Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajom lehet? (Többi lent)

Mi bajom lehet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa dolgokon gondolkozok mostanában, olyanokon,amin 6-8 év múlva kéne csak. 17 éves vagyok és azt veszem észre,hogy "szellemi-koravén vagyok". Nem hamar érő, mert vannak még gyerekes/teenager szokásaim természetesen, de egyre több olyan gondolatom van,ami meglehetősen bizarr és biztos,hogy az átlag korosztálynak nem kattog az agya rajta.. Ilyen a saját család, gyerekek,munka, megélhetés kérdése.És nem általános dolgokra gondolok,nem egy ilyen "álmodozok a jövendőbelimről meg a családomról" dologra,amit a lányok csinálnak, hanem például olyanokra,hogy vajon milyen gyerekeim lesznek, hogy fognak kinézni, viselkedni, hogy fogok én viselkedni velük, ha pl rosszak lesznek, hogy mondok majd esti mesét nekik stb... Ilyenkor meg is ijjedek egy kicsit,hogy mi van,ha nem jó apjuk leszek,mert sajnos elég hirtelen felkapom a vizet, és az is eszembejut,hogy nehogy elboruljon az agyam majd velük szemben vagy valami.. Akkor szintén a családon belül, állandóan elképzelem,hogy hogy fogok mindent megadni a feleségemnek a gyerekek mellett, szeretni fog-e...Ezután többnyire azon filózok,hogy milyenek lesznek majd a nyugdíjas éveim! Egy 17 évesnek nem kéne ezen járjon az esze, főleg,hogy nem is várom,mert fiatal vagyok és boldog,mondhatni mindenem megvan.Mégis ilyen gondolatok kergetnek őrületbe mostmár nap,mint nap. Mindennek a tetejébe azt is tapasztalnom kell sorra,hogy egyre türelmetlenebb vagyok, nem egy barátommal összevesztem sajnos mostanában azon,hogy -számomra- milyen ostobasággal foglalkozik, milyen jelentéktelen, "gyermeki" gondokon hisztizik ... Pedig nem rég ugyanúgy foglalkoztattak engem is hasonlók. Most meg itt vagyok egyedül a környezetemben,aki komoly dolgokon töri a fejét, a korához képest túl komolyakon is... Mi baj van velem? Normális, intelligens válaszokat várok, nem a "hülye vagy." kategóriát és társait. Köszönöm!

2015. febr. 27. 14:58
 1/4 anonim válasza:
Fogalmam sincs mi lehet az oka. Ilyen korban a fiúk többsége valóban nem ezeken gondolkodik. Szerintem ebben semmi rossz sincs :) de ha téged aggaszt, akkor inkább beszélj valakivel, egy családtaggal, vagy aki közel áll hozzád. Vagy akár egy szakemberrel, biztosan többet tudna mondani mint itt bárki. A lényeg, hogy soha ne tartsd magadban a problémáidat, hidd el, megkönnyebbülsz, ha megosztod másokkal. Sok sikert :) 17/l
2015. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ensam skog ***** válasza:
17 vagy. Tombolnak benned a hormonok emiatt is lehet, hogy ingerlékenyebb vagy. Idővel lenyugszik az ember ahogy öregszik. Én is tapasztaltam magamon. Az, hogy ilyen dolgok foglalkoztatnak szerintem természetes csak kicsit korán.
2015. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet az lesz,mármint szakember. Bár súlyosnak nem

mondanám,mert ugyanúgy megvannak a normális észjárásaim is ezek mellett : csajok, buli, szórakozás, rendesen tanulni, egyetemre menni stb.. Csak ezekhez párosul ez a sok új dolog,amit leírtam.

2015. febr. 27. 16:07
 4/4 anonim válasza:
Ez így normális. Majd kinövöd.
2015. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!