Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagyok elveszett ember?

Mennyire vagyok elveszett ember?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok.

18 éves koromban el akartam otthonról költözni, de anyum nem engedett, 22 évesen sikerült elérnem a dolgot, nagy harcok árán, először koliban laktam, következő évben albérletben. Az albérletre valót magam kerestem meg. Lediplomáztam (BSc), az MSc-nek nem láttam értelmét (felhalmoztam volna közel 2 millió Ft adósságot, és munkát nagyon nehéz a végzettségemmel találni). Egy éve munkát keresek. Már bármit elvállalnék.

Van nyelvvizsgám olaszból, angolból is beszélek társalgási szinten, de abból még nem próbáltam meg a nyelvvizsgát. Egyetem alatt jártam konferenciákra külföldre, külföldre terepgyakorlatra, országos versenyen második lettem. (De a végzettségem szerint kb fél évente 1 álláshirdetés van). Most otthon élek, munka nélkül, járok egy tanfolyamra, hátha azzal könnyebben találok munkát. 25 éves vagyok.

Párom volt, most nincs. Viszont megismertem valakit, most ment ki külföldre, lehetőségem lenne utána menni (nem klasszikus munka lenne, hanem bébiszitterkedés - 1 hét alatt összejött). Egy év múlva hazajönnék. Viszont akkor ugyanott tartanék, 26 évesen munka nélkül, ha elkezdek egy tanfolyamot, az kb 2 év, nulla tapasztalattal.

Ha két évvel fiatalabb lennék, simán bevállalnék mindent.

Sajnálom, hogy ilyen későn szembesültem a realitásokkal.

Mennyire tűnök elveszett embernek?

N



2015. febr. 9. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
SOse késő külfölre menni, én megbántam, hogy ezt nem léptem meg a 30-as éveim elején, most próbálom, de nem kellek. Menj és ott járj újabb főiskolára tanfolyamra, m,ajd lesz állásod és letelepedhetsz. Az első évek nehezek lesznek, de azután nem fogod megbánni, hidd el.
2015. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Annyira bírom, amikor a sok vesztes kimenekül külföldre. Ott is dolgozni kell és ott sincs kolbászból a kerítés, és a büfészakos diploma ott sem ér semmit.
2015. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen ott sincs kolbászból a kerítés.Viszont ugyan azzal a munkával amivel itthon pont nyomorogni lehetne azzal ott normálisan meg lehet élni.Csak ennyi a különbség.

Nem tartom véletlennek hogy 23 éves vagyok és akikkel iskolába jártam,felnőttem azok több mint a fele külföldön van.És nem azt látom hogy jönnének vissza mert ott sem volt jobb,hanem azt hogy egyre többen mennek el...

2015. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy elveszett csak kicsit életképtelen! Mi a búbánaton gondolkozol? Meny dolgozni és ne variálj! Hiába van akármilyen papírod ha hajléktalan leszel, mert nincs hol laknod! Sok 8 általánossal élő ember sokkal talpraesettebb mint mások diplomával!
2015. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek: TÉNYLEG NEM TALÁLOK ITTHON MÁR EGY ÉVE MUNKÁT! NEM A JOBB FIZETÉSÉRT AKAROK KÜLFÖLDRE MENNI, HANEM HOGY EGYÁLTALÁN LEGYEN MUNKÁM ÉS KAPJAK FIZETÉST. (Naponta 10 helyre beadom az önéletrajzomat, nem vicc!)

Van is lehetőségem, élni is akarok vele, attól félek, hogy ha hazajövök, ugyanez lesz, hogy nem vesznek fel sehova. De akkor ha hazajövök 27 évesen 0 tapasztalattal frissen végzetten szerintem még így sem fogok kelleni senkinek.

2015. febr. 9. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:

3mas vagyok.Szerintem menj utána,vállald el.Ha nem találsz jobbat max hazajössz egy év után és tényleg ott tartasz ahol most de legalább megetted amit lehetett.Amúgy nem hiszem hogy nem találnál semmi lehetőséget akár tovább tanulást,akár mást megtanulni vagy dolgozni.Ha meg itt maradsz és nem próbálod meg akkor ezt fogod bánni egész életedben hogy miért nem éltél a lehetőséggel amikor megvolt.

Remélem összejön,sok sikert :)

2015. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs munka, képzed át magad. Én is 25 évesen, két diplomával váltottam szakmát, mert a végzettségemmel nem találtam munkát. Jó szerintem, hogy tanfolyamot végzel, amivel több esélyed van elhelyezkedni. Nézd meg az álláshirdetéseket, hogy mit keresnek, és guglizz rá, hogy melyik mennyit fizet, aztán válassz ezek közül egy oylat, amihez kedved is van, és nem olyan hosszadalmas az átképzés. Az IT-ben rengeteg ilyen terület van, mindenféle embertípusnak, és akár egyedül, ingyenes netes anyagokból is meg lehet tanulni, ahogyan az IT-sok nagy része ma tanulni kényszerül, mert annyira friss tudásról van szó, amit még nem tanítanak egyetemen.


Annyira vagy elveszett ember, amennyire annak érzed magad. Én úgy látom, hogy annyira nem vagy az, ha befejeztél egy Bsc-t, van nyelvtudásod, és fiatal is vagy. Elmehetsz külföldre is, ha van kedved hozzá, tovább mélyítenia nyelvtudásod, és időt nyerni, hogy kitaláld, milyen munka lenne neked való, és pontosan hol.

2015. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy távoli ismerősöm aki kiment osztrákiába mosogatni azt 600e+ Ft-nyi eurót visz haza úgy, hogy elvileg nem is beszéli a németet. pofám leszakad
2016. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!