Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van arra esély, hogy alkotó,...

Van arra esély, hogy alkotó, valamirevaló ember válljak? Ha igen, hogyan? Hogyan lehetséges értelmessé vállni?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre csak azt érzem, hogy a világban csak egy többnyire értelmetlen fogyasztó vagyok, egy hasznot nem hozó élőlény.


Ha pl. egy zenét hallgatok, különösen ha egy szép, megkönnyező zenét, a második gondolatom, hogy sosahem érhetek fel az egészhez, még azt se tudom, hogyan hozták össze, komponálták az egészet.

Ha műszaki cikket használok, hasonlóan, egyből fusztráló lesz, hogy a készítőkhöz, mérnökökhöz, programozókhoz képest egy totális síkhülye vagyok, még azt se tudom, hogy mi van bennük, hogy működik. Még ha 100× annyit tudnék matekból, fizikából, infóbol, stb. az se lenne elég.


Ha egy szobrot, filmet, stb. művészi vagy technikai alkozást látok/használok, ugyanígy.


Még néha a kajáról is, amit megeszek, az jut eszembe, hogy mindig másnak kell kitermelnie, elkészítenie, stb., én magamtól még pl. aratni se tudnék.


Viszont az életet meg nem lehet csak úgy visszamondani, még ha akarná is az ember.


Viszont akkor hogyan tudnám úm. "pozitívba átbillenteni" az adok/kapok egyensúlyt?


<22F>



2015. márc. 24. 01:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ha az álomvilágból felébredsz és komponáltatsz egy zeneszerzővel a barátnőd névnapjára egy zeneszámot akkor majd rájössz, hogy ez mennyibe is kerül és ezért neked meenyit kellett dolgozni.

2015. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia! Hanyadéves vagy a Műegyetemen? Nem merült föl, hogy másik egyetemre menj?


A műegyetemi informatikus képzés (két félévvel ezelőttig) szerintem alapvetően egy 150-200 főre tervezett elit képzés volt, amit aztán 600 főre duzzasztottak - csak épp azt nem vették figyelembe, hogy a +400 fő, akit így fölvesznek, nem lesz képes elvégezni a képzést. Most ősztől lebutították a színvonalat a tömeghez, így más talán jobbak az esélyek, de most meg az elit van meglőve.


Ehelyett a Műegyetemre nem való embereket kellett volna a könnyebben elvégezhető és gyakorlatiasabb képzést adó főiskolákra irányítani, a Műegyetemen meg maradhattak volna az informatikus kutatónak meg effélének készülő emberek.

2015. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Ha az álomvilágból felébredsz"


Felébredhetek... oké, akkor mondjuk azt, én tudom rosszul, hogy az infos munkaerőpiac telített és lassan már ugyanúgy egymást fogják taposni az emberek.

Csak attól nekem még rohadtul nincs agyam hozzá. Mert az, hogy én itt most éjszakákbamenően szívózok, tizenévesként dőlt el szüleim által amikor QBASIC-al meg mindenféle scriptnyelvel szórakoztam egy 486-oson, és én sajnos emiatt voltam olyan hülye, hogy érdekel a programozás. Csak csesztek megmondani, utólag pedig elfogadni, hogy NEM az a programozás, az, amit én csináltam, az sajnos.... valami más, játék, stb. Utána pedig, amikor már VALÓBAN láttam, hogy mi ez a szak, mi a programozás valójában, nem mondhattam, hogy ez nem megy, ez nem az, amire gondoltam.


Bár én örülnék a legjobban, ha annyira nagy lenne a hiány, h. még rossz informatikusokra is van kereslet, de az már abszurd.

2015. márc. 26. 23:19
 14/14 A kérdező kommentje:

"emiatt voltam olyan hülye, hogy érdekel a programozás"


Mármint h. voltam olyan hülye azt mondani, hogy érdekel a programozás.

:P (kicsit néha elgépelem)

2015. márc. 26. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!