Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok felnőtté válni?

Képtelen vagyok felnőtté válni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 27 éves vagyok, de még mindig nagyban függök a családomtól. Persze tudom önmagában ez még nem olyan nagy dolog, az itthoni gazdasági helyzetet figyelembe véve, hiszen sok fiatal felnőtt van ráutalva a szüleire.


Az én helyzetem viszont más. Én nem is igazán próbálom kiverekedni magam ebből. Kényelmes ez így nekem, pedig tudom, hogy ez nincs rendben. Nincs kényszererem se, mert a családom viszonylag jó módú, de azért annyira nem, hogy az egész hátralévő életem le legyen rendezve.


Nem dolgozom, bár vannak ilyen olyan terveim, de ezek nem biztosak és talán kockázatos csak ezekre építenem.


Mintha félnék a felnőtté válástól, félek, hogy elbuknék egy munkahelyen. Úgy érzem nem is értek semmihez, bár már majdnem van egy vacak főiskolai diplomám, de még én is belátom, hogy az nem ér sokat és nincs is igazi tudásom mellette.


Mi lehet baj? Vannak itt még hasonló helyzetben lévők ?


2015. márc. 6. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok ott és nem látom, hogy mi zajlik nálatok, de szerintem az a baj, hogy a szüleid nem próbálnak ösztönözni arra, hogy ideje lenne már elmenned onnan tőlük és a saját lábadon megállni, hanem megtűrnek maguk mellett.

Talán én is hasonló helyzetben lennék most, mint te, csakhogy engem folyamatosan b*sztatnak anyáék, hogy menjek már el, szóval én már alig várom, hogy megszerezzem nyáron a szakmámat és nekiláthassak munkát és lakást keresni és önálló életet kezdeni.

21/F

2015. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!