Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítéli el sok ember a...

Miért ítéli el sok ember a pszichiátriai kezelés alatt álló betegeket?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallom, hogy ilyen betegségek nincsenek is, csak akarat gyenge az illető vagy túl sokat hisztizik mert túl jó dolga van és unatkozik....


Nem értem miért ez a hozzá állás?


2015. jan. 29. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a hozzáállásos dolgot inkább a lelki gondokkal küzdőkkel kapcsolatban szoktam hallani, olvasni, a pszichiátrián kezeltekkel kapcsolatban nem.


Most vagy te kevered a két dolgot, vagy én nem találkoztam még ezzel a dologgal.


A hozzáállás pedig azért van, mert az emberek nem tudják beleélni magukat a másik helyébe, nem úgy, mint például egy balesetet szenvedett ember helyébe és csak a tüneteket látják.

2015. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Depressziós ember is kerülhet pszichiátriára, és általában a depressziósokra is azt mondják, hogy jó dolgukban nem tudják mit csináljanak, holott fel sem fogják mi baja az illetőnek, mit érez stb.. Elkezdik kezelni gyógyszerekkel, így bekerül egy körbe, ahonnan lehet, hogy soha többé nem szabadul. Ehelyett beszélgetni kellene vele, hogy miért van ez, mitől fél stb. Velem is ez volt, de már talpon vagyok.
2015. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez nem az USA, itthon nem elfogadott még ez a dolog, sokan humbuknak tartják, áltudománynak, a beteg részéről pedig egy olyasvalaminek, ami jó kifogás hogy pl. ne dolgozzon, vagy sajnáltathassa magát...

pedig ugyanúgy lehetnek betegségei a léleknek is.


talán majd 20 év múlva nem lesznek ennyire tudatlanok az emberek.

2015. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokak szemében a betegség csak kézzelfogható, látható lehet. Egy daganat, egy üszkös láb, egy perforált vakbél mindenki számára egyértelműen betegséget jelez, de aki nem volt még depressziós vagy pánikbeteg, az elképzelni sem tudja, hogy milyenek ezek a betegségek, sokkal egyszerűbb rávágni, hogy nem létezik, mint belegondolni.
2015. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ítélik el, csak talán tartanaktőle, hogy gyengék és visszaeshetnek. Azon kívül a psziciátria ijesztő szó, sok mindenfélével lehet kezelni ott embereket, a baltása gyilkostól kezdve a kis szorongásig és az emberek nem tudják, hogy milyen a beteg, hányadán állnak vele. Ha ellátogatsz egy pszichiátriai intézetbe és végignézed ott a betegeket, érteni fogod az emberek reakcióját.
2015. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tartanak tőle, ... baltás
2015. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sokáig tartottam minden kórháztól, majd önként feküdtem be a pszichiátriára 1 hónapra. Emlékszem, a szüleim ki se mertek szállni az autóból. Rettenetesen féltek és rengeteg előítéletük volt (azóta sokat voltam ott és ők lassan megszokták). A nővérem is bejött, csak egy fél év kellett, hogy összeszedje az erejét. A legkisebbik húgom pedig csak az emberekre csodálkozott rá, de bejött kártyázni, hogy velem lehessen. A nagyszülők csak hallottak róla.

A barátoknak (akiket nem ott ismertem meg), ismerősöknek csak annyit mondtam, hogy kórházba megyek kivizsgálásra. Féltem nekik elmondani. Az iskolámban tudnak róla a tanárok egy rèsze, mert kellett vinnem igazolást, de azóta sem találkoztam velük.

Most új osztályt kapok és félek, hogy hogyha kiderül a betegségem, akkor kiközösítenek. Amúgy pedig idegenekről már kaptam jó pár beszólást.

Ja és én mostmár úgy megyek oda a kórházba, hogy ott megértenek, nem kell titkolóznom. A többi helytől még mindig rettegek, főleg a toxikológiától.

2016. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!