Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le kéne tegeznem a barátnőm...

Le kéne tegeznem a barátnőm anyukáját? Szerintem elég bunkó volt.

Figyelt kérdés
Szóval találkoztam az egyik osztálytársam anyukájával, aki körülbelül 40 körül van. Mi 15 évesek vagyunk. Én úgy köszöntem, hogy jó napot, erre ő így ciccegett vagy nem is tudom, láttam rajta, hogy nem díjazza. de nem ajánlotta fel, hogy tegezzem. Mikor megint találkoztunk, a lányához fordult, és azt mondta, hogy "szólj már rá, hogy ne köszönjön így nekem". de miért? Nem ajánlotta fel, hogy tegezzem. Most nekem azt honnan kéne tudnom, hogy ő éppen melyik kategóriába tartozik? Lehet, hogy épp azon sértődne meg, hogy letegezem. Nem vagyok gondolatolvasó, és magázva illik kezdeni. Az én anyukám szerint pl. így kell, és hát ez is az illem. Tudom, hogy sokan tegezik a barátaik szüleit, például egy másik osztálytársunk anyukája is felajánlotta, de ő megmondta egyértelműen, nem pedig elvárta. Ott is az apuka nem ajánlotta fel, csak az anyuka, szóval csak az anyukát tegezem. Nem értem, miért nem tudják a felnőttek alkalmazni ezeket a szabályokat, ha már egyszer elvárják őket.
2015. márc. 29. 00:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki legközelebb, hogy csókolom.:D Az én anyám azt szereti, a jó napotot nem. Ha az sem tetszik neki akkor tegezd vagy beszélj vele, hogy mit szeretne.
2015. márc. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem irigylem azokat, akik még ebből problémát csinálnak.
2015. márc. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első: az egyértelmű, hogy azt szeretné, hogy tegezzem. Úgy értem, hogy nekem tudnom kellene-e, hogy EGYBŐL letegezzem? szerintem meg kell várni, amíg felajánlja, de ő elvárta, hogy én azonnal tudjam, mert hogy ő még fiatal meg ilyenek, de hát istenem, a barátnőm anyukája, ha 16 évesen szült volna, akkor is jó napottal/csókolommal köszönnék...


Második, nem értem, hogy velem van-e bajod vagy az anyukával.

2015. márc. 29. 01:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukával van bajom. nem mindegy, hogy hogyan köszönnek neki. Már nem mai csirke, bármennyire is nem szeretne róla tudomást venni.

2-es voltam.

2015. márc. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen cselekedtél, és a felnőttek sem mind ismerik az illemszabályokat, sajnos...Kérdezd meg tőle legközelebb, hogy mit szeretne, majd megmondja.

Mellesleg én azon pislognék hármat, ha a 15 éves gyerekem haverja/barátnője csak úgy letegezne. Még velem egykorú, de számomra ismeretlen felnőttől sem szeretem, és én sem tegezek le kapcsiból (személyes/telefonos beszélgetés alkalmával) senkit.

2015. márc. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd magadra, biztos csak már elege van hogy minden fiatal magázza, pedig 40 évesen még nem öregasszony, szóval semmi szükség rá hogy egy tini is magázza...

Engem már 25 éves koromban is lemagáztak sokszor, hát basszus elég rosszul tud esni hogy valami vénségként kezelnek a fiatalabbak.

Én például csak az időseket magázom. (Idősek = 60 év felettinek látszik.) A többi embert alapból tegezem. Ezzel még nem volt gondom, azért még senki nem haragudott rám hogy fiatalként kezelem. :D

2015. márc. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Szerintem ne vedd magadra, biztos csak már elege van hogy minden fiatal magázza, pedig 40 évesen még nem öregasszony, szóval semmi szükség rá hogy egy tini is magázza... "


Rendben van, de értsd meg a barátnőm anyukája. Erre írtam, hogy mivel anyuka, ha nagyon fiatal lenne, akkor is így érezném illendőnek, ahogy én csináltam. Meg most nem akarok bunkó lenni, és senkit nem akarok megbántani, de így 15 éves fejjel azért egy 40 éves ember nem fiatal, már bocsánat. ha majd 35 leszek, biztos másként gondolom majd, de hát anyukám lehete.

2015. márc. 29. 01:36
 8/17 A kérdező kommentje:
*lehetne
2015. márc. 29. 01:36
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Én közölném vele hogy ahelyett hogy cicceg, meg a lányán keresztül kommunikál, inkább közölje nyíltan hogy mi a baja, mint minden normális felnőtt ember.
2015. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársad anyukája egy sötét proli. Legközelebb úgy köszönj neki, hogy "legmélyebb tiszteletem tekintetes fiatalasszony", arra aztán cicceghet egy órát is. Viccen kívül, ha van bátorságod, akkor legközelebb az anyukája előtt kérdezd meg az osztálytársadat jó hangosan, hogy "kérdezd már meg az anyukádat, hogy mégis mit szeretne, hogyan köszönjek neki?"
2015. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!