Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék kötelességtudó?

Hogyan lehetnék kötelességtudó?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy jövőre érettségizni fogok. Valahogy minden év végén sikerül megbukni néhány tantárgyból (matek, magyar, töri). A javítóvizsgán eddig mindig ("röhögve") átmentem, de ehhez vizsga előtt ezekből a tantárgyakból napi 10 órában tanultam legalább 3 héten át.

Egyszerűen minden nap mikor a suliból hazamegyek bekapcsolom a tv-t vagy a gépet, ottragadok előtte, majd egyszer csak eljön az este, majd az éjfél és azon kapom magam, hogy nem csináltam házit semmiből és nem is tanultam semmit. És ez így megy már több, mint 3 éve. Valahogy nem bírom rávenni magam, hogy megcsináljam a kötelességeim, mindent húzok, halasztok, egyszer csak összegyűlnek a dolgok (gondok), majd "ottb*ssz*megak*rv**nyja" az egészet.

Hogyan lehetnék kötelességtudóbb? Miféle módon tudnám magamban kialakítani a felelősségérzetet? Szinte érzem magamon és tapasztalom, hogy egyszerűen ez k***szottul nem folytatható tovább így!



2015. márc. 2. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:
64%
Rendkívül egyszerű: abba kell hagyni a nyirmogást, és csinálni. Bármilyen hihetetlen, ez egyetlen döntés kérdése, és utólag te magad leszel a legjobban meglepve, hogy tényleg az volt.
2015. márc. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!