Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt a tinilányok?

Miért csinálják ezt a tinilányok?

Figyelt kérdés

Csak a szerelem érdekli őket. Idézetes oldalakat csinálnak, és olyan idézetes képeket raknak ki, amik a világfájdalomról szólnak,meg hogy úúúgy hiányzik az a fiú. A motiváló, szép, és OKOS idézeteket kíirni tényleg okos dolog, de hogy olyanokat, hogy "De rossz az élet nélküle" hülyeség. Ti mit gondoltok az ilyenekről?


Egyébként ez szerintem a nevelés kérdése. Én a lányomat mindig úgy neveltem, hogy ameddig nem lesz fizikai fájdalmat, addig mosolyogjon! De rengeteg tininek látom az arcán a világfájdalmat. Igen, lehet hogy az ilyen lányt megcsalták. És?! Ettől még a szülei nem dobták ki! Van laptopja, amit én egyébként a lányomnak nem engedek meg, a szülei szeretik, és nem lesz világvége.

Abból áll a tinikoruk, hogy sírnak az egyébként 290 999 Ft- os laptop előtt. A lányom élete nem. Ugyan tegnap épp kapott egy laptopot, de ő tudja használni! Örül, hogy van neki, és nem sír előtte azért, mert egy fiú nem jelölte be, és nem írja azt neki, hogy "Imááádlak, hercegnőm!" Persze kötözködőnek tűnhetek, de egem csak az zavar, hogy nincs nekük vidám tinikoruk. Az én lányom egy életvidám, kedves, vicces lány, és nem egy befordult "Utálom az életem" lány. Sok mindent megadok neki, de ő ezt élvezi, és nem az van, hogy kap egy iPhone 6- ot, de másnap már valami miatt nyafog. Kimegyünk sétálni, beszélgetünk, hülyéskedünk. Nem mondom azt, hogy "Menj ki egyedül, nem érek rá". Pedig sok dolgom van. Eljárunk fürdőbe, kalandparkba, állatkertbe. És nem akar egy "Szomorú tini vagyok" oldalt létrehozni. Azon gondolkoztam, azok a tinik, akik egész nap csak a szobájukban gubbasztanak, talán ezért olyan rosszkedvűek. Nem tudják, hogy az élet néha milyen szép is tud lenni.


Ti mit gondoltok az ilyen lányokról? Szerintetek is nevelés kérdése?



2015. márc. 5. 09:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem az a baj, hogy a legtöbb lány a nagy Ő-t várja. Aki vagy eljön az életében vagy nem. Hiába probálkoztam a legöbb lány elutasított, vagy szóba sem állt velem. Nagy a választék, jó világ van ilyen téren. Hiába bókoltam ennek is annak is, a lányoknak csak az az egy fiú kellene amelyikbe szerelmesek, az meg vagy viszonozza az érzelmeiket, vagy nem és szomorkodnak inkább.
2015. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
30%
Azért csinálnak ilyeneket, hogy felhívják magukra a figyelmet, mert otthon nem kapják meg a megfelelő törődést. A szüleik nem foglalkoznak velük, nincs idejük, nincs türelmük hozzá, abban nyilvánul meg a szeretetük, hogy mindent megvesznek a gyereküknek, ahelyett hogy ténylegesen is törődnének velük. A te lányod azért nem olyan, mert te elmész vele sok helyre, csinálsz vele programokat, ápolod az anya-lánya kapcsolatot.
2015. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodjál le! Nekem laptop nélkül is nyomorult kamaszkorom volt. Ez életkori jelenség. De többet is tudhatnál róla, ha van gyereked.
2015. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom mennyi idős vagy, de ha velem egykorú (én 43) akkor tudhatnád: Régen is ilyenek voltak a tinilányok, még jó magam is, csak ugye akkor nem volt laptop. Viszont voltak színes füzetek amikbe lehetett írni az idézeteket, és mi is televoltunk szívfájdalommal.

Nem hiszem, hogy az helyes nevelés ha egy tizenévesnek kőarccal kell viselkednie, és nem szabad kimutatnia az érzéseit. Ettől nem lesz jobb neki, csak megkeményedik, és a végén még azt sem fogja kimutatni ha örül valaminek.

Nem baj ha a mai tinik a szerelemtől majd meghalnak, vagy a világfájdalom rajtuk van. Kinövik majd. Ahogy kinőttük mi is.


Nem tudom miért de ahogy olvastam amit írtál inkább egy nagyzolós, beképzelt nőszemélyt látok akik veregeti a saját vállát, hogy ő milyen faja szülő.. Örülj neki, hogy te megengedheted magadnak a fürdőket, kalandparkokat. Sokan dolgoznak, hogy enni tudjanak adni a gyerekeinek. (nem vagyok szegény mielőtt jönnél azzal, hogy bezzeg én nem engedhetem meg magamnak)


Viszont nem árt tudni valamit, mert mint szülő ezt elhibáztad. A mai világ arról szól, hogy ki milyen divatosan öltözködik, kinek milyen mobilja vagy laptopja van. Ha valaki már eltér azt akár ki is közösítik. Gondolod, hogy a lányodnak nem ciki, hogy nincs laptopja? Amikor ma már ez annyira természetes eszköz, mint a 90-es években a walkman magnó??

2015. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem tojd le a többit. Neked van egy jófej, vidám lányod, akit elkerülnek a durvább, hangulatingadozással is járó hormonváltozások szerencsére. Ennek örülj és ne másokkal foglalkozz.

Egyébként ahogy olvastam, a Szívek szállodája ugrott be, Rory és Lorelai kapcsolata. :) Mindig ilyenre vágytam én is.

2015. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

4- es:

1. Nem vagyok beképzepzelt

2. Igenis kimutathatja az érzelmeit. De akkor már a falnak tudnék menni, ha a folyton nyavalyogna nekem. De ő szerencsére nem ilyen.

3. Nem akarlak piszkálni, de szerinted veled van a gond. Azt nem mondd, hogy legyek szomorú, mert a lányom vidám.


És: már ne haragudj, de ha így beszélsz nem lehetsz jó szülő.

2015. márc. 5. 10:12
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

- A lptop amit arra használnak,hogy a GYIK-en majomkodjanak! - A kérdező nem egy édesanya,tipikusan tinisen ír,fogalmaz,harminc felett sem ebben a stílusban írnak szóismétlésekkel,ide oda kapkodva.

Örülj ha jó az anya-lánya kapcsolat és ne fikázd a többieket akiknek talán ez nem adatott meg. Van akinek élelme sincs elég,a szülei válnak,vagy betegek stb.

A világ fájdalma nem poénból születik. Aki boldog az mosolyog is és lehet szomorú az is akinek mindene meg van,csak boldogsága nincs.

2015. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Azt a krízist meg kell élni. természetes. ha nem tizenévesen, valamikor úgyis előjön. vannak 40 körüli ismerőseim, akik mintaemberek voltak, most meg jönnek nekem, hogy meg vannak vadulva, mi történik velük. vagy az egyetemisták, akik végre kiszabadulnak otthonról, és szétisszák/bulizzák/bsszák magukat, és ez nem áll meg kb.35 éves korukig.

azon szerencsések közé tartozom, akik kamaszkorukban 1000-rel kirúgtak a hámból. nem volt laptopom, számítógépem, ájfonom (most sincs), internet sem volt, csak kazetta, és levél postán. és ez nem volt olyan rég, 10 éve.

de attól függetlenül éltem, ittam, lógtam, hazudtam, csavarogtam eleget. és rinyáltam éjszakákon át egy férfi miatt. ilyen a kamaszkor, rapszódikus.

a lányokkal nincs baj, a világ tendenciájával van. ők is mennének baromságokat csinálni a haverokkal, ami végtelenül hasznos. ehelyett van az internet, és ha egymás mellett ülnek, akkor sem beszélnek, csak megosztják fészbukon. sajnos ebbe a korba születtek bele. és shoppingolni járnak, ki vitte el őket először, ha nem a szüleik. ez egy probléma, ami több generációt is érint.

személy szerint az ilyen lányok..ilyenek. nem csak ők tehetnek róla. viszont veszélyesebbnek ítélem meg az olyanokat, mint a kedves kérdező, aki ugyancsak interneten ítélkezik mások felett, büszkélkedik saját magával, anélkül, hogy valaha is úgy igazán önmagába tekintene. és itt vagyok én, aki voltam olyan hülye, hogy ezt ide mind leírtam. annyi a különbség, hogy én a valóságban is próbálok szemléletet formálni, nem csak virtuálisan. és igyekszem nem ítélkezni. de ez a kérdés most felhúzott. sajnálattal közölném, hogy a kedves lányánál is fel fog borulni valamikor az üveg (legalábbis remélem), mert katarzisok megélése nélkül nincs fejlődés.

24l

2015. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

Hát tény hogy történhet nagyobb baj is az emberrel mint hogy megcsalják/nem szeretik viszont de azért ezt is elég rossz megélni tiniként,sőt,szerintem bármilyen korban rossz,fájdalmas ezt megélni,akinek kicsit sem,annak szerintem az érzelmi világával valami gond van.

Nem vagyunk gazdagok,szóval nincs 300 ezres laptopom,és most normális kapcsolatom is van,de ha pl megcsalna nem vidítana fel a 300 ezres laptop,se az hogy milyen szép tájak stb-k vannak a világban.17/l

2015. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Rosszindulatú válaszolóknak!

1. Én nem azért jöttem fel erre az oldalra, hogy piszkáljatok. Én csak jót akarok az ilyeneknek!

2. A lányomat hagyjátok békén!!!!!!!!!!!!!! Nem gondolná szegény, aki most itt fekszik mellettem a kórházba, hogy ilyeneket írtok róla!

3. Én nem fikázom őket!!!

4. Szóval legyetek boldogok, csapjatok lakoldalmat, ha a ti lányotok öngyilkos akar lenni!

5. Kétféle típus van: a szerencsétlen, és az, aki EMBER!


El lehet gondolkodni, hogy miket írkáltok itt!!!!!!!!

2015. márc. 5. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!