Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid személyiségzavar....

Paranoid személyiségzavar. Van ilyen ismerősötök? A gyerekem apja biztosan ilyen beteg, de ő nem érzi magát annak. Elviselhetetlen dühkitörései következtében elhagytam a gyerekem érdekében.

Figyelt kérdés
Visszamennék, ha kezeltetné magát, de nem érzi hogy baja van. Szerinte a pénzét akarom és kihasználom és mindenki őt bántja és érdekből keresik meg. Hihetetlen ráillik a paranoid személyiségzavar definíciója! Segítsetek, mit tehetek? Félnék visszamenni az ő szabályai szerint, mert terrorizálna. A gyerekemet is féltem. Szeretnék családot a gyerekem apjával. Lehetséges ez valaha? Nagyon várom a véleményeket!
2010. okt. 1. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

arra hogy elhagytad hogyan reagált ?

és a gyerek hogy viselte eddig?

még egy kérdés , hány éves és mióta tart ez az állapot nála ?


egyébként nem igazán tudok tanácsot adni ezzel kapcsolatban , magától nem hiszem hogy elmenne bármilyen orvoshoz, erőltetni meg nem lehet.

2010. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A gyerekem 4 hónapos és 6 hetes korában jöttem el. Apuka szenved mint a kutya (rokonok mondják), de azon kívül hogy anyumnak is mondta hogy lehet az a vége hogy kibékülünk, semmit sem tesz!!! Egy szóval sem hívott még vissza, csak azt hajtogatja, hogy nem akarta hogy elmenjünk. (anyukájától tudom ezt is). Kerüli a konfliktus helyzeteket és inkább bevonul az "odujába", ahonnan ki sem megy szívesen csak ha sos dolga van és sajnálja magát. Döntésképtelen és nincs küzdőszellem benne.

Azt hiszem 17-19 éves korában kezdődtek ezek, illetve inkább pánikos dolgokkal (kiugrott az ablakon hogy ne kelljen a családdal együtt ebédelni, bepánikolt)

2010. okt. 1. 22:49
 3/19 A kérdező kommentje:

36 éves és igazi konok, makacs típus akire erős jellem lévén nem tudtam hatni! ha fejemre álltam sem! Dacol magával és saját maga ellensége. Nem örül semminek sem, szerintem kín neki minden nap.

Igen, és ne kérdezd, hogy miért mennnék vissza...

Mert tudom hogy legeslegbelül jó ember és nem tehet róla hogy beteg. De nem tudtam rá hatni és a gyerek érdekében el kellett jönnöm, mert már nagyon kötekedett... a kákán is kereste....

2010. okt. 1. 22:51
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

nem is láttad akkor azóta hogy eljöttél , csak rokonokon keresztül tudsz róla?


esetleg megbeszélhetnéd vele hogy ha elmentek együtt kezelésre ( szerintem fontos lenne hogy az elején ott legyél te is ) akkor lehet róla szó hogy visszamész , ilyenről nem beszéltetek még ?

2010. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hetente viszem hozzá a gyereket 1 órára. Engem porig alázott, mint nőt, mint embert, mint anyát, ezek után 3x álltam elé, hogy próbáljuk meg, de akkor még friss volt a seb és dühében kiabált mindenfélét. Én nem vagyok büszke ember, de most neki kellene elém állnia, állítólag eljönne párterápiára, csak nekem még nem mondta. Ismerősök mondták vissza. A hajlandóságot a kapcsolat rendezése irányában egyáltalán nem látom rajta! Neki is akarnia kell ezt és neki is tennie kéne érte! Úgy vagyok vele, ha elém áll, partner leszek a javulásban, ha nem akkor maradunk külön. Éveken át a kisujját sem mozdította és most is inkább hagyta elmenni a családját, mint sem megakadályozza. Biztosan tudom hogy kivan és szenved, látványra is leamortizálódott, de tenni érte nem hajlandó.

Ez is a betegség része lenne? Félek hogy lassú nagyon a gondolkodása és mire elém áll, 1 év, 2 év és az már késő. Addig én talpraállok.

2010. okt. 1. 23:09
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen engem okol mindenért, az agresszióját nem veszi észre. Én vagyok a hisztis, elviselhetetlen.
2010. okt. 1. 23:10
 7/19 A kérdező kommentje:
A jelenlegi viszonyunk emberinek mondható, beszélünk egymással, kizárólag a gyerekkel kapcsolatban. Párszor felhívott mostanság ürüggyel, mert értelme nem volt, de akkor sem mondott semmit. Kedves voltam, de ő nem lépett most sem..
2010. okt. 1. 23:12
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen kérlek ne menjél vissza hozzá. Kiszámíthatatlan a betegségénel fogva, akár meg is üthet, vagy agyonver mindkettőtöket. Nagyon veszélyesek tudnak lenni az ilyen betegek. Ha édesanyádékkal jól kijössz, ne változtass. Téged is tönkretesz. A gyerek kicsi, azzal törődjél inkább. Tudod milyen rengeteg idő, amíg egy ilyen ember helyrejön. És ráadásul nincs is hajlandóság benne, hogy gyógyúljon.
2010. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok visszamenni, ő úgysem fog visszahívni mert nem látja magában az "állatot". Megütni biztosan nem ütne, mert az apja volt ilyen és mondta hogy ő ütni SOHA, de tényleg nincs kedvem magama és a kicsikém életét egy beteg ember miatt tönkretenni. Csak tudod lelkiismeret furdalásom van picit, hogy segítségre lenne szüksége és én cserben hagytam. Nem segítettem rajta, inkább a saját bőröm mentettem. Barátaim erre azt mondják, hogy akkor már a bérgyilkosokat is meg kéne menteni és azokat is meg lehet érteni, mert betegek... Ez picit nyugtat....
2010. okt. 2. 08:11
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja és megrögzöttsége, hogy mindenki a pénzét akarja, így elmentem vele ügyvédhez és papírt is írtunk az anyagiakról, de mindig csak azt hallgattam, hogy nincs pénz, felejtsem el hogy bárhová is kimozdulunk! Pedig megvan a magamé és sosem kértem tőle semmit. Úgy bánt, hogy nem ismertem fel időben, de volt 1 év, mikor jele sem volt ezeknek, mert megeröltette magát. De kényszerből volt jófej, mert annyira akart gyereket. Amint terhes lettem, 180 fok... És most a gyerekem nem az apja mellett fog felnőni...
2010. okt. 2. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!