Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyon szép emberek felsőbbr...

A nagyon szép emberek felsőbbrendűnek érzik magukat kevésbé szép társaiknál?

Figyelt kérdés
A nagyon szép emberek mindig olyan magabiztosak, olyan nyugodtak, nem idegeskednek. Lehetséges, hogy szépségükből táplálkozik önbizalmuk? Többnek képzelik magukat azoknál akiknek nem volt ekkora szerencséjük gének szempontjából? Pusztán kiváncsiságból érdekel, hogy mi a véleményetek, nem önsajnálatból vagy bármi más szempontból. Tény, nem éreztem magam jól az ő társaságukban, nem éreztem úgy, hogy lenne bármi közös bennünk. Közvetlenebbnek, barátságosabbnak tünnek a max aranyos, esetleg átlagos emberek.
2015. jan. 30. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a szép emberek lehetnek nárcisztikusok, ők épp a szépségükkel tűnnek ki, ezzel lógnak ki a sorból, és tesznek iriggyé másokat.
2015. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nagyon csúnya emberek is tudnak úgy viselkedni, mint akik nagyon szépnek hiszik magukat... :D És alapvetően szép arcú, vonzó külsejű emberek is tudnak borzasztóan önbizalomhiányosak és tétovák lenni. Az önbizalom nem külső jegyekből fakad.
2015. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Bár az életben vannak helyzetek amikor előnyösebb. De a magbiztosság és nyugalom nem ebből ered. Az önbizalom sem ebből táplálkozik.A szép embereknek is van egy rakás más gondja.

Ha így érzel,akkor te érzed kisebbrendűnek magad és ez a te problémád.Ezzel te nézz szembe,és ne a másikban keresd a hibát.

2015. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó természetesen vannak ilyenek is, de általában igaz, hogy az nagyon szép emberek csattannak ki az önbizalomtól, a csúnyák meg önbizalomhiányosak, vagyis legalábbis szerények. Kevés nagyon szép emberrel találkoztam aki szerény volt :)
2015. jan. 30. 19:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem én érzem magam kisebbrendűnek, meg nem is ez a téma most. Én csupán megfigyeltem jellembeli, karakterbeli különbséget nagyon szép emberek és mások között. Teljesen obiektiven. Mert szeretem figyelni az emberek viselkedését. Nem vetítettem ki magam, amúgy én sem vagyok csúnya, de most nem az a lényeg, hogy én milyen vagy, hanem maga a megfigyelésem.
2015. jan. 30. 19:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, gyorsan írtam. Nem vetítettem ki magamra....én milyen vagyok
2015. jan. 30. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokan mondják rám, hogy szép vagyok és bevallom őszintén sokszor távozom úgy reggel a tükör elől, hogy nyugtázom, hogy "ma is jól nézek ki". Szeretek öltözködni és az esetek többségében jól érzem magam a bőrömben. Ez az érzés kihat a napomra. Ha úgy érzem szép vagyok jó kedvem lesz, szívesen mosolyog rá másokra, nem feszélyez egész nap a külsőm, nem érzem azt, amit korábban mikor pl volt némi problémám a súlyommal pl, hogy jajj most hogy ülök a széken nem e lesznek hurkáim vagy esetleg biztos jó ötlet volt-e ez a nadrág, nem-e előnytelen. Ezek nélkül a problémák nélkül magabiztosabb vagyok. Ezektől azonban sosem képzeltem magam többnek másoknál, sőt a múltkor kifejezetten megdöbbentem rajta, hogy beszélgettem egy fiúval, illetve az egyik barátnőmmel beszélt a párkeresésről,én pedig belefolytam a témába és közölte, hogy valószínűleg én nem értem meg, hogy egyes emberek miért félnek kapcsolat felvételt kezdeményezni, mert az "ilyen kategóriájú csajoknak" minden ujjára akad egy gazdag nagymenő. Erre nem tudtam mit reagálni hirtelen csak ültem ledöbbenve. Szinte én éreztem lenézve magam, mintha én nem e földről jöttem volna vagy valami más társaság lennék. Pedig nekem is vannak ugyanolyan problémáim. Nem értem miért kell a külső alapján kategorizálni az embereket. Nem szabadna ez alapján barátkozni, vagy utálkozni.
2015. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy magabiztosabbak, hiszen kisebb valószínűséggel utasítják el őket (olyan esetben, ahol a szépségük releváns). De nem hiszem, hogy ők ettől felsőbbrendűnek éreznék magukat. Ismerek olyan nőt, aki nagyon szép, de mindig bő cuccokban jár, mert kifejezetten zavarja, hogy az emberek megbámulják. Ez extrém példa, van nagyon sok tollászkodó, szép nő, de nem tudom elképzelni, hogy többnek gondolnák magukat másoknál. Biztos van ilyenre példa, de akkor az a konkrét ember ilyen, nem az összes. Látom, hogy írtad, hogy nem féltékenységből írod, el is hiszem, de szerintem ezt a magukat kevésbé szépnek gondoló nők mondják rájuk. Én sem vagyok egy szépségkirálynő, de nem hiszem, hogy mások felsőbbrendűnek éreznék magukat nálam. Nem kell túlgondolni.
2015. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!