Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről az ember típusról? Titeket nem irritál egy kicsit?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akit már óvodás korom óta ismerek, együtt nőttünk fel, és 13 éve jóban vagyunk. (közös ált. isk. és most középisk. is) Nagyon szeretem, jókat elszoktunk beszélgetni és bohóckodni is, viszont van egy bizonyos természete, amit már nehezen tudok elviselni így az évek múlásával. Sokszor úgy érzem, nem mondja ki a valós véleményét, szinte mindenre azt mondja, hogy "nekem mindegy/nem tudom", kerüli a vita helyzeteket. Mondjuk nagyon nem is kerül konfliktusokba az előbb említettek miatt, még akkor sem, ha mondjuk poénból mások kifigurázásánál elveti a sulykot, és általában egy társaságban ő az, akit utoljára szólnának meg bármiért.

Úgy értem tényleg ilyen előnyös ez az ember típus? Vagy csak azoknak, akik szeretnek másokat irányítani? Nekem eddig az volt a véleményem, hogy nem, ez nem túl erényes, ezért próbáltam neki tanácsokat is adni, hogy álljon ki a maga álláspontjáért többször, ne csak menjen mások feje után, mivel előbb vagy utóbb így kifogják használni, de biztos ez? Előfordul, hogy én sem mondok ki mindent a másik meg nem sértése érdekében, csak ha már nagyon böki a csőröm valami, de még így is sokszor váltam emiatt céltáblává. Bár még úgyis, ha "csendben maradok", én nem tudok efféle "közömbösséget" kiváltani az emberekből. Persze tudom, mindenkit fogadjunk el olyannak, amilyen. Mi a véleményetek?



2015. márc. 10. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akiknek a véleménye mindig folyásiránt halad, és attól véletlenül sem tér el. Fantáziátlan, akaratgyenge személyek, akik állandó irányításra szorulnak.
2015. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanba nem tudom mennyire lehet párhuzamot vonni közte és köztem, de én is képtelen vagyok mindenféle vita helyzetet kezelni. Hárítok, vagy egyszerűen ignorálom. Bármi ilyen kezd kialakulni elkezd zsongani és kiüresedni a fejem, nem tudom végiggondolni az álláspontomat, főleg nem érvelő mondatokat formálni. Összeakad a nyelvem, alig mozog a szám. Sose lennék képes arra, hogy észre se veszem és már leordítottam a sárga földig valaki fejét. Szerintem mindennek megvan az előnye és hátránya. Attól hogy valaki konfliktus kerülő még nem egyenlő azzal, hogy akárki könnyen kihasználhatja az már egy másik tulajdonság
2015. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én férjem pont ilyen. Nagyon könnyű vele kijönni, nagyon jó vele, általában mindenki kedveli (persze vannak kivételek), és a konfliktusokat mindig humorral kezeli, azaz elüti egy-egy poénnal, avagy kitér előlük. Ugyanakkor az ilyen ember valóban könnyen befolyásolható, és hagyja magát kihasználni, épp emiatt van most egy komoly vitánk is, és egész egyszerűen fogalmam sincs, mivel tudnám elérni, hogy ne engedje, hogy hülyét csináljanak belőle. Már az összes létező érvet felsoroltam, egyet is ért mindegyikkel, mégis képtelen nemet mondani valakinek, aki bár nem rossz szándékú, de egyértelműen kihasználja.


Ahogy mondják, az éremnek két oldala van, nem létezik olyan ember, aki minden szempontból ideális. Ha karakán, talpraesett, akkor az sokszor társul arroganciával, makacssággal. Ha meg konfliktuskerülő, akkor van, hogy abban a helyzetben sem áll ki magáért, ahol kötelező lenne.

És ezen kívül van még ezer és egy személyiségtípus, és mindnek van rokon- és ellenszenves vonása egyaránt.

2015. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ő meg valószínű úgy van vele, hogy nem akarja magát idegesíteni vele, és hozzám hasonlóan nagyon idegesítik az "őszinte" emberek, akik életcéljuknak tartják, hogy megossza a fél világgal a gondolatait. Pláne, ha az fáj is.

Én sok párhuzamot látok az őszinteség, és a bunkóság között.

Addig jó, amíg ő ilyen, és így szeretik őt az emberek. Nem lehet megváltoztatni, és nem is kell. Ő ilyen.

És nyilván ezért népszerű.

2015. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok hogy néha azt gondolom "hallgatni arany". Van egy ilyen szólás is ami azt jelenti, hogyha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.


Nem hiszem hogy mindig meg kell mondani a véleményemet, mert lehet hogy az fél óra múlva megváltozik, és nem akarok megsérteni senkit azért, hogy később meg majd bocsánatot kérhessek tőle. De hogyha külön megkérnek rá, hogy tényleg mondjam a véleményem, akkor azért megmondom.


Van fantáziám és nem vagyok akaratgyenge, ennek a két dolognak nincs is köze ehhez szerintem.


Annyi, hogy nem szeretem sok ember előtt saját magamat védeni. Egyrészt, mert nem imádom magamat annyira, másrészt meg azért, mert nem mindig tudok hirtelen frappánsan válaszolni és nem akarok alul maradni a veszekedésbe, vagy ha nem tudok jó érvet mondani, akkor nem akarok hülyét csinálni magamból. Inkább hárítok, ha sikerül.


Azonban ha a barátaimat próbálja valaki sértegetni, vagy bántani, akkor átváltok sárkányba és az igazság harcosa leszek egyből, mert olyankor felmegy bennem az adrenalin.


Nem tudom, hogy mért van ez így. Talán mert gyerekkoromban a szüleim sokat veszekedtek, én meg olyankor elhúztam otthonról biciklizni, mivel nem tudtam őket megállítani és nem bírtam nézni. Anyámat mindig védtem az élettársa elől, aki sokszor megütötte, bántotta őt. Anyám meg védett engem, ellene, amikor engem ütött- vert. Ezek után gondolom ez rögzült bennem, hogy így kell kezelni ezeket a problémákat. Meg mondjuk az élettársának ha mondtam valamit, ha megmondtam a véleményemet, akkor olyan pofont kaptam, hogy a fejem leszállt. Ettől függetlenül sokszor megmondtam, nem adtam fel, de néha durván megvert. Kb 6 éves koromtól 14 éves koromig élt anyám ezzel a hülye emberrel együtt.

2015. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a komoly válaszát, hasznosak voltak! :)

Utolsó, nagyon sajnálom a veled történteteket, csak kitartás! :(

Hát igen, azt hiszem tényleg igyekeznünk kell mindenkit úgy elfogadnunk, amilyen. :) Amit pedig az őszinteségről írtatok, csak ezzel a Csernus idézettel kötném az én szemszögemből össze: [link]

2015. márc. 20. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!