Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen jelleme van egy pszicho...

Milyen jelleme van egy pszichopatának?

Figyelt kérdés
2015. febr. 28. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
nincs olyanja szerintem
2015. febr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hannibal Lecter megvan? Na, egyáltalán nem olyan.


A pszichopata nem szeret, nem szorong, nem tanul a hibáiból. A pszichopátia egy idegrendszeri elváltozás, amit két alapvető módon érdemes felfogni:

1. a félelmi viselkedésért felelős idegrendszeri központ sérült, így igazából fiziológiai szinten képtelen a félelemre. Ez nem csak azt jelenti, hogy bátrak (és az ostobaság szintjéig felelőtlenek, emiatt pl. katonának abszolút alkalmatlanok), hanem azt is, hogy ha nem vagy szakértő, nagyon kiszámíthatatlannak és furcsának tűnhet. Pl. ha szembesíted a hazugsággal, akkor nem jön zavarba, egyszerűen úgy tesz, mintha nem tudná miről beszél. Akkora átéléssel, hogy egy idő után kb. elhiszed neki.

2. az idegrendszeri aktivitása alapvetően nagyon alacsony, ezért ami a legjobban jellemzi érzelem, az a kínzó unalom. Ugyanezen ok miatt azok az idegrendszeri képletek, amiknek gátolniuk kéne az aktivitást (mivel nincs hova gátolniuk már), inkább serkentő jeleket adnak le, így a félelem, undor, empátiás fájdalom stb. helyett izgalmat élnek meg. Emiatt extrém élménykeresők.


Alapvetően az érzelmeik felszínesek, sekélyesek, sivárak. Még a dühük is hideg és tervezett. (Ötéves kislány dührohama nem olyan, hogy sikítófrászt kap, hanem gonoszul mosolyog. Három héttel később lelöki anyut a lépcsőn.)


A szeretete - előfordul, hogy van - tárgytalan, nem téged szeret, hanem azt, ami az életében vagy. Ha elhagyod, egyáltalán nem bánkódik miattad, hanem keres mást, aki betölti azt az űrt. Ha nincs, az sem baj. Nincs igazán nagy igénye kötődésre.


Legjobb köznyelven is érthető szakirodalom Robert D Hare: Kímélet nélkül című könyve.

Legjobb ábrázolása filmben: We need to talk about Kevin. (Talán beszélnünk kell Kevinről lehet a magyar címe...) Bár a Sírhantművek sorozatban is volt egy nagyon jó (amikor elrabolják Davidet).

2015. febr. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, második vagyok, hozzáteszem: végzős pszichológus hallgató vagyok.
2015. febr. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azaz, a politikusok és a jogászok, ügyvédek (meg ugye a legtöbb politikus jogász, ők duplán) is pszichopaták? Mert ezekre az emberekre nagyrészt ráillik a leírás. Nem politizálni akartam, csak szakmailag megkérdezni, ha már van itt egy szakértő.
2015. febr. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi az, h azért szeretik, ami az életben? hát mi másért lehet valakit szeretni, mint ami/aki?
2015. febr. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a trónok harcából joffrey és cercei remek példái ennek a jellemnek.

másokkal bármit képesek megtenni,de amikor velük vagy a családjukkal történik hasonló akkor fel vannak háborodva és dührohamot kapnak,hogy mások hogyan merészelnek ilyesmit.

nézd meg jó sorozat és hemzseg a pszichopatás karakterektől,majdnem minden 2. szereplő az benne.

2015. febr. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ötös: nem az életben, hanem az ő életÉben. Bocs, nagyon álmos voltam, nem nagyon tudtam már konkrétan fogalmazni. Szóval, ami funkciót betöltesz. Nem Kovács Róbertet szereti, hanem az embert, aki mindig meghívja sörre. És akkor is meghívatja magát sörre, amikor neked egy vasad sincs. És nem fogja érdekelni, hogy másnap nem eszel. Sőt, dühös lesz, ha nem áldozod fel magad az ő söréért, mert neki a sör miatt kellesz. (Nagyon leegyszerűsített példa, de nagyjából így néz ki.)


Korábbi kérdező: igen, jogászok, politikusok, cégigazgatók között felülreprezentáltak a pszichopaták. Előfordulnak még pszichológusok és sebészek között is.

2015. márc. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!