Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz az alapvető...

Mit gondolsz az alapvető erkölcsi normákról? Mire jó? Van olyan amit megváltoztatnál? Tényleg szükség van erre? Mi a te erkölcsöd? Hol kezdődik a bűn? Mitől bűn a bűn?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Legalapvetőbb erkölcsi normám az, hogy: legfontosabb az emberi élet. Szerintem szükség van erre.

Bűn pedig, ha más életébe próbálsz negatív módon beavatkozni.

2015. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Mindent szabad, ami másnak nem árt. :)
2015. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjatok màr légyszìves olyan bûnt,ami nem àrt senkinek,ha nem is közvetlenül,de tàrsadalmilag,ami még rosszabb!
2015. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mondjatok màr légyszìves olyan bûnt,ami nem àrt senkinek,ha nem is közvetlenül,de tàrsadalmilag,ami még rosszabb!"


Habár rohadtul utálom a libsi füves bunkókat, de alapvetően amit csinálnak valóban nem árt senkinek, maximum önmaguknak.

2015. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Önmaguk senkik?
2015. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mondjatok màr légyszìves olyan bûnt,ami nem àrt senkinek,ha nem is közvetlenül,de tàrsadalmilag,ami még rosszabb!"


Hát például a hazugság is bűn, de ha megkérdezi az egyik szülőm, hogy mennyibe került az új táskám, és én azt mondom, hogy 2000 forintba, miközben meg 10000 volt, akkor azzal a hazugsággal nem ártok senkinek. A saját pénzem költöttem el rá, nem az övét. Csak azért hazudok neki, mert nem akarom, hogy nekiálljon sipítozni, hogy jaj hát ilyen sok pénzt hogy lehet elkölteni egy táskára!


De hogy mondjak egy másik példát is: a különböző szexuális "perverziókról" is azt mondják, hogy bűn. És most nem a nagyon durva dolgokra gondolok, csak mondjuk arra, hogy kikötözöd a párod egy sállal szex közben. Egyesek szerint ez is erkölcstelen és rossz. De ez sem árt senkinek. Sem azoknak, akik kikötözőset játszanak az ágyban, de főképp nem azoknak, akik nem vesznek részt ilyen eseményben.


Számtalan egyéb példát lehetne felsorolni, amire az emberek azt mondják, erkölcstelen és rossz, holott senkinek nem ártasz vele.

2015. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsò!

1.Te beteg vagy

2.Olvasd el mit ìrtam feletted!!Megvan?Gondold végig mit tudsz okozni magadnak mind a hazugsàgnàl mind a "jàtékaidnàl"

Lelki,személyiségi,és megbìzhatòsàgi vagy még rosszabb belekeveredsz valamibe..nem éri meg!

2015. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!