszélyesnek tűnő embereket igyekszek kiszűrni már az elején, egy kis helyet adva még arra, hogy esetleg megváltozzon a véleményem, s ugyanakkor kerülöm is őket.

2015. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a téma. Ha tartós pl. mukelyi probnléma midnenképp elmondom a vitéban a véleményem a másik akárhogy reagál, akkor is ha nem úgy, ahogy szeretném. Tehát a váza megvan a dolognak, ami a lényeg de peraze élesben a reakciók változnak a partner válaszaitól függően. Ilyenkor meglepően új aspektusokra is fény derülhet.
2015. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
apámtól örököltem egy nagyon jó képességet a vitág elkerülésére... bírka türelmem van, de ha végképp felhúznak, akkor ütök... minek vitázni?
2015. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokan összekeverik a vitát a veszekedéssel. A vita az nem mindig jelent konfliktust, és a konfliktuskerülés nem mindig jelenti az adott probléma megoldását. Úgyhogy a vitára igenis szükség van, és igenis előbbre viszi a dolgokat, ha a felek megfelelően, egymást tiszteletben tartva, kompromisszumképesen teszik ezt.


Az viszont, hogy te a magadét fújod, és a partnered is a magáét fújja és elbeszéltek egymás mellett, sőt ordibáltok - az nem vita. Az ilyen ordibálásoknál nem kell előtte gondolkodni, mert mindenki úgyis a magáét fújja.


A vitánál viszont érdemes átgondolni a saját álláspontodat, és szerintem mindenki át is gondolja, ha tudja, hogy vitázni fog. Persze adott szituációban jönnek váratlan dolgok, tehát nem érdemes végigpörgetni előtte a fejedben, mert úgyis fog történni olyan, amire nem számítasz. De ha van egy kiforrt álláspontod, amit előtte végiggondolsz magadban, akkor valószínűleg tudsz majd ezekre is reagálni.

2015. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!