Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért idegesít ennyire egy...

Miért idegesít ennyire egy ismerősöm?

Figyelt kérdés

Az illető az osztálytársam egyébként.

Szóval ezzel a lánnyal ugyanaz a baráti körünk, ezért szoktunk beszélgetni és hiába tök kedves meg minden, egyszerűen annyira kibírhatatlan egy idő után számomra a puszta jelenléte is, hogy nem igaz. Régebben még kerültem is, ahogy csak tudtam, csak hogy ne kelljen vele beszélnem, aztán ideköltöztek a családjával a szomszéd utcába és úgy voltam vele, hogy ha úgyis itt lakik tőlem egy köpésre és már gyakrabban fogunk találkozni, meg minden, lehet, "közelednem" kéne egy kicsit felé, hátha kiderül, hogy nem is olyan rossz és barátnők leszünk. És igaz, hogy valamivel jobb lett, mert már kifejezetten kedvelem, de mégse tudnék vele eltölteni úgy egy óránál többet, mert idegesít az, ahogy beszél, hogy olyan erőltetett néha, hogy csomószor nem is érti meg, mit akarok mondani, a gesztusai..

Most emiatt elég rosszul érzem magam, mert lényegében semmi rosszat nem csinált, csak úgy simán nem vagyok vele egy hullámhosszon, vagy hogy mondjam. Most szemét vagyok?


2015. márc. 7. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
ez egyaltalan nem szemetseg, hiszen te probalkoztal. ne legyel vele ezutan se bunko, nem kell a legjobb baratnodde valjon, de ne is sertsd meg lehetoleg
2015. márc. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudom, mit érzel, de ettől még nem leszel szemét. Egyszerűen csak nem illetek össze. Attól leszel szemét, hogy áltatod, és tulajdonképpen a szemébe hazudsz. Én azt vallom, hogy az embereknek nem szabadna olyan kapcsolatokkal kínozniuk magukat, amiben nem boldogok, és én a helyedben megmondanám neki, hogy erről van szó, akármilyen kényelmetlen is. De így magadat is kínzod.


Igazából nálam is ez van, csak az én helyzetem azért rosszabb, mert a másik személy az állítólagos legjobb barátnőm. És igazából nincs is gond a kapcsolatunkkal, jól megvagyunk, támogatjuk egymást, megvan a közös téma, de napi szinten egy bizonyos óránál tovább már egyszerűen én sem bírok meg lenni mellette. A viccei szörnyen erőltetettek, vagy pedig olyan vicceket mond el, amiket már százszor hallottam, és elsőre sem voltak érdekesek, nemhogy századjára, meg úgy alapjáraton a hozzáállása a dolgokhoz...


Ami azt illeti, én meg is mondtam neki, hogy mit gondolok róla, de mi éppen az a két diák vagyunk, akik az osztályból csak ketten vannak. Nincsenek más barátaink, úgyhogy egymásra vagyunk szorulva, ezért kötöttünk ki végül újra egymás mellett. Úgyhogy igen, én is egy szemét ember vagyok. De ha neked van választási lehetőséged, én a helyedben bevallanám neki. Nem csak azért, hogy neked legyen jobb, de neki is jobb lenne, ha nem áltatnád őt.

2015. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzáteszem, hogyha nem olyan komoly a kapcsolat, akkor tényleg nem kell neki semmit se mondani, és tegyél úgy, ahogy az 1. válaszoló írja. Amit én írtam, az arra vonatkozik, hogyha szorosabb a kapcsolat.
2015. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Annyira nem komoly a kapcsolatunk, szóval inkább nem mondok neki semmit, bár remélem, ő se gondol engem többnek egy osztálytársnál.

2015. márc. 8. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!