Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért hiszik azt hogy...

Sokan miért hiszik azt hogy aki falusi/vidéki az már primitiv? Ezt hogyan tudják a "nagy világi emberek" leszűrni hogy valaki falusi/tanyasi 2 mondat után?

Figyelt kérdés

Ezt folyamat tapasztalom.. Egy megyeszékhely melletti kis faluban nőttem fel, és lakok most is. Nincs az a pénz amiért városba élnék, nem is akarok, az az álmom h tanyán éljek majd... Középsuliból pl. kinéztek folyamat (mivel az városba volt, én faluból jártam át oda), volt hogy fórumokon, neten is megkaptam hogy nagyon "tanyasi/falusinak" tünök, de nem értem hogy miért... Én nem bántom pl. Pestieket, de nem értem hogy ők miből veszik le 2 mondat vagy pár kép alapján hogy "nagyon falusi/tanyasinak tünök". Amugy hozzátenném hogy mezőgazdaságból és alkalmi munkákból tartom el magamat, hozzászoktam hogy van kertünk, és ahhhoz is hogy a bolt 5 percre van tőlem, ahova még mackónadrágba is lemehetek ha kell valami...

N/25



2015. jan. 31. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Beszédről vehető le általában a legjobban, de valahogy a városiakkal nekem több bajom van, annak ellenére, hogy Pesti vagyok, és itt is szeretnék élni a későbbiekben.
2015. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

én pl. Pestre nem mennék fel lakni! laktam már Szegeden is, de elég vlt 1 hónap is a belvárosban! Bár én beszédről nemigazán tudtam megítélni hogy ki hova valósi... De volt mikor fényképről irták ezt hogy "falusi' megjelenésem van...

Volt már h BP-n kináltak nekem munkát de nem fogadtam el. Nem nézem le a pesti embereket, de nem élnék én ott

2015. jan. 31. 17:05
 3/16 A kérdező kommentje:
Amugy mondasz valamit, bár itt falun sok a pletykafészek. :/ De vannak normális közvetlen emberek, közvetlenebbek mint a városiak
2015. jan. 31. 17:06
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Beszéd, szóhasználat. Kinézeten is akár.


Volt egy lányismerősöm akinek akkor jött ki az akcentusa ha ivott egy kicsit. :) Szerintem nagyon édes volt nekem tetszett az a akcentus. :)


Nemtudom.. a vidékiek meg a pestieket szokták szídni...

2015. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
én győri vagyok és a pestiek gyökerek szerintem.
2015. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a "gyökérség" nem lakóhelytől függ. Mindenhol vannak olyan emberek, akikkel nem szívesen vagyok egy légtérben, innentől kezdve felesleges ez alapján bekategorizálni bárkit is.
2015. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem azok a gyökerek és alul iskolázottak, akik lakhelye szerint ítélik meg az embert...


kérdező: észre lehet venni valakinek a beszédstílusán, szóhasználatán azt, hogy az ország melyik részéről jött, vagy egyszerűen arról, ahogy fogalmaz

ne haragudj, de ez megmosolyogtatott: "és ahhhoz is hogy a bolt 5 percre van tőlem, ahova még mackónadrágba is lemehetek ha kell valami... "

Pesten is ugyanúgy vannak 5 percre boltok, ahova nyugodt szívvel lemehetsz mackónadrágban :) , senki nem fog kinézni azért, mert nem a legdrágább öltönyödben, kosztümödben tipegsz be egy zacskó rizst venni

amiken én kiszoktam akadni, hogy néhány falusi (azért írok falusit, mert eddig ilyen városban élőtől még nem hallottam) azt hiszi Budapesten nem lehet látni a csillagokat, illetve, nem tudjuk hogy néznek ki a haszonállatok, és még egyéb furcsaságok

2015. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát, hogy falusi vagy-e, vagy sem, azt nyilván nem tudom leszűrni, de azt igen, hogy primitív vagy. Egyetlen mondatot sem sikerült helyesen leírnod.
2015. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj kedves utolsó, tabblettről elég nehéz helyesen írni, de ahogy elnézem nincs sok helyesírási hibám. De ha igy látod, mutathatok neked cifrábbakat. :) Inkább te vagy a primitiv és tahó amiért ilyyen apróság miatt leszólod a másikat. :)
2015. jan. 31. 17:29
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

Bírom, mikor a magyar nyelv ismeretének teljes hiányát a tabletre vagy telefonra fogja valaki...

Még egy pont a primitívségednek! :D

2015. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!