Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság egyre...

Miért van manapság egyre kevesebb igazi rocker/metal rajongó? Miért nézikőket semmibe, vagy pszichopatának?

Figyelt kérdés

Lehet csak én élek ilyen környéken, de szinte sehol nem látok ilyen embereket.Kb. 1000 emberből 2 ember.Mindenhol csak divatmániások vannak, cicafiúk, stb.A felnőttek pedig már nem olyan stílusúak.Akit látok is hogy úgy öltözik mint egy rocker pl. az is csak divatrocker.Ismerősöm is ilyen.Áradozik mekkora nagy rocker, meg hogy mennyire bírja a fent említett 2 stílust, aztán megkérdeztem tőle hogy Skilletet vagy Dalriada-t ismeri e?Nemleges választ kaptam.Pedig mindkettő elég ismert zenekar (mondjuk Skilletet talán többen ismerik mint a Dalriadat, de a legtöbb magyar rocker az utóbbit is ismeri, habár ez inkább folk metal)

Mindig megnéznek az utcán, és ledöbbennek hogy milyen zenét hallgatok, meg hogy milyen az öltözködésem..Mondjuk túlzottan nem érdekel, mert aki ismer az elfogad akinek meg nem tetszik az meg ne nézzen rám, de azért kicsit zavaró.Illetve én még azt is észreveszem néha, hogy aki így öltözködik, ilyen zenéket hallgat, azt a társadalom kiközösíti,furának találja.Miért?



2013. dec. 18. 18:39
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
*nézik őket
2013. dec. 18. 18:40
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így lesz, amíg túlnyomó többségben vannak olyanok, akik a divatot követik a zenében is. Felém elég sok rocker van, de tényleg lényegesen kevesebb, mint más stílusirányzatokból. Mondjuk a punkok meg a hippik mit mondjanak? Egy punk gyereket ismerek meg két hippit.

Azt meg nem mondom senkire, hogy divatrokker, mert nekem is több év volt ekkora ismertségre szert tenni, de már akkor is tetszettek a bakancsok, amikor azt se tudtam, hogy az eredeti Die die my darling nem a Metallicáé.

Az embereknek abba kéne hagyniuk az első látásra elítélés dolgot, és azt, hogy aki nem pontosan olyan mint ők, az már rossz. A legjobb barátaim nem osztznak a zenei ízzlésemben, de elfogadjuk egymást, csak koncertre nem fogunk valószínűleg a büdös életben együtt menni :)

16/L

2013. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
A mai fiatalok körében nem divat már annyira az lehet, de példáúl én is java részt rockot hallgatok, de kivülről ez nem látszik, azért nem fogok fekete vagy szinte csak sötét cuccokban járni, esetleg hosszú hajat hordani, mert ezt a zenei stílust követem és sztem ezzel vannak még így páran.
2013. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Nálunk egyrészt ideje sem volt kibontakozni egy szubkultúrának sem, mert idő előtt elnyomták vagy lecsengett, egyébként már én is észrevettem hogy többen kezdenek "beállni a sorba" ahhoz hogy érvényesülni tudjon az élet bizonyos területein, pl elsők között a kapcsolat kialakításban tapasztaltam meg, volt osztálytársam hosszú copfos, metálos fiúból, rövid hajú atlétás, edzett srác lett. A válasza az volt hogy, előtte nem kapott egy csajt se, az életmód váltás után meg 2 lánnyal került kapcsolatba.

Én is piercingesként megváltam pár ékszertől, és szebb lányokkal sikerült kapcsolatot kialakítani

21/F

2013. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Persze nem az öltözködésen dől el minden.De ha hallod hogy az utcán bömböltetik a Pitbull karattyolásait, vagy headset is kiesik a fülükből a nagy hang miatt amin megy a Bridgit Mendler.Akkor nem valószínű hogy ők rockerek.

Haverok közül nekem is csak pár rocker, de elfogadom őket, és legjobb haverok maradnak :D.Nem mintha gondom lenne más zenékkel mert kinek a pap kinek a papné.

Az pedig oké hogy neked is több évbe telt ilyen ismeretségre szert tenni(szerintem ezzel mindenki ígyvan :D), de ez a haverom akiről a kérdésben írtam, már kb 4éve öltözik így.Azért négy év alatt már annyit csak ismerne hogy Tankcsapda, vagy Depresszió :)

2013. dec. 18. 18:58
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Én pl szoktam rockot, metált hallgatni. Most is Rammsteint hallgatok az az örök kedvenc együttesem marad.

De azt a két zenekart én sem ismerem. Nem öltözködöm rockeresen, mert nekem ruhákban más ízlés tetszik.így aztán senki sem gondolná rólam,hogy rockot hallgatok.

Pitbull-t meg ezeket viszont nem szeretem, sosem tudnék ilyen zenéket hallgatni. Nem is ismerek mostani új divat zenéket mert majdnem mind sz.r az én fülemnek.

2013. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%

Nekem szerencsére már lecsengett a metálos korszakom :DD

1 évig tartott, elég depis voltam, de a metal csak jobban belenyomott ebbe az állapotba...

Asking Alexandriát, Bring Me The Horizont, Slipknot stb. hallgattam.

Most már csak rappet, főleg Eminemet.

... Mi lett az eredménye a zeneváltásnak?? Több önbizalmam lett, nyitottabb lettem az emberek felé. Szóval csak pozitív ;)


ÉN IS IMÁDTAM A METÁLT, DE TÉNYLEG NE NAGYON HALLGASSÁTOK!

ROSSZ HATÁSSAL VAN AZ EMBEREKRE!

16/F

2013. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Azért nem mindenkire :D.Persze az ilyen depis zenék (pl.elhagyta a barátnője,elb*szta az életét stb.)nyilván ilyen hatással vannak, de vannak olyan metalok/rockok is amik nem ezekről szólnak (pl.Power Metal :D)
2013. dec. 18. 19:11
 9/38 bumbi02 ***** válasza:
100%

AKi nem ismeri a Dalriadat az már nem is rocker? Jó magam 5 Metallica számot nem tudnék felsorolni, mert egyszerűen nem stílusom a Metallica, nem rosszak, de én inkább mást hallgatok. Igazából, majd később rájössz, hogy teljesen felesleges ki kiáltani magadat akárminek is.


Anno 14-16 évesen nagy rocker voltam, együtteses pólók, csak rock zene, gitározás naponta órákon át stb.. Aztán elkezdtem felnőni, és bővült az ízlésem, nem utasítottam valamit reflexből el, csak azért, mert rap, vagy disco zene. Manapság meghallgatok mindent, de azért így is 70-80%-ban rockot hallgatok, ha ez nem is látszik a külsőmön. De ugyanúgy szeretem Eminemet, mert tehetséges, vagy ugyanúgy meghallgatok pár sláger számot, ha arra van a fülemnek igénye.

2013. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem az is szomorú, hogy arról, hogy rock, vagy metal ilyenek jutnak az emberek eszébe, hogy Slipknot, meg vagy death metal zenekarok. Nekem nincs ezekkel bajom, bár sosem szerettem őket, de azért ha arról, hogy metál nem jut eszedbe egy Black Sabbath, Motörhead, vagy épp Dio, az azért "nagyrokkerként" elég tré.
2013. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!