Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem kellemetlenül...

Miért érzem kellemetlenül magam ha kapok valamit?

Figyelt kérdés

Mindig rögtön azon vagyok, hogy viszonozhassam és nem értem, hogy miért kaptam. Úgy érzem, hogy tartozom neki, pedig ez sokszor egyáltalán nincs így. Például van egy ismerösöm akire megismerkedésünk óta már kb 40-50.000 ft-ot költöttem. Én mindig szívből adtam, boldoggá tett, hogy ő örül neki. Nekem ennyi elég is volt. Elég rossz helyzetben volt így én tőle nem igazán kaptam semmit, de ha tudott segített, tanácsokkal...stb. Most van egy kis pénze és kaptam tőle egy parfümöt(5000ft). Ha belegondolok nem kéne rosszul éreznem magam miatta, de most is azon járt már az eszem, hogy mivel viszonozhatnám, illetve hogy miért rám költi a pénzét , amikor nem áll olyan jól.

Tudom, hogy ez nem normális, de mégis ezeket érzem.

Én mindig csak adni és adni szeretnék...


2015. febr. 14. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert az illető, akinek segítettél, viszonozni akarta ezt neked, ne érezd rosszul magad - ha nem fogadod el, megsérted. Az ember alapvetően nem szeret senki lekötelezettje lenni.

Az a fajta attitűd, ami téged jellemez, nagyon ismerős - lehet mögötte "nagytesó-komplexus", ami a legidősebb gyerekre jellemző, aki folyton azt hallja, hogy "ne légy önző, add oda neki!" Ugyanakkor a nagyon domináns típusú emberek is hajlamosak lehetnek erre ("mindenkinek csak adni szeretek"), amíg te adsz, addig te vagy fölényben. Kérlek, ne sértődj meg ezen, végülis ez egy kulturált megnyilatkozási formája a dominanciának, arról pedig végképp nem tehetsz, ha ilyennek születtél, amennyiben ez a jelenség van a háttérben.

2015. febr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de biztosan azért, mert gyerekkoromban anyu soha nem engedte, hogy bárhol bármit elfogadjak, ő viszont mindig adott mindent másoknak. Már az ő anyukája is ilyen volt.

Próbálok változni, mert sokszor épp azért vagyok udvariatlan, mert képtelen vagyok elfogadni bármit másoktól.

2015. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem anyukám pont ilyen!!! a sírba kerget az adakozási mániájával, és soha nem akar semmit elfogadni. még akkor is, ha karácsonykor kérdem, mit szeretne, van elképzelése, hárít, h áá, semmi, nem tudja, lehetetlenség belőle kiszedni. ugyanakkor anyukám nem domináns típus, inkább arra gyanakszom, h ezzel "biztosítja" magát arról, h szeretve lesz... ha érted, mire gondolok. szóval egyfajta szeretethiány állhat a dolgok mögött, adni adni adni, amit csak ér, aztán meg "bezsebelni" a hálát. no meg pótolhatatlannak lenni... ez is közrejátszik.
2015. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nincs testvérem, a kapcsolataimban sose én voltam a domináns, állandóan kihasználtak

nem akarok senki felett se állni, uralkodni, csak engem az tesz boldoggá ha látom másokon az örömöt. És soha semmilyen formában nem éreztetem azt, hogy tartozna nekem vagy ilyesmi, sőt sokszor letagadom, hogy nekem az pénzbe került és pl azt mondom, hogy én is kaptam, de nekem felesleges. Azt azért hozzá kell tennem, hogy olyan embereknek adok akiket ismerek, szeretek nem az egész világnak.:D

2015. febr. 15. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!