Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha már feltesz egy kérdést...

Ha már feltesz egy kérdést itt valaki, miért nem adja meg a tiszteletet a többieknek, hogy ékezetekkel ír?

Figyelt kérdés

Ha már elvárja, hogy válaszoljanak rá.

Nem hiszem el, hogy nekik angol billentyűzetes laptopjuk van.

Tudom, gyorsabb ékezetek nélkül írni, de az utcán is odaköszönök az ismerősnek, ha meg kell hozzá fordítanom a fejem...



2015. febr. 6. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Vannak, akik külföldről vagy telefonról írnak. És nekik valóban nem biztos, hogy könnyen vannak ékezetes karaktereik. Ennek azonban szerintem semmi köze nincs a tisztelethez, azt a kommunikáció stílusa határozza meg.
2015. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Jó magam Angliából írok, és csak azért ékezettel, mert van egy program amivel 1 kattintással lehet angol betűből magyar betűt csinálni. Szerintem legtöbben lustaságból nem használják az ékezetet, vagy mert fogalmuk sincs, hogy van betűváltó program.

Bevallom engem jobban idegesít ha valaki borzalmas helyesírással ír, és arra hivatkozik, hogy

"bocsi, telefonról írok, és sietek.."

2015. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Engem személy szerint a bunkóság idegesít, vagy pedig ha halmozott helyesírási hibák tömkelege sorakozik fel minden mondatban.


Az ékezet hiánya nem. Bár lehet azért nem zavar különösebben, mert ha telefonról vagyok fent, én is inkább hanyagolom az ékezetet. Megszoktam, pl sms-ben sem szoktam ékezetes betűt használni

2015. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert mondjuk valakinek nincs ékezetes billentyűje?
2015. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar.


Ha telefonról írok, én sem használok ékezeteket, de mondjuk ezt ritkán teszem, nem szeretek érintőképernyőn gépelni.

2015. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem bunkosagbol csinaljuk, de gondolj bele, milyen erinto kepernyorol gepelni. Eleve nem tudsz 10 ujjat hasznalni, mire leirsz egy hosszabb valaszt sokkal tobb ido mint normal billentyuzeten irni. Ha meg ekezetet is akarsz az tobb ido, mert kell par masodperc mire az erinto kepernyo erzekeli,ogy te mit is akarsz. A mai vilagban az a par masodperc soknak szamit. Ha meg olyan helyen vagy ahol nincs lehetoseged orakig potyogni akkor inkabb irsz ekezet nelkul. Nem beszelve arrol, hogy van amikor hiaba utsz le egy erintokepes billentyut es hiaba latod ugy, hogy te helyesen irtad mikor elkuldod akkor latod, hogy az az idita program elirt mindent. Nem beszelve arrol, hogy eger nelkul sokkal nehezebb visszakeresni a hibakat es javitani, foleg amikor gondol egyet a tablet es nem azt csinalja amit te akarsz. Szoval nem bunkosag es lustasag. Hanem, hogy minel gyoesabb legyen a valaszadas kenyszerhelyzet. Ha rendes geprol irok en is ekezetezek es jobban figyelek, mert ott gyorsabb a gepeles...

Ha neked ez problema akkor sajnalom.

2015. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem nem zavar. Nem ettől lesz valaki tiszteletlen.
2015. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
En is kulfoldon elek es nincs magyar ekezetes billentyuzetem,magyar program letoltese az meg magas szamomra.
2015. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Hihetetlen gondjaid vannak az életben :-)
2015. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Hol van a tolerancia?

Nos, az én telefonomon nincs karakterváltó, ebay-ről vásároltam külföldről, nem magyar szolgáltatón keresztül, nem tud magyarul és nem akarok azért plusz pénzt kiadni, hogy tudjon. Persze ilyen helyekre nem arról írok általában, de lehet, hogy más igen. Én ezt tudomásul veszem, és nem tekintem tiszteletlenségnek a részéről, irigylem a problémádat. :-)

2015. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!