Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember az aki a másikra...

Milyen ember az aki a másikra jogtalanul végrehajtót küld?

Figyelt kérdés

Illetve, hogy történik ez az egész?

Tehát én gondolok egyet, elmegyek XY behajtó céghez, kitalálom, hogy A és B tartozik nekem egy halom pénzzel és hajtsák be rajta?

A végrehajtó irodák nem ellenőriznek semmit, vagy nem kérnek papírt semmiről vagy bizonyítékot vagy bármit?


2015. jan. 30. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Na-na!

A végrehajtó dokumentumokból, bizonyítékokból dolgozik.

Ismerősnél a követelő átadta a papírokat közjegyzőnek Többszöri megkeresés fizetésre, elmaradásközlés, ajánlott levél küldése, közjegyző megvizsgálta és úgy adta át a behajtó cégnek.

Tévedés lehet ugyan, de ez a menete...

2015. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olyan ember akinek pénzre van szüksége
2015. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet kimarad a közjegyző, de a végrehajtó sem hülye, pénzt akar keresni az ügyleten, ha már dolgozik, ez világos ugye?

Ő is megnézi a papírokat, és ha úgy látja jogtalan a követelés, nem megalapozott, nem vállalja, mert bukik rajta, azt meg senki nem szeret ugye?

Kétes esetben talán ha Te kifizeted előre a behajtás költségét neki, mert bukni nem akar, akkor elvállalja, de ha nem állja meg a helyét a követelés, akkor Te bukod a neki fizetett pénzt.

2015. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A történet a következő.

Egyik hónapban nem tudtam gyerektartás fizetni (10 ezer van megállapítva, mert otthagytam egy több szobás házat minden berendezéssel, és mindennel felszerelve)

Erre az ex úgy gondolta, hogy 300 ezer forinttal tartozok neki.

Állítólag, csak 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni gyerektartást, így még egy általános iskolás is ki tudja számolni, hogy max. 60 ezret követelhet, ami ugye nem igaz, de legyen.


Hogy lehet ennyi pénzt követelni?

Mert a papíron az van, hogy évek óta nem fizetek semmit (ami nem igaz).

És a végrehajtó úgy jött, hogy már le akart foglalni ebben az összegben mindent.


Tehát akkor mindenki azt mond amit akar?

2015. jan. 31. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A gond ott van, hogy Neked igazolni kéne, hogy fizettél, mert Ő azt állítja, hogy nem, márpedig neki az "járandóság".

Attól tartok, ha valamilyen módon nem tudod igazolni, hogy fizettél, akkor bajban lehetsz.

Nem tudom, hogy a 6 hónap igaz-e. Ha igen, akkor csak annyit követelhet.

2015. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előzőhöz (most az általad említett tényektől függetlenül): neki azért fel kellett volna Téged szólítani fizetésre, amit viszont neki kell igazolnia, mert amúgy csak egy állítás. Az ajánlott levelet ha másodízben sem veszik át (nem véletlenül), akkor a bíróság kézbesítettnek tekinti a benne lévő tartalommal.

Annak azért nézz utána, mennyi az ő követelése, mert amit vinni akartak, abban benne lehet a behajtó díja is, ami sok 10e is lehet, meg a kamatok...

2015. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!