Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győznétek meg egy...

Hogyan győznétek meg egy paranoid és nárcisztikus személyiségzavar ismérveivel rendelkező egyént, hogy szakemberhez kellene fordulnia?

Figyelt kérdés
Nagyon sértődékeny, és nem hajlandó szembesülni azzal, hogy bármi baja is lenne - már próbáltam célozni rá, de nagyon dühös lett.

2015. febr. 9. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ez leginkabb attol fugg, hogy mennyire kozeli kapcsolatban alltok egymassal, es hogy pontosan kije is vagy.

masreszt, biztos, hogy ilyen betegsegekkel kuzd? nem lehet, hogy csak te kombinalod tul? masok is ugyanezen velemenyen vannak? mas is probalt mar neki szolni?

2015. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egy közeli ismerősömről van szó, talán barátságnak is nevezhetném az ismeretséget, ha ő nem lenne olyan piszkálódó, bizalmatlan és sértődékeny, és emiat nem lennének nagyobb szünetek.


Nagyon alaposan átbogarásztam a személyiségzavarokat, több könyvet is olvastam már a témában, ezért jutottam erre a feltételezésre.


Alig van empátiája, nagyon önző, mindenkiben ellenséget lát, magát különlegesnek tartja, saját szabályokat alkot, amikhez merev tartja magát, furcsa, nehezen érthető hasonlatai, gondolatai vannak, bosszúálló, hangulata ingadozó, következetlen, makacs, alig vannak kapcsolatai, és azt mondja, hogy nincs is rájuk szüksége, mert ő jól érzi magát egyedül, a kritikára dühösen reagál, ingerlékeny, haragtartó.


Azt tudom, hogy többen antiszociálisnak (szociopatának) tartják (ennek sok dolog ellentmond), de azt nem tudom, hogy javasolták-e már neki, hogy orvoshoz kellene fordulnia – valószínű, hogy más sem meri ezt megemlíteni.

2015. febr. 9. 17:10
 3/15 A kérdező kommentje:
emiatT
2015. febr. 9. 17:10
 4/15 anonim ***** válasza:
A hatni kell a szívére, és hozd fel neki hogy a családja is aggódik érte.
2015. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"hatni kell a szívére"


Kifejtenéd bővebben?

2015. febr. 28. 17:39
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem magáért, akkor a körülötte lévőkéért, hogy ne fájjon nekik, ne sajnálkozzanak körülötte, ne aggódjanak érte. A szeretteivel kell megfogni és a hozzá érzelmileg közelálló emberekkel.
2015. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy még nem találkoztál ilyen emberrel.


Őt nem érdekli a környezete, és az, hogy fáj-e a körülötte lévőknek bármi is, csak a saját személye a fontos számára. A környezete csak annyiból számít, hogy onnan kapja/kapná a dicséretet. Azt, hogy vele bármi probléma lenne, fel sem merül benne, és sértésnek veszi, ha ilyesmit állítanak róla. Nem fogadja el mások véleményét, mert alapból nem bízik bennük, és a többieket amúgy is ostobának tartja, és leértékeli, így mások kedvéért főleg nem lesz hajlandó szakembert felkeresni. A sajnálkozást felsőbbrendűségi érzése miatt elutasítja, és nem is érti, hogy őt miért kellene sajnálni, hisz ő - a saját szemében - egy nagyszerű, irigylésre méltó valaki, saját szabályokkal, és nem hajlandó mások véleményét, tanácsát megfogadni. Azt hiszi, hogy különlegesebb másoknál, nem pedig azt, hogy beteg, így nem lehet benne tudatosítani, hogy valami gond van vele - de még ha sejti is, nem bírná elviselni, ha szertefoszlana az a sérülékeny burok, amit maga köré vont a saját magáról alkotott képzelgések által, hisz akkor összeomlana az a sajátos világ, aminek ő a császára.

2015. márc. 1. 13:21
 8/15 A kérdező kommentje:
Másnak esetleg lenne valamilyen ötlete?
2015. márc. 1. 13:22
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz mit csinálni. ilyen ember nevelt föl.

sokmindent próbáltam, több évtizedes tapasztalatom van vele.

NINCS megoldás.

Menekülj, neked nem rokonod.

2015. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi 9-es.


De valahol szenved az illető, nem? – hisz igazából nem sokra értékeli magát, csak elnyomja magában a dolgot. És ez átfordulhat depresszióba vagy pszichózisba is, úgyhogy mégis csak szakemberhez kellene fordulnia. Ha mindenki ellöki magától, és senki sem törődik vele annyira, hogy ráébressze, hogy gond van vele, akkor sosem fog rendbe jönni. Lehet, hogy tulajdonképpen az illető ’jobb sorsra érdemes’ (ki nem?), csak ki kellene másznia a személyiségzavarból, és akkor szerethetővé válna, és ő is tudna szeretni.


Te mennyire sínyletted meg, hogy „ilyen ember nevelt föl”?

2015. márc. 24. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!