Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lustaság legyőzése?

Lustaság legyőzése?

Figyelt kérdés

Szóval elég lusta vagyok. Ami rossz. Van hogy már reggel 8kor felébredek hétvégén és van egy csomó ötletem, hogy ezt fogom csinálni azt fogom csinálni, de aztán mindig 11ig ágyban maradok és nem csinálok semmit. Vagy hogyha megyek valahova. Járok nyelvi különórákra és amikor ott vagyok tök jól szórakozik megy is nekem ez jól a társaság is jó szóval akkor ott szeretem de mikor 1 órával előtte vagyok hogy na indulni kéne nyelvórára akkor tök rosszul érzem magam, hogy nem akarok menni nincs kedvem nem szeretem, pedig tudom, hogy szeretem, mégis mindig eljátszom ezt. Suli ugyanez. Nem azt mondom hogy szeretem de végülis jól megy jól tanulok társaság is jó mégis mikor reggel felkelek semmi kedvem hozzá. És ez kb mindennel így van. Mindig lusta vagyok ahhoz amit amúgy tök szívesen csinálnék és ez nagyon rossz.

Tudom hogy elvileg ez fejben dől el, de azon belül hol? Hogyan? Hogy lehet ezt legyőzni?

17/l



2015. jan. 30. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

neaggódj, én is ilyen vagyok. pl minden reggel felkelek, fél óra mire ráveszem magam, hogy elmenjek munkába :)


amúgy nincs benne semmi mágia. nekiállsz és csinálod. pont ott rontja el mindenki, hogy valami hatalmas csodát keres ami által majd legyőzi a lustaságot. közben semmi ilyen nincs. csinálod a dolgod ha akarod, ha meg nem, akkor lustálkodsz :)

2015. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Néha azt szoktam csinálni hogy mondom magamnak hogy "na jólvan *itt a nevem szerepel* elég volt most felkelsz háromra és csinálod amit kell".

És ez van hogy bejön van hogy 3szor is el kell számolnom 3ig de közbe olyan hülyén érzem magam de általába bejön:D

2015. jan. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!