Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aggaszt, hogy nem tudok miről...

Aggaszt, hogy nem tudok miről beszélgetni az emberekkel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.

Régen(általánosban) eléggé visszahúzódó és csendes voltam amit mindenki alátámasztott.

Elhatároztam, hogy gimire megváltozom, és igyekeztem beszédesebb lenni, sok barátom lett, mindenkivel jól kijöttem.

Aztán jött a párom. Ennek következtében mindenkit elmartam, csak vele ápoltam a kapcsolatot. Észbe kaptam, és felkerestem a barátaim, de már több éve nyomaszt egy probléma: nem tudok miről beszélgetni az emberekkel, csak MAGAMRÓL.

Hiába kérdezem meg mi van velük, letudják magukat 2 percben, és másról nem tudunk beszélni, így én dobom fel a témákat ami elsősorban magamról szól. Ígyis az emberek 90%-a mondja, hogy önzetlen vagyok, de úgy érzem kezdek fáradni.

Ha családdal megyünk valahova, akkor érzem jól magam mert van aki beszél helyettem, így én csendben ülhetek.

De régen nem ilyen voltam, most viszont SEMMI nem jut eszembe. Hiába olvasok, nézek filmeket, azt is max. 2 percben elmesélem és ennyi.

Úgy érzem egyedül fogok maradni.

Régen nem éreztem azt hogy magamról kell beszélnem, tök jókat vicceskedtem a barátokkal, most meg...

Ha jön egy idegen azt se tudom mit mondjak neki.

Nem tudok új barátokat sem szerezni.

Ugye ez csak egy rossz időszak és vége lesz?

Mivel én már nem tudom önerőből mit kellene tennem.

És, mivel ezen az oldalon őszinte lehetek, elmondom, hogy sokszor azt érzem nem is érdekel mi a helyzet mással.

(Lehet mert évekig hallgattam csak őket és beelegeltem?)

Úgy érzem a párom óta lettem ilyen pedig ő nem önző ember.


2015. febr. 19. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az jó is, ha nem magadról akarsz beszélni! Én is unom, amikor beszélgetés címén meg kell hallgatnom, hogy "én így..., meg "velem úgy..." stb. Néha jobb a hallgatás. Aztán meg nem is mindenki szeret pletyózni, velük nem is erőltetem.
2015. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fölöslegesen görcsölsz.. én is ilyen voltam. Mostmár nkább lekötöm a figyelmem, vagy ha mást nincs akkor témát váltok :d 21/f
2015. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt érzem. Bár nem gondolom/hiszem hogy konkrétan a barátnőm miatt van. Soha nem voltam nagy beszédes, de most meg főleg nem. Régen volt egy nagyon jó, kevés emberből álló baráti társaságom, ebből teljesen kiszakadtam. Nincsenek már barátaim.

Meg úgy alapból kezdek már sz*rni mindenre, amiben régen örömömet leltem, ma unalmas, semmiről nem tudok semmit, alig bírok gondolkodni, sz*r lett a memóriám, unalmas minden.. kezdek szétesni.

2015. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!