Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lustaság legyőzése?

Lustaság legyőzése?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon lusta vagyok.

Egy példa. Pl. elhatározom, hogy el kell kezdenem sportolni. Rendben, este elmegyek futni/megcsinálok 30 fekvőtámaszt vagy bármi! És este nem megyek el futni, nem csinálok fekvőtámaszt, mert nincs kedvem, mert fáradt vagyok, mert hideg van, meleg van...

És minden ilyen kis apró fogadalmam azzal végződik, bármilyen keményen is elhatározom, hogy nem lesz belőle semmi, vagy ha elkezdem, 2-3 nap után elsikkad az egész.

Ez nagyon zavar, de pont a lustaságom akadályoz meg benne, hogy ténylegesen tegyek ellene.

Az önbizalmam meg persze romokban, mindig amikor elhatározok valamit, ott a gonosz kis hang a fejemben, hogy "ez lesz a 2386. alkalom, hogy nem teljesíted..."


Arra már rájöttem, hogy a lustaság legyőzéséhez akaraterő kell, vagyis kvázi az, hogy legyőzzem a lustaságomat. Innentől kezdve 22-es csapdája.


Valakinek valami ötlete?



2014. aug. 7. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

régen nekem is ez volt a bajom, mindig akartam rengeteg dolgot, de soha nem tudtam nekiállni semminek, mert szívem szerint egész nsp csak feküdtem volna... persze belémnevelték, hogy lusta vagyok..


Aztán nyugdíjba memt a háziorvosom, és egy fiatal testépítõ jött a helyébe. õ csináltatott nekem teljes laborvizsgálatot, mikor lementem hozzá, mert depis voltam, és akartam iratni antidepit..

A laborvizsgálatok után nem volt hajlandó gyógyszert írni, meg kért rá, hogy 2 héten át minden nap aludjak 8-9 órát, + szedjek sportolóknak szánt multivitamint, mert brutális hiányaim vannak... éz láss csodát, pár nap alatt, mint akit kicseréltek...

Elõbb gyõzõdj meg, hogy tényleg lusta vagy e, nem csak valamibõl hiánuod van.

2014. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
B vitaminok hiánya okoznak ilyen tüneteket.
2014. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A vitamin nem rossz ötlet... mindenesetre sajnos nem hinném, hogy ez teljes egészében biológiai hiány lenne, egyszerűen gyenge az akaraterőm.

Olyan ez, mintha a saját hajamnál fogva kéne kihúznom magam a mocsárból...

2014. aug. 7. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
az akaraterõd az agyadban jön létre, az agyad pedig a tudomány jelenlegi állása szerint 100% biológiai rendszer :)
2014. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Figyelj, minden az elhatározás kérdése. Gondolj arra hogy miért határoztad el, hogy megcsinálod azt az adott dolgot. Tudom hogy nagyon nehéz ezt meglépni, én is hasonló cipőben járok mint te. Csak én a tanulással kapcsolatban. Nyelvi előkészítős voltam tavaly, tehát nagyon könnyű órarendem volt és 1 év alatt úgy érzem sík hülye lettem, vagy ha nem is hülye akkor rettentő lusta. Nagyon nem várom most az iskolát se, mert félek hogy mi lesz, és semmi kedvem tanulni, jelenleg ez az utolsó dolog amihez kedvem lenne. De rájöttem, hogy ez nem kedv kérdése. A saját jövőm a tét, itt dől el minden: pl. hogy 30 évesen egy iskolában fogok takarítani, vagy jó munkalehetőségeket kapok, amire mindig is vágytam és amiért megdolgoztam. A kemény munka egyszer ugyanis elnyeri jutalmát, elcsépelt szöveg, de biztos vagyok benne hogy így van. Szóval gondolkodj el ezen, most cselekedj, tegyél meg minden tőled telhetőt (akár sport, akár suli akár bármi kapcsán)amíg van rá lehetőséged és időd, ha nem teszed meg, később bánni fogod és akkor már hiába teszel bármit is, rájössz, hogy ez a hajó elúszott...
2014. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!