Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik még az emberek erkölcs...

Létezik még az emberek erkölcsi rendjében a lojalitás?

Figyelt kérdés
Én lojálisnak tartom magam, az enyéimet feltétel nélkül megvédem, még ha nem is a szivem csücske valaki, akkor is mellette állok, amennyiben "az én kutyám kölyke". Viszont elkeserít, hogy manapság sok emberből kiveszett a lojalitás, képesek a saját családjukat elárulni, meglopni, kihasználni. Csak én vagyok ennyire érzékeny, vagy ti is így látjátok?

2014. júl. 24. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A család, barátok felé még csak-csak, bár a mértéke függ az embertől, van, akiért a kisujjamat sem mozdítanám. De például a munkahelyem felé már nem vagyok az. Ha jobbat találok, váltok, a kollégáim sem érdekelnek ilyen szinten, ők nekem senkik (mármint nem család vagy barátok).
2014. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a lojalitás fogalma haldoklik, hanem maga az erkölcs.Nem negativkodni akarok, de ezek a tények.Az emberiség elég rossz irányba indult el. Csak én, Csak nekem,Mindegy milyen áron...... Ezek az új jel mondatok.Te ne add fel,mutass példát.Nekem is rosszul esik, de én nem olvadok be a tömegbe.
2014. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a lojalitás létezik, de nem automatikus. Oda-vissza működő rendszer, amihez nem elég az, hogy egy alomba pottyantatok. Ha két fél egymás felé lojális, akkor korrekt dolog, de ha a másik elárul, én miért védjem őt?
2014. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért "hanyatlik az erkölcs", mert már nincs rá senkinek szüksége.


Az ókorban azért találták ki az erkölcsöt, mint viselkedési normát, hogy a társadalmat leegyszerűsítsék, irányíthatóbbá tegyék - mindehhez a vallást intézményesítették eszközül. Az erkölcs tehát az államhatalom adóbevételt maximalizáló eszköze.


Ma már az állam (illetve azok a szereplők, akik lassan átveszik a helyét a nemzetállamoknak), akkor is le tudja húzni rólad az utolsó bőrt, ha nem élsz szigorú erkölcsi szabályok szerint. Az adóztatásodhoz elég, ha a polgári törvényeket betartatják veled.

2014. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen igy látom,s a becsület sem ér már semmit.Tisztelet a kivételeknek!Ha ismersz kivételeket becsüld meg öket mert kihalóben lévö faj(ta)Akár az igaz barátok.
2014. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elmúlt években fény derült a családaink milyenségére, bajban ismer az ember.

Nem tudom képes e az ember feldolgozni ezt valaha is, rengeteg stressz és mindez a semmiért.

Nagyon bánt és nem hiszem, hogy valaha is meglehet bocsátani ezt a családnak.

Felnőtt idős emberek, nekik kéne minket vezetni az ősvényen….

Más embereket is hallottam, hogy bántak el velük, és akkor egyszer nekem is valósággá vált.

Igen, miért ilyenek az emberek? És miért nem vallják be önmaguknak, az alkalmatlanságukat és kérnek bocsánatot azoktól akik szerették őket.

2014. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!