Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kényszercselekvéseknek...

A kényszercselekvéseknek milyen ''fajtái'' vannak, mik a leggyakoribb kényszercselekvések?

Figyelt kérdés

Én a kényszeres kézmosásról hallottam csak vagy esetleg még a körömrágás is lehet az - bár ezt sem tudom biztosan...

Érdekelne, hogy van-e más jellegzetes vagy gyakrabban előforduló kényszercselekvés.



2015. febr. 13. 17:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért álljunk meg egy szóra.. :DD Az hogy valaki a szoknyáját húzogatja vagy igazgatja magát odalent, ez nem kényszercselekvés. Meg az sem, ha valaki hűtőt nyitogat. Attól, hogy egyes cselekvéseket gyakran csinálunk, ne nevezzük már kényszeresnek... Ez abszolút nem egy vicces vagy komolytalan dolog. A valódi kényszerbetegség ott kezdődik, ha valaki életminőségét tartósan rontja egy olyan szokás vagy cselekvés, amiről tudja, hogy felesleges és irreális, de egyszerűen állandóan feszült, szorong, ha nem csinálhatja. Az élete gyakran ekörül kezd forogni, állandóan nyugtalan, és minél inkább próbálja megállni, annál erősebben vágyik rá, annál inkább szorong. Pl. egy kényszeres kézmosó állandóan piszkosnak érzi a kezét, és előfordulhat hogy kefével rendszeresen addig mossa, dörzsöli, amíg már vérzik és fáj, és ha pár percenként nem tudja ismételni a kézmosást, akkor szabályszerűen rosszul lesz.. Azért egy hűtőnyitogatást ne vegyünk már ezzel egy kalap alá..
2015. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Talán nem kényszercselekvés, de én dülöngélek, rázom a lábam, rágom a körmöm, a bőrt a körmöm mellett, belülről a számat és az ajkaim, néha a hajamat piszkálom.. inkább lefoglalom magam valamivel, de ezek már annyira belém égtek, hogy nekem fel se tűnik, ha csinálom, csak ha valaki rám szól.
2015. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én például a lábamat "rángatom" rágom a körmöm a fej bőrömet kapargatom a hajsmat tépkedem. Talán még a folyamatos telefon bekapcsolgatás is annak számít.
2016. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!