Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Iszonyatosan feltekeny vagyok...

Iszonyatosan feltekeny vagyok az unokatesomra. Mit tegyek, hogy ne erdekeljen?

Figyelt kérdés
Az unokatesom anyukam hugank a lanya. (En is lany vagyok) nagynenem fogprvos, maganrendeloje van, a ferje uzletember. Nagyon jol keresnek. Egy htalmas hazban laknak, meg medencejuk is van, es kutyajuk, ami nekem sose lehet. Mi egy peneszes panelban lakunk hatan, a sok penesztol raadasul olyan szag van, hogy sose szellozik ki, ha egesz nap nyitva hagyjuk az ablakokat akkor se. En a noveremmel vagyok egy szobaban, de a szoba 90%-a az ove, nekem, csak egy agyam van a sarokban. Unokatesom gyonyoru lany. Nagyon szep, kulonleges arca van, hatalmas kek szemei, hosszu, fenyes haja, es nagyon meno ruhai vannak, raadasul jo sok van belole neki. Nekem van 1 nadragom, 6 folsom, es 1 pulcsim, 1 ronda turkalos kabatom, es egy 100 eves teli csizmam. Neki az osszes tanszere, fuzete, tolltartoja, tolla, iskolataskaja, tesicucca szep, markas. Persze ha suliban kerek tole tollat, az egesz tolltartojat odadja, hogy valasszak, de olyan rossz. :( es minden nyaron, akar tobbszor is elutaznak nyaralni. Alig van orszag, ahol nem jartak. Telen meg sielnek. Raadasul az osszes fiu odavan erte, es szinjeles tanulo mindenbol. En meg elsullyedek :(

2015. febr. 14. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A mostani körülményeid ellen nem sokat tehetsz. Viszont a jövőd, a te kezedben van. Tanulj jól, legyél szorgalmas, hogy a későbbiekben jól fizető munkád lehessen, és azáltal jobb életed, legyél sokoldalú. Mindig figyelj majd arra, hogy soha ne függj másoktól, sem anyagilag, sem érzelmileg, ha egyszer sikerül a saját lábadra állni. Sok sikert neked, egyenlőre meg kitartás, és szorgalom. Mennyi idős vagy?
2015. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
14
2015. febr. 14. 22:26
 3/18 anonim válasza:
90%
Nevezz pályázatokra és szórakozz. Iskoládban biztos van valamilyen pályázat ami érdekelhet. Ha jelentkezel valamivel gazdagabbá teszed a világot és ha nyersz még magadat is. Meg amúgy nem a külsőségeken múlik a világ. Tanulj nyelvet és minden rendben lesz. :) sok sikert!
2015. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem csak kulsosegekrol van szo. Irtam, hogy kitunkotnaulo is. Nekem tanulni sincs rendesen lehetosegem, mert a noverem egesz nap zenet hallgat hangosan, a masik szobaban az ocsem es a hugom jagszanak, a nagyszobaban meg anya tevezik, es cigizik, aminek meg nem birom a szagat. Kb 1 percre sincs csond.
2015. febr. 14. 22:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nagyon tiszteletre méltó, hogy ilyen őszinte vagy (saját magaddal is)! Az, hogy mások a körülményeitek, amiket a szülők teremtettek, vagy a külső adottságaitok (amit szintén ők:-)), nem ad hozzá és nem von le egyikőtök "értékéből" sem - ezt kaptátok és kész. 14 évesen nehéz még ezt megtenni - felnőtt fejjel sem könnyű - de próbáld meg nem vele összehasonlítani magad! Számodra nem kell, hogy ő legyen a mérce. Ami előnyödre válhat a későbbiek során, az az, hogy neked iszonyatosan erős motivációd van arra, hogy minél többet kihozz magadból, keresd a lehetőségeidet és használd ki. Ez óriási dolog! Te nem védett üvegkalitkában nősz fel, és ez megedzi az erőseket - te pedig az vagy, ráadásul egy okos, meglepően éretten gondolkozó lánynak tűnsz. Nagyon jó tanácsokat kaptál, fogadd meg, és sok sikert neked!
2015. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs könyvtár (városi vagy akár iskolai) a környéketeken? Oda be lehet ülni (a városiban az olvasóterembe) ingyen, ha otthon nem tudsz tanulni. Ha van olyan tanárod, akiben megbízol vagy kedveled, vele is érdemes megbeszélni a problémádat, segítséget, tanácsot kérni.
2015. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

a penész rendívül káros az egészségre! nézz utána és egyelőre anyukád szorgalmazd, hogy oldják meg.

a többit leírták helyettem.


még annyit, ha ár a uncsitesód a "példaképed", az már jelenti, hogy jó úton vagy,máésok meg a lógósak, meg füvesek után mennek...

2015. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egeszsegtelen, kohogok is tole, reggelelente vagy 50-et tusszentek, de anya azt mondja nincs ra penz. A hypo nem hatasos, a szavora nincs penhem. Igazabol ki kene meszelni, de az draga. :(
2015. febr. 14. 23:43
 9/18 A kérdező kommentje:
Penzem*
2015. febr. 14. 23:44
 10/18 anonim ***** válasza:
12%

Ne légy féltékeny.Tudom könnyű mondani, de próbáld magadban legyőzni ezt.

Tanulj keményen hogy te is sokra vidd még.Foglalkozz önfejlesztéssel és olvass sok könyvet ebben a témában.Kitartás és kemény munka, csak ez hozhatja el a sikert.Gondolod az unokatesód szülei nem tanulták, dolgozták halálra magukat hogy ezt felépítsék?

Az unokatesóddal ne foglalkozz.Tudod te sokra viheted még, mert nem könnyű az élet felétek.Csak azok tudnak igazán nagyot alkotni, akik mélyen voltak egyszer.Az unokatesódnak mindene megvan amit szeretne.Nem lenézni akarom, de ő nem tudja meg mi az hogy küzdeni, szegénynek lenni, lelkileg összetörtnek és betegnek, szomorúnak, depressziósnak.valószínűleg soha nem fogja megtudni.Én azt mondom légy büszke hogy ilyen környezetben élsz.Tudom ez óriási baromságnak hangzik, de én személy szerint most már így visszagondolva nagyon örülök annak hogy sokat szenvedtem lelkileg gyerekkoromban és még most is gyötörnek problémák, beszédhiba, kényszerbetegség, mert tudom hogy le fogom győzni ezeket és akkor meg tudom mutatni hogy én hol voltam és hova jutottam a kitartással és a hittel.Egy gazdag, szinte problémamentes élettel rendelkező szülők jobb esetben, ha nem bűnözők, akkor megszenvedtek ezért amijük most van, a gyermek, jelen esetben az unokatesód viszont sosem fogja megtudni milyen érzés ez.Így amikor majd nehézségek elé kerül, fogalma sincs hova nézzen, mit csináljon.

Tehát fogadd meg amit írtam, tapasztalatból írtam és dolgozz azon hogy elérd az álmaidat, a céljaidat!

2015. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!