Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociális fóbia ellen saját...

Szociális fóbia ellen saját erőmből mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem magam elég kellemetlenül miatta, azon kapom magam hogy teljesen feszélyezett vagyok nagyobb társaságban.Rástresszelek akár egy egyszerű kérdésre is. Az alkohol egyébként eltünteti a fóbiát egy-egy estére, ilyenkor semmi bajom sincsen, akár ismeretlen emberekkel is lazán elbeszélgetek. De természetesen alkoholista nem lehetek, szóval kellene egy másik megoldás.Valami tippek? 17F

2015. márc. 3. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

ne törődj mások véleményével.

eleinte ez nehéz, hiszen a tinikor arról szól hogy görcsösen meg akarsz felelni főleg a lányoknak.

én is ilyen görcsös voltam, iszonyú gáz helyzetekbe keveredtem.

nagyon gáznak tartottak, szinte mindenki az osztályomból, és eleinte úgy éreztem legeszívesebben eltűnnék onnan.

de rájöttem hogy ezzel szívességet tennék nekik, így úgy döntöttem hogy csak azért leszek ott mindenhol hogy elrontsam a hangulatukat.

szándékosan beszólogattam, úgy éreztem hogy ha gyűlöltök akkor szenvedjetek tőlem mindannyian!

leérettségiztem és később olyan lány lettem aki bármelyik pasit megszerezheti akit akar, most már mindenki a markomban van!

most pedig már annyira idős vagyok hogy az egész téma fényévesztette, nem érdekel ki mit gondol, megyek a magam útján és nem állíthat meg senki.

35/L

2015. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lógj, beszélgess többet olyanokkal akik szeretnek és elfogadnak. Baráti társasággal menj helyekre, más emberek közé. Saját példámból barátok közt a legnagyobb állat tudok lenni, semmi nem érdekel, viszont egyedül, új helyen tök beszari vagyok.

Az önbizalmadat nem ártana fejleszteni, és mikor jönnek a gondolatok hogy fhu most biztos hülyének néznek, mennyire leégetem magam, de ciki lesz akkor próbáld meg kiüríteni a fejed. Semmire nem gondolni, vagy nagyon rákoncentrákni valamire és egy részletes történetet kitalálni rá hogy azon járjon az agyad ne pedig a félelmen.

Én pl. buszon ha érzem hogy rámjön a szorongó pánik szerű érzés kinézek az ablakon és amit meglátok arról elkezdek egy történetet a fejemben. A legnagyobb baromságok jönnek ki, pl egy fali sas dísz lerepült a helyéről és összevissza keringett és nagyon megkönnyebbült hogy végre kakilhatott anélkül hogy az a falon lefolyva alá tornyosult volna, aztán találkozott egy másik madárral stb..

Ha suliban jön rám nagyon erősen kimegyek wc-re, bezárkózom egy fülkébe és lassan veszek pár mély levegőt (ha büdös a wc a folyosón odafele). Ha nincs rá lehetőségem iszok pár korty vizet (legjobb ha hideg). Egyszerű de mégis olyan megkönnyebbülten érzem magam utána.

Az egészséges étkezés és a sport is segít az ilyen szorongásos/pánikolós dolgokban - a cukros és koffeines élelmiszereket kerüld, egyél inkább proteines dolgokat. A sport pedig nyugodtabbá és kiegyensúlyozottabbá tesz.

17/L

2015. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

*rákoncentrálni

*kitalálni róla

*ha erősen jön rám a pánik akkor megyek ki, nem erősen megyek ki

*minden amibe a grammar nácik bele köthetnek

2015. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mindig kellemetlenul erzem magam,de masok nem tudnak megerteni,csak idegesitonek tartanak.
2015. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!