Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy normálisan...

Mit tegyek, hogy normálisan tudjak beszélni? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Mindig is sokkal jobb voltam írásban, mint szóban. Baráti-családi körben rendesen beszélek mindenkivel, de suliban a tanár előtt nem jutnak eszembe a gondolatok, így hülye szavakat használok és össze-vissza beszélek. Ami az idegen nyelveket illeti, nagyon jól mennek, de ott is a beszéd a gondom. Nem a nyelvtan, nem a kiejtés, hanem hogy ha hirtelen kérdeznek és hosszú magyarázatot várnak azon a nyelven, olyan bénán adom elő magam. Ez nagyon zavar, szeretnék változtatni rajta, mert ezt is a család-barátok előtt normálisan beszélem, csak órán nem.

2014. szept. 5. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt hívják stressznek
2014. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyermekkorodban keresd az okot. Ott fogsz rálelni.
2014. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én tök ugyanilyen vagyok! Azzal tudsz magadon segíteni, ha minél többet gyakorlod. Túlságosan rástresszelsz, rágörcsölsz, illetve gátlásos vagy - akárcsak én általában - , ezért van ez a problémád.

A gyakorláson kívül esetleg megbeszélhetnéd a tanáraiddal is (legalábbis azokkal, akikkel jobb a viszonyod/jobban meg tudnál bennük bízni). :)

2014. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, és valóban a múltadban kell keresni a probléma gyökereit.
2014. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok. Mindig megpróbálok lassabban beszélni, mert én még hadarok is hozzá. Ha egy kicsit gondolkodsz mielőtt kimondod, és nem próbálod azonnal rávágni a választ, akkor a szavak is általában helyesen jönnek. Én is mindig megpróbálok rögtön válaszolni, hogy bizonyítsam, én tudom. De ez általában rosszul sül el. Otthon is próbáld begyakorolni, ott hogy, miképp szeretnéd mondani.
2014. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer az egyik osztálytársam megtanult 6.-ban egy verset. A szöveg jó volt, de annyira bizonytalanul mondta, hogy elrontotta. A tanár ( és 4-est adott neki) azt javasolta, hogy gyakorolja a beszédet a tükör előtt . És bevált. Én is ezt ajánlom.
2014. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!