Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kényszercselekvéseknek...

A kényszercselekvéseknek milyen ''fajtái'' vannak, mik a leggyakoribb kényszercselekvések?

Figyelt kérdés

Én a kényszeres kézmosásról hallottam csak vagy esetleg még a körömrágás is lehet az - bár ezt sem tudom biztosan...

Érdekelne, hogy van-e más jellegzetes vagy gyakrabban előforduló kényszercselekvés.



2015. febr. 13. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tikkelés.
2015. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nemcsak a kézmosás, de az állandó tisztálkodási kényszer is létezik.

Jellemző még pl. a gáz- villany- vízcsapelzárási, és az ajtóbezárási kényszer is, amikor az illető pontosan tudja, hogy el- és bezárt mindent, mégis ötvenszer visszamegy, hogy újra és újra meggyőződjön róla.

Persze vannak egyéb kényszercselekvések is, főleg az evéssel kapcsolatban, de egy csomó egyéb "rituálét" is ismer az orvostudomány.

2015. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bármi ismétlődő dolog.

Pl. ún. szekrénysimogatás.:)

2015. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tényleg bármi lehet, számolgatás, villany le-fel kapcsolása, ajtók nyitogatása, vagy bármilyen "rituálé" ismételgetése.
2015. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezek az obszesszív-kompulzív (személyiségzavarban is létezik ilyen) megbetegedések közül az utóbbihoz tartoznak (előbbi a kényszeres gondolatokról szól).

Az alábbi linknél elég sok ilyen kényszeres cselekvést sorolnak fel:


[link]

2015. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg bármi lehet...

Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 13. 17:52
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a linket!
2015. febr. 13. 17:56
 8/13 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2015. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a körmöm melletti bőrt tépkedem, kirágom a szám belülről rendszeresen, a gimiben unalmamban folyton a hajamat tekergettem.

A késznyercselekvésnek számít, ha valaki a hűtőt nyitogatja, hátha odavarázsolódik valami kaja? :D

Vagy még esetleg a lábrángás/lábrázogatás. Lányoknál szoknyahúzogatás (amikor felveszik a rövid szoknyát és folyton lefelé húzogatják, mert túl rövidnek vélik), fiúknál a mogyorózás (amikor igazgatják a szervüket a gatyában).

Ezek jutottak hirtelen eszembe.

2015. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én régebben folyton az ajtót mentem vissza megnézni, mert sose tudtam visszaemlékezni arra a pillanatra, amikor bezártam, ugyanis mindig reflexszerűen ment a dolog, kb. ahogy a légzés. Szinte kényszeresen ment a dolog, de aztán rájöttem, hogy ha hangosan kommentálom a feladat végeztét "ajtó bezárva" mondattal, akkor megmarad az agyamban a cselekvés és nem kell visszamennem. :D
2015. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!