Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért véli a legtöbb hívő/vall...

Miért véli a legtöbb hívő/vallásos hogy az aki ateista, valószínüleg egy erkölcstelen, elveszett ember?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 03:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert a jóságukat, erkölcsösségüket a hitükből eredeztetik. Azt gondolják, ahogy minden jónak az ő hitük az alapja, és aki nem rendelkezik az ő hitükkel, az automatikusan mindennek a jónak is híján lesz. Ez szerintem teljesen logikus, de hibás érvelés.


Az a baj, hogy nem veszik észre, hogy a kettő között nincs kapcsoltság. Én hasonló vitában próbálok rávilágítani erre, de sosem veszik a lapot.. Meg szoktam kérdezni, hogy ők csak azért élnek-e erkülcsös jó életet, mert isten azt parancsolta nekik, és, ha ez a parancs nem lenne, akkor össze-vissza lopnának, csalnának, paráználkodnának? Erre SENKI SOHA nem adott igen/nem választ. Én mindig kifejtem, hogy sokkal többre becsülöm azokat az embereket, akik önszántukból, szabad akaratukból és nem egy isten parancsára élnek jó életet, és szeretik embertársaikat. Érdekes módon erre sincs sose semmi reakció... ez a vallásosak kognitív disszonanciája.

2012. máj. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem te nem ismered a vallásos embereket. A vallás miatt nem ítélünk meg másokat, nem soroljuk kasztba az embereket. Vallás nélkül is lehetnek valakinek olyan nézetei, amelyek miatt tisztelhetjük és vallásosan is lehet valaki képmutató. Szerintem olyan sincs, hogy ateista. Ha beszélsz valakivel, aki nem vallásos, biztos ki fog derülni, hogy valamiben hisz. A gyerekében, a szerelmében, a munkájában, magában, az autójában, a macskájában, a kommunizmusban, az anarchiában és nem folytatom. Szerintem nem gondoljuk az ateistákról, hogy erkölcstelenek, elveszettek.
2012. máj. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Én is hívő vagyok, de nem gondolom így. Mindenkinek a szuverén döntése az, hogy hisz vagy nem. Az ateistákkal sincs semmi bajom, amíg nem kötnek belém a hitem miatt. A nem hívőknek is lehet józan értékítéletük, erkölcsös értékrendjük. Ha ők ezzel az ideológiával boldogok, és az ún. "jó ember" kategóriába tartoznak, ugyanúgy tudom őket tisztelni, mint bármely más hívőt. Sőt, akár jobban is, mint egyes képmutató farizeusokat.
2012. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%

Egyrészt ez félreértés, amihez tisztáznunk kell a definíciókat, alaptételeket.


1. Nem CSAK az ateisták elveszettek. A keresztények azt vallják, hogy MINDEN ember elveszett, beleértve magunkat is. Mi is elvesztünk.

A különbség az, hogy minket megváltott Jézus, ezért MÁR NEM vagyunk elveszettek.

Tehát alapvetően nem az ateisták az elveszett, bűnös emberek, hanem mindenki. Az ember maga.

Ezt misem könnyebb belátni, mint hogy nézz körül a világban, tekints a háborúkra, az éhínségekre, a szegénységre, az erőszakra, és vesd össze azzal, hogy a világot mi, emberek irányítjuk.


2. A bűn nem jelent feltétlen erkölcstelenséget abban az értelemben, hogy valaki mondjuk tolvaj, vagy gyilkos lenne. A bibliai bűn fogalmába az is beletartozik, hogy ha életedben egyszer hazudtál, vagy önzően viselkedtél, esetleg haragszol valakire. Ha ez egyetlen egyszer is előfordult, akkor már bűnös vagy. Ehhez nem kell hétköznapi értelemben vett erkölcstelenség.

Hogy miért? Rakj egy pohár kávéba egy csipet sót. Ha ez megvan, utána bármennyi cukrot is raksz hozzá, már nem lesz jó a kávéd. Lehetsz akármennyire jó ember, nem válthatod ki a bűnös cselekedetet ezzel, ez nem működik. Érted, mit akarok mondani ezzel, igaz?


3. Az ateistákkal, mint emberekkel a hívőknek nincs bajuk. Az ateizmussal, mint eszmével, viszont annál több. Az ateizmus a szemünkben szorosan összefonódik a kommunizmussal. Ami milliók halálát okozta, és sok hívő keresztény ember életét tette tönkre. Személyesen is ismerek olyat, akinek az apját munkatáborba szállították.

Ott pedig megkínozták, verték őket. Csupán a hitükért.

Az ateizmus esküdt ellensége a hitnek. A hívők viszont sosem gyilkoltak ateistákat, sőt, imádkoztak értük. Az ateisták viszont ideológiai alapon gyilkolták hívők millióit. Ez szomorú tény.

Ezek után miért hinnénk a "békés ateizmus" képének? Tudod, ha egyszer megégeted a szádat, utána akkor is fújod a levest, ha már nem forró...



Remélem, így közelebb kerülsz az álláspontunk megértéséhez. Azt hiszem, hogy a mi helyünkben te is pontosan így gondolkoznál.

2012. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Andizsuzsi ***** válasza:

"akik önszántukból, szabad akaratukból és nem egy isten parancsára élnek jó életet, és szeretik embertársaikat"


Én önszántamból és szabad akaratomból választottam a vallást is. És nemigen tudom egy emberről, hacsak nem közeli ismerősöm, hogy ateista-e. Nem foglalkozom más emberek vallási havatartozásával.

2012. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 rajcziz ***** válasza:
93%

4-es válaszoló! Szeretnék helyretenni pár dolgot.

Amit a 3. pontban írtál, a legnagyobb marhaság, amit valaha hallottam (pedig elég sok mindennel találkoztam már).

A kommunizmus alatt nem ateisták kínozták az embereket, hanem kommunisták. És nemcsak hívők életét tették tönkre, de ateistákét is. Elég volt, ha másképp gondolkodtál, mint azt ők elvárták volna tőled.

"A hívők viszont sosem gyilkoltak ateistákat" - hát ezt gondold át még egyszer

"Az ateisták viszont ideológiai alapon gyilkolták hívők millióit." - ezt hogy érted? Ateisták ezért gyilkoltak meg többmillió embert, mert hittek egy istenben? Ezt erősen kétlem. Ha a sok háborúra gondolsz, amit esetleg szerinted ateisták kezdeményeztek, akkor ki kell ábrándítsalak: azokat a háborúkat a hatalomért vívták, nem pedig vallási alapon. Szemben az inkvizícióval, "boszorkány"üldözésekkel, keresztes háborúkkal stb.

2012. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 hollófernyiges ***** válasza:
93%

"A hívők viszont sosem gyilkoltak ateistákat, sőt, imádkoztak értük"


'Ó, boldog együgyűség', hogy egy ideillő szituációból idézzek :)

2012. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 hollófernyiges ***** válasza:
Ráadásul rosszul idézek, mert az együgyűség szent.
2012. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Megpróbálom elmagyarázni, erre lepontoznak 0%-ra, csak mert nem értek velük egyet. Kell ennél jobb válasz?


Egyébként, úgy néz ki, nem vagytok annyira jók szövegértelmezésben. Azt írtam, hogy a hívőknél az ateizmus összekapcsolódik a kommunizmussal.

Tehát, aki kommunista, az ateista is. Persze, ez nem teljesen fedi a valóságot, de azért nagy részben igaz.


És azért írtam, hogy a hitükért gyilkoltak és gyilkolnak embereket, mert erre is bőven akad példa, már ha a tényekkel nem szerettek vitatkozni: pl. olvassátok el Wurmbrand könyvét (Megkanozva Krisztusért), aki 13 évet töltött a kommunizmus idején börtönben. Miért?

Nem azért, mert gyilkos volt, vagy tolvaj. Csak hívő, keresztény.

Zimányi József evangélikus lelkész egyik kihallgatásán a következő párbeszéd játszódott le:

- Maga politizál?

- Nem.

- Van Bibliája?

- Igen.

- És hisz benne?

- Igen.

- Akkor maga politizál. Éppen elég, ha hisz Istenben, ezzel a kommunista rendszer ellen van.


Visszatérve ismét az alapállításhoz: Ki tud olyan példát mondani nekem, hogy a keresztények ateistákat öltek meg, csak mert nem hittek?

A kedvenc gumicsont, a keresztes háborúk itt nem játszik, hiszen ott hitbeli és politikai kérdések miatt öldököltek. Bár én nem hívom kereszténynek azt, aki politikai céllal öl, de már tapasztaltam, hogy ezt az ateisták nem értik. Ugyanolyan lehet ez, mint nálunk a kommunista-ateista egybemosás.

2012. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert egy ateista erkölcse szubjektív dolog, nekik az erkölcsös amit annak tartanak, ami elég bizonytalan valljuk be, míg a vallásosok erkölcse objektív, nem ők döntik el mi az erkölcsös.
2012. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!