Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Oda adnátok az így talált pénzt?

Oda adnátok az így talált pénzt?

Figyelt kérdés
Takarítással foglalkozok.Egy milliomos ismerősöm felkért,hogy a 100 éves nagynénje eszméletlenül koszos,lomos lakását takarítsam ki és dobjak ki mindent a kukába,mert úgy össze gyűjtötte a néni a dolgokat,h már a földön alszik,mert az ágya is mindennel tele van.Papírokat,borítékokat,mindent.Én dobálás közben bele néztem az egyik borítékba és 10 ezer forint volt benne.A papírok között is volt pénz,végül 40 ezret találtam,úgy hogy nem is kerestem.Ő mondta,hogy valószínüleg a néni el rejtegette a pénzét,ezért az érkezésem előtt ő már nagyjából átnézte a dolgokat.Nem tudom,hogy adjam-e oda neki.
2015. márc. 8. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen!!! A pénz nem téged illet!!! Ha elteszed, lopásnak számít!
2015. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem adnám, ha eleve milliomos, akkor nem számít neki + azt írta, hogy már átnézte a dolgokat, pont a pénz miatt..lett volna figyelmesebb, ha pedig azért rakta oda, hogy felmérje a "becsületességed" akkor szimplán "bocs, de fogtam és kidobtam a borítékokat, nem nézegettem, mert nem az én dolgom"
2015. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azért volt ott,hogy "felmérjen",mert ki tudja mennyit dobtam még ki.Őt nem is érdekelte annyira a dolog.Ő megkapta a néni bankszámláját jó sok millióval.
2015. márc. 8. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Akkor meg rakd el, de ne várj igazolást a tettedre, mert ez akkor is lopás.
2015. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Volt nem rég egy hasonló kérdés itt a GYAK.-en,csak ott buszon talált 2500 Ft-ról volt szó.

Egymást ölték a válaszolók :)

Én személy szerint nem adnám vissza a büdös koszos vén szatyornak,a milliomos ismerős meg kapja be.

Úgy húznék el a lével,mint a vadliba.

:)))

2015. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én visszaadnám. Így a helyes.
2015. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem minősül talált pénznek. Az öregasszonynál takarítottál és nála találtad, nem? Ha elrakod ez valóban lopás, de nem hiszem, hogy kiderülne. Ráadásul bizonyítani sem lehet, hogy valaha lett volna ott bármi is.


Persze az megint más lenne, ha az utcán találtad volna.


Őszintén szólva én elraknám. De csak azért, mert állítólag már átnézett mindent az ismerősöd és minimális a lebukás veszélye.

2015. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5%
Ha az utcán találja akkor se tarthatja meg amúgy jogilag.
2015. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!