Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változtassak magamon és...

Hogy változtassak magamon és a kisugárzásomon?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok..na màr ezt is fura làtnom igy leírva mert nem érzem magam annyinak.Előre elnézést a helyesírásèrt de telon vagyok és este van.Na szòval röviden nem érzem boldognak magam és tudom hogy 3z magamnak köszönhető.Nincs önbizalmam és nem vagyok elég önàllò..aztàn félénk vagyok azokkal akiket nem ismerek nem merek beszélgetni idegenekkel.Ès szerintem ez látszik rajtam sokszor probaltam valtoztatni de ugyanoda jutottam.Nincsen életem a sulin kivül nem jarok el sehova és nem ismerek meg ùj embereket.Nem vagyok antiszoc meg semmi ilyen akit ismerek azokkal jol elvagyok kedves vagyok mindenkivel de üresnek érzdk az életem.

Hogy változzak meg??

köszi hogy elolvastad.



2015. febr. 20. 23:49
 1/7 anonim válasza:

Barátnőiddel menj el hétvégén bulizni, lehet egy új frizura önbizalmat adna. Nagyon durván bejönnek a rövidhajú kismellű lányok ;) keress hobbit, mondjuk zenélj, meg lassan itt a középsuli vége, kerees egy pályát suli/meló. Azt, hogy magadon hogyan változtass azt neked kell tudnod. Legyél mosolygós, a vidám emberekkel szívesebben ismerkednek. Ha elmészba barátnőiddel bulizni ne öltözz qrvás@n, mert akkor tuti, hogy nem ismerkedek veled

19f

2015. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincsen sajnos olyan baràtnőm aki szeret eljárni bulizni:(

Hobbim van..és gitározok meg zongorázok:)

Igen a több mosolygást pròbáltam de ugye csak akkor mikor valakivel beszélgetek szòval egyedül mosolyogni magamnak az ugy fura.

köszönöm a segitséget:)

2015. febr. 21. 10:12
 3/7 pelgrim ***** válasza:

Kezd belülről, az lenne jó, ha egy helyes, szilárd öntudatra, lelki erőre tehetnél szert. Légy hű önmagadhoz, az isteni kilétedhez (vallásos kifejezéseket használok mert azok a legalkalmasabbak), vedd tudomásul hogy te Isten egyszülött Fia/Leánya vagy, semmivel se kevesebb! Legyen ez a tudat "vezérlő lángoszlopod". Ez azt jelenti, hogy aszerint gondolkodsz, szólalsz, cselekedsz és élsz, amit isteni kiléted neked sugalmaz. Tudnod kell, hogy az igaz, a helyes, a méltányos mindig a magabiztos isteni kiléted hangja, míg az igaz, a helyes, a méltányos 'árnyékának' hangja mindig valami tévedést, veszteséget, halált tartogat a háttérben. Más szóval érezzük a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát vagy e dolgok hiányát.


Hasonló problémákkal küzdöttem én is, saját erőből azonban nem voltam képes kiemelkedni ebből az áldatlan állapotól. Akkor segítséget kerestem olyan körökben melyeket körülöttem mindenki elítélt, de én úgy éreztem hogy helyesen tettem, bármit is mondanak a „jóakaróim”. Akkoriban ugyanis olyan rosszul éreztem magam a bőrömben hogy elhatároztam bármi is történik, én megyek. Az eredmény nem maradt el, nekibátorodva folytattam az elkezdett munkát, környezetem jóváhagyása nélkül. Akkor mintha minden meggyorsult volna, az események egyre gyorsabban követték egymást. Sokat váltóztam, helyesebben olyan dolgoktól szabadultam meg, melyeket addig hagytam hogy terheljenek. – M a hálával gondolok vissza arra az időszakra.

2015. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt nagyon szépen leírted.

Jò làtni hogy Neked sikerült.De milyen segitséged volt?

2015. febr. 21. 14:22
 5/7 pelgrim ***** válasza:

Igen, nekem sikerült, de nem szeretnék alaptalan reményt kelteni benned azzal hogy szépen le is írtam, azért elárulom neked, hogy nem kevés erőfeszítésbe került és hosszú idő telt el, míg némi önbizalomra, önállóságra és határozottságra tettem szert.


Rengeteget olvastam ilyen dolgokról és kipróbáltam többek között Rebirthing (pszichodráma), Bio-energetica (terápia), Vipassana (meditáció), Kundalini (Osho -féle meditáció), Nadabrama (meditáció), Zazen (meditáció) és még jó néhány dolgot.


Mindegyiknek megvolt a hatása, de számomra a leghatékonyabb talán a Rebirthing volt. Ez egy joga gyakorlatokhoz hasonló pszichodráma, ami a lélegzés egy bizonyos módján alapul. Egybekötjük a be és kilélegzést úgy, hogy nincs szünet a levegő e két ellenkező irányú mozgása közt. A gyakorlatot olyan valaki kíséretében végezzük, akiben megbízunk. Ez a gyakorlat a megfelelő körülmények közt a felületre hoz és 'elpárologtat' olyan zavaró, korlátozó dolgokat melyek mélyen tudatunk alatt rejtőznek, és még sok mást is. Hasonlóképpen a Bio-energetika a felületre hoz bizonyos dolgokat, csak éppen más, többnyire fizikai gyakorlatok útján. Vipassana és Zazen főleg a figyelemre teszi a hangsúlyt, míg a Nadabrama az érzékenységet fokozza, a Kundalini pedig megkönnyebbülést felszabadulást eredményez.


Ezeket a gyakorlatokat mind el lehet végezni egyedül is, de biztonságosabb és hatása sokkal nagyobb egy csoportban, ahol az emberek hasonló problémákkal és motivációval vesznek részt és amellett számíthatnak egymás segítségére is.


A Rebirthing gyakorlatok szervezése melyeken én részt vettem, szorosan magán kezdeményezés volt, Bioenergetika, Kundalini és Nadabrama gyakorlatokat az OSHO -mozgalom szervezésével, A Vipassana és a Zazen meditációt pedig külön-külön más és más szervezeteknél végeztem melyek kizárólag csak azzal foglalkoztak.


Előző válaszomban írtam, hogy akkoriban (ez az 1970 -es évek vége felé kezdődött és több mint 10 évig tartott) mintha minden meggyorsult volna, azon felül volt néhány nagyszerű, felejthetetlen élményem is ezeknek a gyakorlatoknak következményeként.

2015. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom hogy nem könnyű ezt elérni.

Nagyon remélem hogy más mòdszer is van mert azokat amiket irtál én nem tudnám csinálni mert nagyon távol állnak.tőlem ezek.

de köszi hogy megosztottad velem:)

2015. febr. 22. 21:08
 7/7 pelgrim ***** válasza:
Leírtam, mert kérted, tudom nagyon távol állnak tőled ezek a dolgok, hiszen még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy az élet 'pofonjait' igazán érezhesd, de már hallottad az 'ostor csattanását' ez nagyon jó jel. Remélem, hogy találsz más módszert. Tőlem is nagyon távol álltak e dolgok, 18 évesen fogalmam se volt hogy létezik ilyesmi és segíthet rajtam, és hogy valaha rá fogok szorulni. Nekem jóval később ez olyan dolog volt mint egy mentőöv a fuldoklónak.
2015. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!