Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tegyek, ha egy közeli...

Mi tegyek, ha egy közeli hozzátartozóm a paranoid személyiségzavar tüneteit mutatja, és elég súlyosnak tűnik az állapota?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra gyökeresen kifordult magából, azt állítja, hogy ő tulajdonképpen soha senkit nem szeretett a családból, és mi se szeretjük őt és egymást se - nem igaz, ha korábban is így érzett volna, lett volna valami jele, ráadásul ezeket az állításokat nem is tudja mivel alátámasztani - , meg mindenki kétszínű és kibeszéli őt a háta mögött, meg egymást is, és ő ennél sokkal különb és magasabbrendű. Minden különösebb kiváltó ok nélkül (senki nem bántotta, vagy hasonló, pont hogy ő bántott meg valakit a háta mögött, amit szerettünk volna megbeszélni)elképesztő dolgokat vagdosott a családtagjai fejéhez emailben, a józan eszére és szívére hatni próbáló reakciók leperegtek róla, még mindenkihez hozzávágott néhány tökéletes intelligenciával megfogalmazott, de logikai bukfencekkel és valótlan vádakkal teli ijesztő levelet, amit mintha egy idegen írt volna, nem a huszonéve ismert és szeretett rokonunk, majd letiltotta az emailcímét. Egy héttel korábban a fb-ról is letörölte magát, mert állítása szerint nem kíváncsi az emberekre, és a fb kimossa az agyát. Korábban is mindig is kicsit fura és zárkózott ember volt, de amellett tökéletesen normálisnak tűnt. Ezek a dolgok egyik pillanatról a másikra következtek be, különösebb kiváltó ok nélkül. Érezzük, hogy nagy a baj, főleg, hogy több pszichiátriai beteg, többek közt skizofrén is volt a családban, de nem tudjuk, mit tegyünk, mivel mindenkit ellenségnek tekint és nem áll szóba senkivel a párját leszámítva, aki (idáig még) nem ellenség. Bocs hogy kicsit hosszúra sikeredett, de nagyon aggódom, és érdekelne, volt-e már valakinek hasonló tapasztalata? Köszi a válaszokat előre is!
2012. júl. 18. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Most teljes egészében leírtad, ami a (volt) legjobb barátommal történt 4 éve... nála is így kezdődött, majd mikor már a szülei nem bírtak vele, ráhívták a rendőröket és a mentőket, zárt osztályról pár hét múlva hazaengedték, utána normális volt hónapokig, Majd az egész kezdődött elölről, akkor nagyon nagy gondokat kevert, ismerősei, és családja köreiben ekkor én nem bírtam elmondtam a szüleinek, hogy rendszeresen fogyasztunk marihuánát, ezen sokkal kevésbé akadtak ki mint amennyire én számítottam rá. De újra bevitették kórházba, csak most elmondták az orvosnak ezt a körülményt is... Ezek után az orvosok 2 hónap zárt osztály után mániákus skizofréniát, vagy valami ilyesmit állapítottak meg... Ezek után 2 évig pszichológushoz járt, pénzt nem kapott, és mivel mi féltünk tőle, meg amúgy is abbahagytuk a füvezést így nem is szívott, tök normális volt, aztán elmehetett gyárba dolgozni, mint megváltozott munkaképességű, ott pár hét alatt összehaverkodott egy pár sráccal, akikkel elkezdett kokainozni bulikban, és füvezni, mi próbáltuk lebeszélni róla, de kiröhögött minket és azt mondta, hogy rossz csak egyszer történhet az emberrel, meg hogy mi tudatlan idióták vagyunk... rá pár héttel törölte magát fb ről, elzavart mindenkit, közölte, őt senki sem érti meg igazán, utál mindenkit... ekkor láttuk utoljára, ennek már közel 2 éve, a szülei sem tudják hol van... annyit tudunk biztosan, hogy kirabolt egy öreg nénit, és elhagyta az országot...

Nah bocs, hogy ennyit írtam, pedig csak arra akartam kilyukadni, hogy győződjetek, meg róla, hogy nem fogyaszt e bármilyen kábítószert rendszeresen, és próbáljátok meg minél előbb eljuttatni egy szakemberhez...

2012. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik túl jól.... Nem tartom valószínűnek, hogy drogozna, de talán az még ijesztőbb, hogy valaki külső behatás nélkül kerül ilyen állapotba. Az a baj, hogy szerintem nem gondolja azt, hogy beteg, és aki segíteni tudna és szeretne, azt ellenségnek tekinti. Ha azt állítani bármelyik hozzátartozója, hogy baj van és segítségre lenne szüksége, abban is csak annak bizonyítékát látná, hogy ellene vagyunk. Ezért nehéz dolog ez, és nem szeretném, ha odáig fajulna a helyzet, mint a barátodnál...Most egyelőre várunk, mi sül ki ebből, mert mást nemigen lehet tenni sajnos...
2012. júl. 20. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!