Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindenki a nyugdíjas...

Miért mindenki a nyugdíjas éveiben akar "élni"?

Figyelt kérdés

Mindig ezt hallom, hogy spórolni kell, meg most gürcölni, dolgozni, hogy jó nyugdíjas éveik legyenek, meg ha most nem rakok félre, majd nyomorogni fogok. De hát lehet, hogy meg se érem!

Most azért robotoljak, hogy legyen egy-két jó évem nyugdíjas koromban (amikor úgyis ált. beteg az ember, meg öreg, és semmihez nincs kedve)

Szóval azért dolgozzak meg spóroljak 30-40 évig, ami nem is biztos?


2015. febr. 3. 22:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Inkább felélem most, meg elköltöm utazásokra, programokra, amíg aktív vagyok, minthogy ne csináljak semmit, amiatt, hogy majd a nyugdíjas évekre, blablabla...
2015. febr. 3. 22:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma jó esélyed van arra,hogy megéld a nyugdíjat.hogy ne az aluljáróban köss ki,nem kell megszakadnod,csak rendszeresen,legalább tíz szãzalékát a jövedelmednek félretenni.Ez amolyan mentő alap,ha még sem nyernél a lottón vagy ilyesmi.
2015. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy az arany középutat kell választani.

Gondolni kell a későbbiekre, beleértve a nyugdíjas éveket is, de nem szabad mindent annak beáldozni.

Azért manapság minden esélyed megvan rá, hogy 70-80 évig élj, vagy akár még tovább, ami akárhogy is számolom, nem 1-2 év. Inkább 10-20, vagy még több.

Lehet, hogy meg sem éred? Bizony meglehet. De ennyi erővel az ember gyerekkorától kezdve sz..rjon mindenre, hiszen az sem teljesen biztos, hogy megéli a felnőttkort. Minek tanuljon, minek menjen egyetemre, amikor lehet, hogy 25 évesen meghal? (És mielőtt azzal hozakodnál elő, hogy ez extrémen ritka, sajnos nem az. Nekem két osztálytársam, meg egy főiskolai évfolyamtárs ismerősöm is meghalt, egyikük rákban, másikuk szívbetegségben, a harmadik meg autóbalesetben.) De most tényleg mindig a legrosszabb kimenetelt kéne alapul venni? Hát baromira nem.

Persze, megteheted, hogy a "mának élsz", és tojsz arra, hogy mi lesz később, csak akkor majd ne siránkozz nyugdíjasként, hogy még kajára is alig lesz pénzed, és nyomorban kell leélned életed utolsó negyedét.


Az, hogy egy nyugdíjasnak semmihez nincs kedve, egy bődületes nagy ostobaság. Tény, hogy valakit ledönt a tudat, hogy már nem kell dolgoznia, és már nem érzi olyan értékesnek magát, mint előtte, van ilyen. De jellemzőbb az, hogy mivel napi plusz 8 óra szabadidővel gazdálkodhatnak, sokan ilyenkor kezdenek úgymond másodvirágzásba. Nem ritka, hogy az ember ilyenkor kezd el úgymond a kedvtelésének élni, amire lehet, hogy addig a napi 8 óra munka, meg a család mellett nem igazán volt ideje. Nagypapám például mióta nyugdíjas, megírt két könyvet, kiadatott egy egyetemi jegyzetet, és emellett amikor csak teheti, kertészkedik. 80 éves. Hogy semmihez ne lenne kedve? A példa nem ezt mutatja.

2015. febr. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Simon Belmont miért hiszed azt, hogy ezeket a litániákat, amiket begépelsz ide, van, aki elolvassa? :(((


Elég egy minimumot félrerakni, igazad van, idős korban már nem sok mindenhez lesz kedve az embernek, legalábbis ahogy a környezetemben látom. Vagy lógnak a nagyszülőn, vagy orvosok, kórház, stb...

2015. febr. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dubaiban az államtól havi 3000 dollár jár mindenkinek, aki oda született. Az oktatás és a betegellátás ingyenes, emellett a telefon- és vízszámlára sincs gond, 23 évesen pedig mindenki földet, azzal együtt házat kap.

És ha a helyi dolgozni akar, akkor ő magasabb bért kap ugyanazért munkáért, mint egy külföldi munkavállaló.


[link]


Ők biztos nem gyűjtögetnek mint a hangya, mert biztonságban vannak. Helyette inkább élvezik az életet.

2015. febr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A bitoztosítók és bankok dolgozói erőltetik a nyugdíj idejére beérő befektetéseket. Volt 10 éves futamidejű megtakarítás jellegű életbiztosításom és kb. annyi pént kaptam vissza amennyit befizettem, szóval lóf.sz, nem hiszek már nekik. 40 évesen havi 10000Ft megtakarítással kb. 10000Ft-al lenne több a havi nyugdíj. Megéri? A cégek is megszűnhetnek addig.
2015. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem marhára nem arról van szó hogy majd nyugdíjas korban akarnak "élni" az emberek, hanem egyáltalán "megélni" akarnak akkor.


De amúgy relatív dolog ez is, ha valaki végigmelózott egy életet, felépített egy vállalkozást, annak utána tényleg pihenés a nyugdíjaskor. Ráadásul 60-évesen elmegy nyugdíjba, egy jó 10-15 évig még elég fitt marad sok ember, és tud utazgatni, világot látni. Sőt, általában pont az olyanok "betegek" akik nem mennek sehova, otthon ülnek, és ki sem kelnek az ágyból. Ismertem olyan idős embereket 80-85 évesen még eljártak munkába, tanítani, szellemileg fittek voltak, és pont ők mondták, hogy ha otthon maradnának, nekik kb a halállal érne fel.


De a többség meg azért spórol, mert a nyugdíj nagyjából arra elég hogy éppen vegetálj, fizetned kell 10 ezreket gyógyszerre akár, vagy adni az unokáknak, segíteni a családot. Úgy is nézhetnénk, hogy azért dolgozol végig egy életet, hogy utána az utcán végezd, vagy betegyenek egy öregek otthonába. Vagy sokan úgy nézik, hogy utána amit gyűjtött a gyerekére száll, azzal is segít vele, vagy még a halál után is elmegy több 100 ezer akár.


De szerintem, aki valamilyen szinten tudott élni munka mellett, az fog tudni öregkorában is, aki meg minimálbérért robotol, annak utána is a tv lesz a legnagyobb kikapcsolódás.

2015. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha most feléled az összes pénzed, és majd a nyugdíjad olyan alacsony lesz, hogy abból majd nem tudsz megélni, akkor mit csinálsz? Olyan idősen már elég nehéz munkát találni. Nyugdíjasként azért elég kellemetlen a híd alatt lakni.
2015. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De kit érdekel az utolsó 5-10 év?

Inkább akkor éljek annyival rövidebb ideig, de tartalmasan, amíg fiatal vagyok, mint hogy most csak gürcöljek azért a pár jó évért.

2015. febr. 4. 16:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és a mi családunkban - jó pár generációra visszamenőleg - senki nem élte meg a 70 évet se!
2015. febr. 4. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!