Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül vagyok ezzel? Más is...

Egyedül vagyok ezzel? Más is érez így?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, de sokszor annyira nagy szükségem lenne a magányra, csendre, befelé élése...

Néha azt érzem, hogy a munka, abban az értelemben ahogy itt létezik, nem hasznos a társadalomnak, az embereknek. Rengeteg olyan szituáció van, amikor lenne lehetőség segíteni másnak, de a "társadalmi elvárások" miatt úgy csinálunk, mintha ezt nem tudnánk. Néha szeretnék kivonulni ebből a kultúrából, és olyan dolgokat tenni, ami tényleg segítség valakinek, pl betegek mellett lenni, beszélgetni olyanokkal, akiknek az segítség, házat építeni valakinek, akinek nincsen.

Van egy gyermekem, úgyhogy nyilván nem vonulhatok ki a társadalomból, de a gyerekvállalással kapcsolatos "normák" is olyan idegenek nekem, hogy arra törekszünk, hogy minél kevésbé kötődjön a gyerek a szülőhöz és önállóan is megálljon a lábán szinte az elejétől fogva, ne sírjon ha idegenekkel van egész nap, legyen neki minden érzelmi tápláléktól való megfosztottság természetes, és még ezen felül érezze jól magát, és ne panaszkodjon, hiszen akkor nem vagyok jó szülő, ha nem érzi jól magát.


Ti nem érzitek néha úgy, hogy nem akartok a részei lenni ennek az egésznek, és hogy teljesen idegen minden benne?


2015. márc. 24. 14:03
 1/2 anonim válasza:
Hát ezekről a témákról rengeteg film/irodalmi mű készült, tehát nem vagy egyedül ezzel az érzéssel, bár igen ritka, és annál értékesebb. Mivel gyereked van, gondolom idősebb vagy nálam,nem is okítanálak ki, csak hozzáfűzném a véleményem(csak a társadalmas részéhez tudok hozzászólni,mivel azt érzem sajátoménak(nincs gyerekem)). Természetesen nem teheted meg, hogy kiszakadsz a világból, de vannak dolgok, amiket megtehetsz, hogy segíts másokon, és ezáltal jobban érezd magad. Nem fogok újdonságot mondani, de a hétköznapjaidban ha valaki segítségre szorul segíts rajta,stb(gondolom erre magadtól is rájöttél). Ami érdekesebb az inkább ennek a következménye.A feltétel nélküli segítségnek az az előnye, hogy sokkal(főleg,ha ilyen érzések vannak benned) jobban fogod érezni magad tőle, 1-2 dolog,amivel jobbá teheted a világot természetesség válik majd, és egyre nagyobb tetteket fogsz végre hajtani(kicsit erősen hangzik, nem a rák gyógyírének feltalálására gondoltam, hanem inkább arra, hogy nem az fog jó cselekdetnek számítani számodra, hogy adsz 50 forintot(amit akármikor tudsz nélülözni) egy hajléktalannak, hanem hogy valami igazán jót cselekszel, és ezért is leszel te értékes a világnak(/Istennek, vallásodtól függően). Arról nem is beszélve, hogy hozzád hasonló embereket is megismersz majd, és új értékes barátságok jöhetnek létre.
2015. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a megfelelő munkakörben dolgozol? Vannak olyan közhasznú társaságok, ahol lehet jelentkezni önkéntes munkára. Nézzél szét ezen a területen. Vagy olvassál valami könyvet, ami téma érdekel. Itt a neten sok érdekes témához hozzá lehet jutni, hátha találsz olyat, ami lefoglal.
2015. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!