Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek mért tetszenek...

Az embereknek mért tetszenek jobban az ilyen régi trilógiák (például Vissza a jövőbe) mint az Alkonyat?

Figyelt kérdés
Jó az Alkonyat nem egészen trilógia, de ilyen filmsorozat. Mért rosszabb ez, mint a Star Wars vagy a Vissza a jövőbe? Azok se szólnak semmivel sem többről csak van egy főszereplő, aki kalandokba keveredik és annyi.

2015. febr. 1. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Mert összehasonlíthatatlan. A Vissza a jövőbé-t nem is lenne szabad egy mondatban említeni a pirkadattal...

A s**r warsra meg senki se mondta hogy jó.

De ez az alkonyat egy rémesen elcseszett nyálas alkotás ami a vámpir mitológiát a földbe döngöli...vagyis hát elegyíti a kor követelményeivel...azaz b*z*s liberális eszmékkel fertőzi

2015. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Star Wars filmeket nem láttam. Igaz, hogy a régi blockbuster filmek sem atomfizikusoknak szólnak, de van bennük lélek. És ami a legfontosabb, nem csak egy adott korcsoportnak szólnak. Ha beültetsz akár egy gyereket vagy egy 80 évest is a Vissza a jövőbe filmekre jó eséllyel fog nekik tetszeni. Na most ha ezt megcsinálod az Alkonyattal már nem ezt az eredményt fogod kapni. Tizenéves lányokat céloz meg a film, és ha ebbe nem tartozol bele, akkor legnagyobb valószínűséggel nem is fog tetszeni. Abba meg bele se menjünk, hogy a főszereplő mennyire rossz példakép lehet a tizenéves korosztálynak...
2015. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindkettő egy mozis élmény. Az Alkonyat pedig egy mozis szörnyszülött, amit egyszerűen levált a következő tini szarság. Ez jelen esetben az Éhezők viadala.
2015. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

1. A Vissza a jövőbe egy jó történetű, vicces és izgalmas filmtrilógia.

2. A Star Wars egy korszakalkotó, izgalmas, sci-fi/űropera amit több millió ember imád. Különleges történettel, hatalmas méretű univerzummal és zseniális, szerethető, különleges karakterekkel. (és ez mind elmondható a Vissza a jövőbe trilógiára is)


Az Alkonyat pedig egy nyálas, felszínes, unalmas, f*s karakterekkel, unalmas/sz*r "történettel", ráadásul semmi újat nem mutat. Nem is szabadna egy mondatkörnyezetbe szerepelnie olyan zseniális filmekkel, mint a Vissza a Jövőbe vagy a Star Wars.

2015. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Alkonyat sorozat szereplői még sehol nem voltak, amikor a két fenti legenda már javában dübörgött és bizony a 70-80-as években eléggé kiemelkedő műveknek számítottak.

A BTTF humorával, történetével hódított, míg a SW részletgazdag világot jelenített meg teljesen újszerű technikákkal(fénykard).

A sok más jellegzetes dologról meg ne is beszéljünk, nem értem, hogy lehet leszarozni.

Ezzel szemben az Alkonyat egy elnyújtott, történet nélküli akármi, semmilyen téren nem nyújt kiemelkedőt, sőt elég ZS kategóriás, bevallottan álmodozó tinilányoknak készült, akiknek mindegy, csak jóképű legyen a főszereplő.

2015. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hé, azért nem mondanám réginek, pedig meg sem születtem, mikor kijöttek.


Olvasgass utána, hogy pl. Robert Pattinson saját maga hogy lehúzza az Alkonyatos filmeket.


Elsőnek nincs igaza, mert a legtöbb film liberális eszméket közvetít, így pl. a Star Wars is.

2015. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A másik meg az, ami lemaradt, hogy ezek kultuszfilmek. Nem azért, mert régiek, de mégis.


Én pl. vettem fel a tv-ből ezeket a filmeket, ott kellett ülni a tévé előtt, és nyomogatni a videón a gombokat, mert 5 perc alatt pihenőre állt a gép, és akkor nehezebben indul, ha megnyomom REC-t, és eszméletlen nagy művészet volt, hogy pont úgy nyomd le, hogy egy mondat se maradjon le.


Ezeket tudtad újra és újra nézni. Nem volt olyan, hogy letöltesz valamit, mindenki ugyanazt nézte és sokszor. Ezért van, hogy vannak tipikus idézetek filmekből.


Twilightból ha felöltözöl valakinek, nem ismerem fel, de ha Marty McFly-nak beöltözöl, mindenki tudni fogja, ki vagy.

2015. febr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Előre szólok, most kicsit ki fogok akadni. A star warsról most ne is beszéljünk, bár teljesen jó film mind a hat. DE hogy mered egyáltalán a vissza a jövőbent egy helyre írni az alkonyattal? Mit rakott az alkonyat a társadalomhoz? A vissza a jövőbe teremtette meg az időutazós filmek hadát. Én még most is szoktam belőle idézni. Az alkonyat? tett bármit is hogy jobb legyen, mint a star wars vagy a bttf? Gondolom te is egy 14 éves kislány vagy, aki két tini baromkodásaira vágyik. Láttad te egyáltalán a sw-t vagy a bttf-et? Na majd akkor pofázzál. Vagy nyuszi vagy McFly? Am az alkonyatba nem a kis bella swag életét követjük nyomon, aki "van egy főszereplő, aki kalandokba keveredik és annyi"? És legalább a bttf-nek van tanulsága is: "A jövőd nincs előre megírva, mindig változtathatod". Az alkonyatnak mi a tanulsága? Hm? Bendi el.
2015. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam egy szóval se, hogy azok rosszak!! Csak például mindenki mondja, hogy az Alkonyatban a főszereplőkön látszik, hogy tiniknek szólnak. De például a Vissza a jövőbe-ben is tini a főszereplő. Meg tipikus tini dolgai vannak. És szerintem az időutazás mindig érdekelte az embereket, Verne Gyula regényeiben is. Azokat nem olvastam, de hallottam róla. És ez nem nagy tanulság, mert ez eléggé ilyen közhely. És nem hiszem, hogy minden híres filmnek lenne tanúsága. Meg épp azt kérdeztem, mért kultuszfilm, erre az a válasz, hogy mert kultuszfilm.
2015. febr. 2. 15:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz: a Vissza a jövőbe és a Star Wars filmek jók. Az alkonyat filmek rosszak.
2015. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!