Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért cikiznek ezért? Milyen...

Miért cikiznek ezért? Milyen tanácsot adnátok e téren?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es, és eldöntöttem, hogy a jövőben gazdaságtant szeretnék majd tanulni, hiszen a matematika az erősségem, illetve imádom a számokat, szeretem elemezni az aktuálpolitika gazdasági hatásait, országunk gazdasági helyzetét. Ez miatt azonban sokszor kiközösítenek, mondják hogy itt jön okoska, stb. Nem érzem azt, hogy okoskodnék, már csak azért sem, mert erre külön odafigyelek. Nem vagyok az a fajta diák, aki egyfolytában jelentkezik az órán, nem szoktam beleokoskodni mások dolgaiba sem, sőt általában akkor válaszolok, ha kérdeznek. Ha nem kérdeznek, akkor magamban elmondom a választ, és kész. Sosem érzékeltettem azt másokkal, hogy én esetleg erősebb lennék a reál tárgyakból. A pszichológia oldaláról viszont könnyen sebezhető vagyok. Az átlagosnál szerintem érzelmesebb a természetem, ezért az odamondogatást, odaszurkálódást nehezen tudom elviselni, lenyelni.

2015. febr. 20. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne is törődj velük. Tanulj csak keményen.
2015. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es. Na igen, ez lenne a logikus, de éppen a természetem miatt nehezen megy, hogy egyszerűen ne törődjek velük. Magamban majd fel tudok ilyenkor robbanni.
2015. febr. 20. 16:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Lehet hogy csak féltékenyek.

Beszologatnak:szólj vissza

Probálj velük barátkozni de ne válj egyé velűk.

De barátkoz mindenkivel.

Álj ki magadért,Szereteidért ha kell.

Tud mindig hogy ki kivel van bajba ha akarod megprobálhatod manupilálni de ehez kell gerinc.


Szóval:védmeg magad,barátkoz mindenkivel,ne változ meg

2015. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as. Köszönöm a jó tanácsokat.
2015. febr. 20. 16:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért cikiznek? Mert más vagy mint ők és irigyelnek.

Okoska nem egyenlő az okoskodóval. Az okoska az aki kb. mindent tud amikor kérdezik, az okoskodó a hülye aki okosnak akarja beadni magát, vagy mindig elnyomja a többit.

Tanács: Szard le őket vagy állj ki magadért.

2015. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ha egy kötekedővel közös pontra jutsz, akkor egyből áttörik az ellenállása. Próbáld meg beterelni a birkát az ólba. Lehet, hogy furcsán fogalmaztam, de ez a lényeg. Neked kell irányítani. Az érzelmesség önmagában nem baj, sokak nem szeretik a csipkelődést, beszólást, bár ki az aki szereti? Csak arra ügyelj, hogy ne lihegd túl, ne keverd magad kellemetlen helyzetbe. Örülj inkább, hogy sikeres vagy. A csipkelődésük is igazából csak azt mutatja, hogy irigyek, pedig inkább tisztelniük kellene. Ha jól sejtem te lehetsz az egyik húzóerő az osztályban. Ha pedig az ilyen emberek eltűnnek, előbb-utóbb zuhanás következik be az átlagokba, tanulmányi eredményekben. Én jártam már az iskola leghülyébb osztályába, mert ugye kb. 5 ember tanult, a maradék 28 meg magasról tett rá és rémesen gyenge volt a teljesítmény.
2015. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nm kérdező:)
2015. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha matekos vagy, akkor vigyünk egy kis logikát a történetbe, mert szerintem nem látod a fától az erdőt.

Annyira benne vagy a történetbe, hogy nem látod át egészében.


A lényeg:

Te, a jövőben a gazdasággal akarsz foglalkozni, (valamilyen szinten) már most erre készülsz.

A többiek viszont nem akarnak majd ezzel foglalkozni. Ettől mások az emberek.

A másokat pedig 6000 éve cikizik, és gyanítom, még legalább 6000 évig ez kb így is marad.


Szóval majd ha abba a suliba mész, ahol mindenki más is ezzel akar foglalkozni, akkor majd senki nem fog cikizni, mert ugyanolyan emberekkel leszel körülvéve.

Addig meg cikizd te is a többit, hogy egyensúlyt teremts a világegyetemben. :D

Vagy szard le őket vastag sugárba. Ez s roppant hatékony módszer. :)


Amiket leírtál, azok hosszútávú tervek. A problémáid pedig pillanatnyiak.

Nem befolyásoló tényezők. Mosolyogj egyet, (vagy röhögd ki őket) és koncentrálj a céljaidra.

2015. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja meg gyúrd ki magad. Akkor nem cikiznek majd. :D
2015. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szépen a tanácsokat, véleményeket, hozzászólásokat. Mind tanulságos és érdemes megfogadni őket. Köszönöm még egyszer.
2015. febr. 21. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!