Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tanítják meg az...

Miért nem tanítják meg az embereket közlekedni?

Figyelt kérdés

Például: nem állunk le beszélgetni a szűk folyosó közepén; szétnézünk, ahelyett hogy kilépnénk valaki elé; nem torlaszolunk el egy ajtót. Olyat hallottam, hogy tanítanak KRESZ-t általánosban, de ilyen magától értetődő dolgokat miért nem?


A helyszín tetszőleges, legtöbbször -az amúgy jó hírű- gimnáziumomban tapasztalom ezt, TÖBB tanártól is. Csak áll, mosolyog, beszélget, és le se sz...



2015. febr. 25. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezt mindenkinek megtanítják még gyerek korban, csak a többséget nem érdekli az alapvető illem.
2015. febr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra jöttem rá, hogy elég sok a farok a világban. Azért van ez. Amíg nem tanuljuk meg, hogy nem csak a mi érdekeink léteznek, hanem másoké is fontosak, addig megállunk az ajtóban, az út közepén, nem lesz, aki önzetlenül segítsen, cselekedjen, ha eljön az idő. Ma már mindenki sz.rik bele. Nem jó így.
2015. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor vetem be a 80 kilómat a 187 centimmel párosítva. Legtöbbször megmoccan valaki ha nekimegyek vállal :D

Lehet cigányosnak tűnik, de csak ez válik be a zajos folyosón pl.

2015. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert parasztok.


Olyat hallottam, hogy tanítanak KRESZ-t általánosban, de ilyen magától értetődő dolgokat miért nem?


KRESZ-t opcionálisan tanítanak, a magától értetődő dolgokat pedig azért nem, mert magától értetődőek....voltak, amikor még az oktatást kialakították. Szerintem senki nem gondolta, hogy az emberek ennyire visszafejlődnek szellemileg és morálisan.

2015. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van, aki még a saját érdekében a KRESZ-ben sem tudja:

[link]

2015. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt inkább a terepjárónak nem kéne a zebrán száguldoznia
2015. jún. 7. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából felesleges. Nézd meg az autósokat: a jogsihoz is kell KRESZ-ből vizsgázni, mégis 99%-uk tojik a sebességhatárra.
2016. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezeket nem kene tanitani, hanem minden normalis embernek ra kellett volna jonnie mar also tagozatban.


Mondjuk vannak szabalyok, amiket jol belenkvestek ovodaban, iskolaban:

- sorban allsz, ha varakozni kell es nem izegsz-mozogsz

- a lepcso jobb oldalan kozlekedsz es akkor nem utkoztok ossze: hihetetlen, de Londonban olyan szaryl van megcsinalva hogy neha jobb neha bal oldalt akarjak, hogy menj a hosszu folyosokon, de a legtobben le se xarjak a matricakat es mennek amerre latnak.

2016. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!