Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan ered a zsidógyülölet?...

Honnan ered a zsidógyülölet? Miért utálják az emberek a zsidókat? (Kort és nemet is írjatok lécci)

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 21:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
82%
még az ókorból, érdemes utánanézni (Babilon, farizeusok, stb stb)
2009. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
2009. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
39%

Alapmű:

Csepeli György: ... és nem is kell hozzá zsidó : Az antiszemitizmus társadalom-lélektana


És egy érdekes írás jó 70 évvel ezelőttről:

[link]

2009. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
15%

21:23-as: ugye Te is tudod, hogy valójában ez mind hazugság, és az említett paszusok nagy része nem is létezik?


bővebben:

[link]

2009. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
41%

Ez még a középkori állami intézkedésekben gyökerezik.


Akkoriban megtiltották a keresztényeknek, hogy pénzzel kapcsolatos dolgokat végezzenek (pl. kölcsönzés), viszont ezt a zsidóknak szabad volt megtenni, és miután ez az üzlet elég jól jövedelmezett, a zsidók elég nagy vagyonokra tettek szert.


Ezt még tetőzte, hogy megtiltották nekik a földvásárlást, így próbálva kiszorítani őket.

Viszont nagyon jól megéltek az üzletelésekből, és hamar irigyekre is találtak a keresztények köreiben.


Innentől kezdve bármi történt Európában, azért a zsidókat hibáztatták. És ez mindmáig így is van.


Mikor kerül elő a zsidózás?


Ha rosszul mennek a dolgok, mint például manapság. Amint csitul a válság, és ismét jó irányba halad majd az ország, figyeld meg, senki sem fog "mocskos zsidózni".

Szóval ez az évszázadokig visszamenő irigységből ered.


T

2009. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
22%
Butaságból és irigységből. A tehetség és szorgalom híján sikertelen embereknek mindig jól jön egy univerzális bűnbak, akire összes balszerencséjüket ráfoghatják. Nekik könnyű beadni azt, hogy egy népcsoporthoz tartozók, vagy egy vallás követői egy az egyben elítélendő és kártékony tagjai a társadalomnak. Tapasztalatból úgy látom, hogy a gyűlölködők több, mint 90 százaléka nagyon egyszerű ember.
2009. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert sehol sincsenek otthon, de a képességeik miatt mindenhol jól megy nekik. Legalábbis a zsidó egy jelentős része mindig megtalálja a módot hogy jól éljen.

Ezért a rossz helyzetű helyiek utálják őket, mert "sehonnai bitangok" de mégis jobban megy nekik, a gazdagok meg szolidaritásból a szegény honfitársaik mellé állnak és utálják a zsidókat.

Plusz abban is van valami, hogy a zsidók nem éreznek annyira hazaszeretetet, mert ugyebár nem ez a hazájuk, ezért ha már állami szintű pozícióba jutnak, az kevesebb tisztelettel, kevesebb hazaszeretettel végzik, mint kéne.

Nem az országot tartják szem előtt, hanem az üzletet.

2009. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
68%
amióta nemzsidók is beleolvastak a talmudba.
2009. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
40%

21:48-es: a zsidók nagy része, már rég elhagyta zsidó vallást...


De utálnám, ha engem a Biblia alapján ítélnének meg(/el). :D

2009. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
73%

ITT VAN MIDNEN:

Érdekes, hogy titeket mindig a cigányok meg a zsidók bántanak! Engem miért nem?

Ezt a gúnyos kijelentést mindig zsidó mentalitású személyek teszik, akik úgy gondolják, a zsidók (talmudisták) által hirdetett sekélyes értékrend a legmagasztosabb a világon, s minden más elavult. A zsidó gondolkodók, politikusok és művészek éppen ezt igyekeznek sulykolni, miközben a hagyományos keresztény (és más) értékeket elhallgatják, kiforgatják, leszólják. Így a jelenlegi, a zsidó mentalitást alapértékként elfogadó - de azt nyíltan ki nem mondó - világrend minden alternatívája elavultként, idejétmúltként és \"antidemokratikusként\", \"alkotmányellenesként\" tűnik fel a félművelt átlagemberek számára.


39. Jó, de mi a baj a zsidókkal? Én észre sem veszem őket.

A köznyelvben "zsidóskodásnak" nevezett viselkedés alapja a más népek lenézése és kizsákmányolása. Erről több ezer éves vallási irataik, például a Talmud is rendelkezik. Ez olyan erős hagyomány egyes zsidók körében, hogy a mára ateistává vált társaik is követik, de immár a vallás által állított minimális morális korlátokat is áthágva.

Főleg zsidó mentalitású "gondolkodóknak", "művészeknek" és üzletembereknek köszönhetjük a Föld felforgatott állapotát, milliók nyomorát, a nyugati civilizáció testi-lelki silányodását. Ez azonban hosszú történet ahhoz, hogy egy FAQ-ban kifejtsem.


40. Aha. Szóval minden zsidó szemét, mi?

Ez az a szemantikai csapda, amiről pár ponttal előbb írtam. Rengeteg zsidó származású ember van, aki nem viselkedik zsidóként, ahogy számos roma is van, aki nem él cigányként. A zsidó származású személyek válogatás nélküli diszkriminációja súlyos hiba.


41. No de mi rosszat tettek a zsidók Magyarországnak?

Ez megint egy hosszú történet, ami túlmutat egy FAQ keretein. Lényegében a XIX. század óta, amióta a zsidók nagy tömegben érkeztek Magyarországra, minden nemzeti tragédia mögött őket találjuk. Zsidó bizottság követelte a Károlyi-kormány nevében Magyarország 1920-as megcsonkítását. Zsidók szervezték az országot tönkretevő 1919-es kommünt, majd annak második világháború utáni folytatását. Zsidók vezették be és irányították a "proletárdiktatúrát". Zsidók ülnek ma a média és a politikai minden lényeges vezető pozíciójában, és mindent megtesznek, hogy a nemzeti gondolatot csírájában elfojtsanak. A zsidó értelmiségiek nem is rejtik véka alá a magyarok iránti gyűlöletüket, mely konkrét rasszista megnyilvánulásokban is megfigyelhető. Ilyen volt például Regős Péter, a Magyarországi Zsidók Világszövetségének szóvivőjének nyilatkozata: "Szerintem a magyar az egy alacsonyabbrendű faj. Ígérem, hogy ahol csak tehetem, életem minden területén ártani fogok és akarok Önöknek." Hasonló nyilatkozatokat tettek és tesznek olyan zsidó értelmiségiek, mint Kertész Imre, György Péter, Tamás Gáspár Miklós, Magyar Bálint, és még sokan mások. Ezek az "emberek" naponta kifejezik megvetésüket minden iránt, ami magyar.


42. Szánalmas ez az antiszemita fröcsögés!!

Azért tekinted annak, mert soha nem foglalkoztál a kérdéssel, de csecsemőkorod óta sulykolták beléd, hogy aki ilyet mond, az ostoba és/vagy veszélyes. Valaha én is így gondoltam, aztán olvastam egy kicsit. A tévhittel szemben a zsidó disznóságokat leleplező könyveket nem holdkóros idióták írogatják a kocsma mélyén, hogy aztán idegbeteg külsejű gnómok árulják az aluljáróban, kabát alól. Az ilyen tévhitek pontosan olyanná tesznek téged, mint ahogy te elképzeled az "antiszemitákat". Nem célunk meggyőzni téged semmiről, hiszen vagy átlépsz ezen a szellemi akadályon magad, vagy maradsz az elképzelt világodban, és nácizol tovább. Pont úgy, ahogy szerinted mi "zsidózunk".

2009. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!