Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ilyen iszonyatosan féltékeny? Nagyon szenvedek tőle.

Figyelt kérdés
Az élet minden területén jellemző ez rám, nem csak a párkapcsolatban, hanem szakmai sikerekben, még barátságban is... ha valamiben más jobb nálam, azt máris úgy élem meg, mintha attól én értéktelen lennék. Mintha a halálos ítéletemet mondanák ki, amikor a főnök egy kollégát dícsér meg helyettem. Még akkor is rosszul érzem magam, ha egy barátom arról mesél, milyen jól szórakozott egy másik ismerősével. Vagy ha egy barátnőmnek bókolnak, vagy ha egy társaságban sokáig nem figyelnek rám. Azt hiszem, nekem kell a világon a legokosabbnak, legszebbnek és legkedvesebbnek lennem, és ha ez nem jön össze, akkor katasztrófa történik, mintha akkor én már nem is lennék fontos. Annyira szeretném, hogy megváltozzon a gondolkodásmódom, és ne érezzem magam rosszul ilyen helyzetekben. Segítsetek, kérlek! Mit tehetnék, hogy ne éljem meg kudarcnak az ilyesmit?

2015. febr. 25. 02:20
 1/9 A kérdező kommentje:
27 éves nő vagyok.
2015. febr. 25. 02:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Testközelből tapasztalom ezt, nekem a párom ilyen. Ha szeretnél ezen változtatni, akkor az már egy jó lépés. Meg kell értened, hogy attól, mert más is jó valamiben, nem téged alacsonyít le. Próbáld meg ezt elfogadni. Akár a párkapcsolatban, akár a munkában, örülj, hogy vannak nálad valamiben jobbak, mint Te, mert az azt jelenti, hogy még tovább tudod magad, a tudásod fejleszteni. Ha mindenben te lennél a legjobb, semmi kihívás nem lenne az életedbe, és halálra unnád magad :D Ülj le egyszer nyugodtan egyedül egy csendes szobába, és gondolkozz el azon, hogy miért szeretnél mindenben Te lenni a legjobb. Amint megvan az oka, annál fogva tudsz rajta változtatni. Az emberek így sem azért szeretnék téged, mert valamiben olyan jó vagy, hanem saját magadért. A hibáiddal együtt. Mindig erre gondolj. :) Ha pedig nem éreznél elég erőt magadban, akkor keress fel egy..jah nem. TUDD, hogy VAN hozzá erőd. Sok sikert kívánok neked :)
2015. febr. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Másik szögből nézve! Te a legrosszabb vagy ezzel mondenkitől. A többit az1. leirta.
2015. febr. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Irany a pszichologus. Sulyos onertekelesi problemaid vannak, magatol nem fog megoldodni.
2015. febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jópár negatív hatás kell hogy érjen emiatt, hogy helyreálljon, de leginkább szakembernek kellene ebben segíteni, mert amit, ahogy leírsz, az nem normális.

Nekem a szomszédom ilyen, iszonyat egy maximalista, pökhendi, kivagyi embernek tűnő valaki, a bátyjával, meg az utcabeli gyerekekkel való konfliktusai miatt lett ilyen. 47 éves a pali.

Barátai egyáltalán nincsenek, ellenben ellensége már lassan a fél világ. Mindenki utálja, mert mindenkivel versenyezni akar, hőzöng folyamatosan, iszonyat módon lenéz mindenkit, még a munkahelyem(színház) igazgatóját is lesenkiházizta, amikor a TV-ben mutatták a híradóban.

Ha valami történne vele, mert lebénulna, mozgásképtelen lenne, tuti, a kukacok ennék meg a házában, mert még a családtagjai is boldogan menekülnének előle.

2015. febr. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, főleg az első válaszoló kedves szavait. Az itt a baj, hogy nem tudom elhinni, hogy nem kell másokkal versenyezni, vagyis nem kell jobbnak lenni másoknál, hogy elfogadjanak. De vannak barátaim és tudok örülni a sikereiknek, és csak azokban vagyok féltékeny, amik nekem fontos dolgok, pl. az én szakmám. Talán azért van mindez, mert gyerekkoromban kevés szeretetet kaptam, és mindig csak akkor mutatták ki a szüleim, hogy fontos vagyok, ha jó jegyeket hoztam, stb., míg ha kudarcaim voltak, akkor nem hangoztatták, hogy attól még ők továbbra is szeretnek. Szóval sztem valahogy így megtanultam, hogy csak akkor jár figyelem, kedvesség, ha az ember tökéletes. Tudom, hogy ez hülyeség. :(
2015. febr. 25. 10:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Attól, hogy azt írjátok, ez mennyire rossz tulajdonság, még nem fogok tudni megváltozni. Igen, én is tudom, hogy ez nagyon rossz, épp ezért szeretnék rajta változtatni, de ha most még jobban elkezdem utálni magam emiatt, és még inkább értéktelennek tartom magam, csak még rosszabb lesz a helyzet. Ha csak úgy meg tudnám tiltani, hogy ilyen féltékenység legyen bennem, rég megtettem volna, de nem tudom csak úgy kiiktatni ezt, maximum elnyomni. De épp ezért keresem a megoldást, hogy a gondolkodásmódom megváltozzon. Amúgy nem szoktam másoknak keresztbe tenni, csak magammal vagyok kegyetlen, ahogy küzdök az elismerésért, a saját hibáimat nem tudom könnyen megbocsátani.
2015. febr. 25. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne utálni kezdd el magad mégjobban, hanem szeretni. Ha békében vagy önmagaddal, nem lesz ilyen problémád. Mindenki születik valahogy, külső-belső tulajdonságokkal. A külsőn egyszerűbb változtatni, már akinek van rá pénze :D A belső megváltoztatása nehezebb, de teljesen ingyen van. Csak akaratra, időre, és türelemre lesz hozzá szükséged.
2015. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:)
2015. febr. 26. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!