Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel tudtok ellent mondani...

Mivel tudtok ellent mondani az állításnak, hogy a legtöbb ateista erkölcstelen, elveszett ember?

Figyelt kérdés

Reflektálnék a kiírt ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri.. mert nagyon tetszik a téma, és kifejezetten élvezem a kialakult, kulturált vitát.



Érdekelne, hogy mit mond az ateista a kérdés fordítottjára, ha felvetek még hozzá két adalékot:


- Ha nincs Isten, csak anyagi világ, mi határozza meg az erkölcsöt?

- Ha a keresztények fogalma szerint: a bűn nem mérhető a súlya alapján, csak az alapján, hogy elkövetted-e, akár a legkisebbet is. Aki pedig elkövette, az bűnös, és egyben elveszett is. Van olyan ateista, aki nem bűnös?


2012. máj. 8. 16:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Itt felmerül a kérdés, hogy mi számít bűnnek. Én például elég kicsapongó szexuális életet éltem az utóbbi hónapokban, ennek ellenére ezt nem tartom bűnnek, hiszen ezzel senkinek nem ártottam, fiatal vagyok és most élvezem az életet.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ami az én értékrendemben bűnnek számít, azokat a dolgokat elkerültem és továbbra is így fogok cselekedni. Sok emberben viszont tényleg nincs meg ez a "belső erkölcsi mutató", nekik erre a vallás talán pótlék lehet.

20/f ateista, vagy inkább vallástalan

2012. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ne foglalkozz ilyen hülyeséggel.
2012. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi, nagyon jó kis vita a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

1. pont

Az emberek mint ahogy most is. Lehet furcsának tűnik de nem emlékszem arra,hogy a különösebb képp rám kiabáltak volna,hogy ne ölj!, mégse éreztem szükségét. Inkább az a szánalmas,hogy embereknek nem jó emberekre hallgatnak. Ha tegyük fel a Biblia írói lehagyják a könyv elején,hogy a történet csak kitalált, szimbolikus. Akkor a mindenki lopna csalna hazudna mindenféle ? Ennyire szánalmasak és hülyék vagyunk? Az állatoknak sincs Bibliájuk mégis a legtöbb nem öli meg saját fajtársát csak úgy poénból. Vagy a te esetleges ateista ismerősöd képes betörni az orrát a pénztárosnak mert 10 forinttal kevesebbet adott.


2. Mi a bűn?

Vallási szempontból az ami Istennek árt. Ebbe az a vicces elvileg egy Isten van de több személyiséggel egyik énje azt mondja ez tilos, másik azt,hogy nem tilos akkor most mi van?

Normális emberi szempontból ami nem árt másnak. Például a homoszexuálisok se ártanak senkinek kb elsétálsz mellettük az utcán kezetfoghatsz velük, és hogy a kukilóját kibe teszi az az ő dolga semmi közünk hozzá. Mindenkinek egy élete van hadd töltsem már úgy,hogy minél kevesebb zsinór rángasson.


Egyébként ha Isten mit tudom én meggondolja magát és azt mondja hát emberek túl sokan vagytok ezen a bolygón mindenki leölhet egy személyt akkor megtennéd? És fogadjunk te is csak azokat a szabályokat tartod be a Bibliából ami neked tetszik, fogadjunk nincs rabszolgád, sminkeled/borotválod magad, dolgozol szombaton ha kell megítéltél másokkal.

2012. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
17%

Én semmivel. Elveszettnek ugyan nem tartom magam, de erkölcstelennek igen, nem érzem a jó és a rossz közötti különbséget, de ez nem azért van mert ateista vagyok, hanem mert így születtem és kész. És nem is ezért vagyok ateista. Na mindegy, magyarázkodhatnék, de minek, a vérkeresztényeknek ebből úgyis csak az fog lejönni, hogy na tessék, megmondtuk, minden ateista a Sátán fattya!!44!


A második kérdésedre a válasz, az erkölcsöt a genetika határozza meg, vagy esetleg még a nevelés. Vannak emberek (én pl.) akit hiába nevelsz a jóra (rendes szüleim voltak), nem fogja megérteni, érezni, maximum tudni. Nem tudom pontosan, hány éves korától kezdenek a gyerekben kialakulni az ilyesmik, hogy bűntudat, erkölcs, stb, de van akikben ez sosem alakul ki. És elárulom viszont, ilyen emberekből kevés van, ateistából meg jóval több, a legtöbb ember nem fog erkölcstelenül cselekedni, nem azért mert a vallás azt mondja, hanem mert érzik, hogy ez nem jó. És ez az érzés nem csak a vallásos emberek kiváltsága.

2012. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Először is leszögezném: nem vagyok ateista, bár vallásos sem.

A legtöbb tömeggyilkosság a világon valamilyen vallásra hivatkozva történt, szóval a vallásos emberek alapvető jóságáról vitatkozhatnánk.

Egyébként pedig az erkölcshöz nem kell semmiféle istenkép, elég az "élni és élni hagyni" alapszabályt betartani, a többi embert tiszteletben tartani. Amúgy is termékenyebb az olyan erkölcs, ami önálló gondolkodáson alapul és nem átvett dogmán.

2012. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 rajcziz ***** válasza:
100%

Nem a vallási hovatartozás (illetve hovanemtartozás) határozza meg, hogy valaki erkölcsös életet él-e. Az erkölcsöt a lelkiismeret, az emberek, a társadalom határozza meg, valamint az alapvető természeti törvények.

A 2. pontra egy kérdéssel válaszolnék: Van olyan ember, aki nem bűnös?

2012. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
36%

Semmivel, ha nem niytod ki a füled. De ahhoz nem biztos, hogy elég a Biblia.


Azért, mert mást gondolnak a világról, még lehetnek erkölcsös, tiszteletre méltó, intelligens emberek.


u.i.

nem az számít, hogy elkövetted. Hanem, hogy miért követted el és mi van benned.

2012. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
33%

"Ha nincs Isten, csak anyagi világ, mi határozza meg az erkölcsöt?"

Van Isten:P Egyébként jó a kérdés nagyon.


"- Ha a keresztények fogalma szerint: a bűn nem mérhető a súlya alapján, csak az alapján, hogy elkövetted-e, akár a legkisebbet is. Aki pedig elkövette, az bűnös, és egyben elveszett is. Van olyan ateista, aki nem bűnös?"


Szerintem is az a bűn, ha másoknak rosszat teszel. Más nem. Arról meg nem tudok vitatkozni, hogy van-e erkölcs Isten nélkül, vagy sem. Ahhoz tudni kellene, hogy mi az élet ét

2012. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerű, önmagában az erkölcsösködés és jóság csak egy tudatalatti felsőbbrendűségi érzést táplál, emiatt akarnak sokan "jók" lenni.
2012. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!