Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság miért nem akar a...

Manapság miért nem akar a huszonéves nők többséget gyereket?

Figyelt kérdés

Számomra ez azért is rémisztő, mert egyáltalán nem értem az okát. Sokan azt mondják, hogy nem szeretik a gyerekeket. Azért ez elég fura, hisz egykor ők is azok voltak, nameg olyan a gyerek, amilyennek nevelik (most ép és egészséges gyermekekről beszélünk alapesetben).

Az is furcsa, hogy egyikükben sincs semmi anyai ösztön, és ez abban is megmutatkozik, hogy más emberek iránt sem képesek törődést érezni, kifejteni. Egy kapcsolatban sem ezt keresik.

Másrészről úgy veszem észre, hogy számukra igen kényelmetlen a gyermeknevelés gondolata is. Szerintem ez rohadt önző gondolat, mert őket is felnevelte valaki (jobb esetben). Ők pedig kijelentik huszonakárhány évesen, hogy márpedig sohasem akarnak gyereket, teljesen elzárkózva a lehetőségtől.

Én 21 éves férfiként nagyon vágyom egy gyerekre, de persze, amíg még nincs önálló, stabil hátterem, nameg párom, akivel mindez lehetséges lenne, még nem akarok. Az aggasztó csak az, hogy találok-e majd olyan lányt, aki hasonlóan gondolkozik manapság.

Mert mostanában mindegyikük száméra nyűg a gyerekvállalás, sőt néhányan egyfajta kényszerként élik meg, és a feminista gondolatoktól telítődve minél jobban ágálnak ellene.



2015. márc. 12. 15:33
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
70%

Furcsa, mert voltak gyerekek? Ez igen hülye indok. Voltam gyerek, mert muszáj volt annak lennem, de nem én választottam. Ettől még nem úgymond normális dolog szeretni a gyerekeket. Nem azért szeretik egyesek a gyerekeket, mert ők is azok voltak.


Anyai ösztön nem létezik. Ez egy felvett szokás, egy tanult dolog, amit az anyukáinktól/apukáinktól/nevelőinktől "lesünk el". Ha valakinek nincs ilyen modellje, nem tudja, mit kell kezdeni mondjuk egy gyerekkel. Ezt máshová átültetve: ha neked senki sem mutatja meg, hogy kell fára mászni, nem fogsz fára mászni, mert nem tudsz fára mászni.

A mások felé kifejezett törődés teljesen más tészta és nehéz szocio- és pszichológiai cucc. Maradjunk ennyiben.


Az neveljen gyereket, aki gyereket akar nevelni. Nem kötelező, hanem választott dolog ez. Ők nem kértek meg senkit, hogy nevelje őket, hogy szülje meg őket az anyjuk. Az anyjuk (és apjuk) döntött így (jobb esetben). Nem önzőség - Semmi Esetre Sem - ha ők nem akarnak gyereket nevelni.


Remélem nem találsz még egy olyat, mint jómagad, mert a gondolkodásod nevetséges és már-már szánalmas. Isten ments, hogy nekiálljak itt bunkózni és vitatkozni veled, de olyan elképzeléseid vannak, hogy csak na. Tudod, mi jött le nekem? Te etalonnak képzeled magad. Azt hiszed, az és úgy jó, ahogy a te fejedben létezik. De nem. Nagyon nem. Az embereknek joguk van dönteni a saját életükről és Te senki sem vagy, hogy pálcát törj felettük, mert nem a saját szájízed szerint élnek és döntenek. Nőj fel.


Egy. Kettő: mielőtt belekevered a mondandódba a politikát (feminizmust), sürgősen olvass utána a definíciójának. Most még nem foglak elővenni ezért, de ha még neked áll feljebb ezután, lesz nemulass. Úgy kezd eszmecserébe valakivel, hogy tudod is, miről kerepelsz. Márpedig te nem állsz a helyzet magaslatán, abból kiindulva, ahogy a feminizmusról nyilatkozol.


Három, jöjjön a várva várt lista, amiért Szerintem nem akarnak sokan (se férfiak, sem nők) gyerek vállalni és nevelni:

- rengeteg pénzbe kerül

- rengeteg energiát szív el

- nagyon nehéz jó útra terelgetni egy új kisembert

- nem kicsi te, saját gondolatokkal rendelkezik (és ezt sokaknak nehéz felfogni)

- sok-sok nyűg van (fáj a pocak, éjjelente többször felkel, elfogyott a pelenka, már megint bekakilt, folyton sír, stb)

- hiába terelgeted évekig, bármikor jöhet valami/valaki aki romba döntheti az addigi munkád (idióta tanár, flúgos kölykök)

- időt vesz el, amit másra is fordíthatnál

Nőkre kihegyezve:

- kellemetlen rosszullétek hetekig, néha hónapokig

- depresszió

- fájdalmak (hát, derék, láb, stb)

- állandó zabálás

- kinőtt ruhák

- szülés utáni felesleg, undok diéta, megnyúlt bőr

- elhanyagoltság (a gyerek elszív minden energiát, már említettem)

- önbizalom hiány

- új félelmek (nincs túl melege a gyereknek? jó ez neki? el fog hagyni a párom, amiért így nézek ki? kapott már enni a pici? miért nem tudom leadni a kilókat? stb)


A magam részéről: nyáladzó, bőgő, törékeny kis lényeg, amikre nekem nincs időm és kedvem. Túl sok macera, ami nem hiányzik az életembe.

2015. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
16%
A mai huszonéves nők 99 százalékát semmi más nem érdekli, csak önmaguk. ÉN, ÉN, ÉN, ÉN ennyit tud a fiatal, magyar nő. Egy gyermekhez szeretet, önzetlenség, és empátia kell. A mai magyar lányok, egyetlen egy dolgot szeretnek az életben önmagukat. Ezért nem akarnak gyermeket.
2015. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

"Anyai ösztön nem létezik. Ez egy felvett szokás, egy tanult dolog, amit az anyukáinktól/apukáinktól/nevelőinktől "lesünk el". Ha valakinek nincs ilyen modellje, nem tudja, mit kell kezdeni mondjuk egy gyerekkel. Ezt máshová átültetve: ha neked senki sem mutatja meg, hogy kell fára mászni, nem fogsz fára mászni, mert nem tudsz fára mászni"


Ez hülyeség. Ha muszáj a fára mászni, akkor az illető fára mászni. Én még sohasem hallottam "fáramászó" gyakorlatról, vagy "fáramászó" tanfolyamról.

Az anyai ösztön létezik, muszáj léteznie, különben már réges-régen kihaltunk volna.

2015. márc. 12. 16:09
 4/56 A kérdező kommentje:
* ...akkor az illető fára mászik.
2015. márc. 12. 16:10
 5/56 A kérdező kommentje:

Tovább nem is olvastam, kedves első. De szerintem jobb is így.

Na jó, beleolvastam. Én etalon? Egyáltalán nem vagyok az, nem is gondolom magam annak. Sőt... Nem tudom, ez miből jött le?

2015. márc. 12. 16:12
 6/56 anonim ***** válasza:
59%

#3 Ha igaz lenne, amit mondasz, minden egyes nő képes lenne rendesen felnevelni a gyerekét - és nem hallanánk küszöbön hagyott csecsemőkről, bedrogozott anyákról, gyerekkínzókról, stb.

Azért nem haltunk ki, mert mindig volt egy példa, amit követhettünk. Ez nem azt jelenti, hogy valaki megszülte a gyereket ÉS Ő IS NEVELTE FEL. Az őskorban például közösségekbe éltünk, ahol poligámia volt. Nem is tudták, ki kié, de felnevelték a másikét is akár. Mint a tyúkok. Ráülnek egymás tojásaira.

2015. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Ne is haragudj meg, kedves első, de az érveid nevetségesek. Ennyi erővel fejbe is lőhetném magam, hisz az élet tele van nehézségekkel, gyerek nélkül is. Jóhogynem a cumisüveg mostani egekbe kúszó árát nem hozod fel!
2015. márc. 12. 16:15
 8/56 anonim ***** válasza:
87%

Ezekből jött le:

- haszontalannak ítélted a kommentem, holott teljes mértékben a kiírt kérdésre válaszoltam, csak pont nem azt írtam, amit olvasni akartál.

- Szerinted furcsa és önző az, aki nem úgy áll hozzá a dologhoz, ahogy te.

2015. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

"Ha igaz lenne, amit mondasz, minden egyes nő képes lenne rendesen felnevelni a gyerekét - és nem hallanánk küszöbön hagyott csecsemőkről, bedrogozott anyákról, gyerekkínzókról, stb."


Nem mindenki tökéletes. A pszichopatákból pl hiányzik a lelkiismeret. Ettől még létezik lelkiismeret, ami úgymond alap dolog egy NORMÁLIS embernél.

2015. márc. 12. 16:17
 10/56 anonim ***** válasza:
85%

Emiatt nem aggódnék nagyon.

30 fele amikor a barátnők már házasok, akkor eszükbe jut hogy ők mért nem és gyorsan megakarnak házasodni.


Amikor a barátnőik már lebabáznak, akkor cikinek érzik ha nekik nincs.

Hogy-hogy nem hirtelen bennük is felgyullad a gyerekvállalási kedv.


20-30 közt viszont félő, hogy az első "nagy Ő" vel már le is babáznak és megesik, hogy nem ő volt az a bizonyos nagy Ő.

Elég sok anyuka van társkeresőn.


Legrosszabb esetbe, keresel magadnak egy olyan nőt akinek már van gyereke, és vállal még 1-2őt.


Egy másik elmélet szerint, meg azt mondom, hogy onnantól hogy megjön a baba, egyikőtök sem ugrálhat mehet amerre szeretne. Sokkal kötöttebbek vagytok mind ketten, munka és helyileg is. Huszonévesen, többnyire még nem sok felnőtt gondolkodásúval találkoztam. Szerintem nem is lehet ezt így elvárni..

2015. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!