Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miképp lehetne leszokni a...

Miképp lehetne leszokni a túlgondolásról?

Figyelt kérdés
Állandóan kombinál az agyam, ami miatt gyakran cseszem el a saját kedvem, az esetek 90%-ban feleslegesen, és nem tudok leszokni róla, akármennyire próbálom nyugtatni magam. Már ha egy idősebb ember felszáll a buszra, elkezdek szorongani, hogy mi lesz, ha elindulunk, a lökéstől elzuhan, és szétvágja a fejét, noha sosem történt ilyen a szemem láttára.
2015. febr. 20. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Velem is sokszor van ilyen, próbáld elterelni a gondolataid, képzelj el jó szituációkat. Szerintem sokan járnak hasonló cipőben, a párom is ilyen, csak "két gyogyósnak" hívjuk magunkat :)

Sokszor a párkapcsolatomon aggódom, holott minden rendben, csak én kombinálok mindenféle rémes dolgokkal, hogy mi lesz ha már nem fog szeretni, vagy elüti egy autó vagy nem lehet gyerekünk.

Olyan dolgokat kell csinálnom, ami leköti a gondolataimat, szóval nem monoton. Romantikus filmeket nem nézek mert a gagyikon is elsírom magam, inkább valami sci-fit vagy kalandfilmet választok. Írok naplót, de ha abban mindig oda lyukadok ki, hogy kombinálok. Próbáltam limitálni, hogy pl 10 sor a max, mintha újságcikk lenne a mai napról.

Este az utcán olyanok jutnak eszembe, hogy mi lenne ha valaki most megtámadna, vagy látnék egy balesetet és hogy hívnám a mentőt. Néha rémes, de a pszichológiában létezik ilyen, egy cselekvést vagy eseményt elképzelsz és azt is, hogy mit tennél abban az esetben. Ezáltal pl pánik helyzetben jobban reagálnál, nem lefagynál, mint az aki nem gondolkodik ilyeneken.

Az öregekkel kapcsolatban: add át a helyed, vagy szólíts meg valakit, egy fiatalt, hogy adja át az ő helyét :)

2015. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!