Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert mindenre az a valasz,...

Miert mindenre az a valasz, hogy legy onmagad, ne valtozz, a tobbiek fogadjanak el ugy, ahogy vagy stb? Szerintem a valtozas neha szukseges.

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy legy birka es menj a tomeg utan es mindenben valtozz meg, ami valaha valakinek nem tetszhet. Tudom, hogy nem kedvelhet mindenki. De ez nem is azt jelenti, hogy feltetlenul jo, ha kirisz a tomegbol. Pl ha nagyon magadnak valo vagy es keves baratod van, de teged ez nem zavar, akkor nem kell megvaltozni. De ha maganyosnak erzed magad es szeretnel tobb baratot, akkor igenis szukseges a valtozas.
2015. febr. 26. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igazad van, sok esetben szükség van a változásra, fejlődésre emberileg.
2015. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
En peldaul nagyon rossz emberismero en nagyon naiv vagyok es ez egyre tobb problemat okoz. Amikor par honapja a neten errol kerdeztem, mindenki arrol gyozkodott, hogy ne valtozzak, jo vagyok igy, fogadjam el onmagam. Kozben latom, hogy ez az elfogadas 22 evig nem mukodott. Akkor miert ne probalhatnek megvaltozni?
2015. febr. 26. 20:44
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert hiába változol, ugyanolyan rossz marad.
2015. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

az ilyen kijelentések gyakorlatilag elutasítják a logikát,az észt a szocializációt a fejlődést és még az evolúciót is.

szóval igen nagy butaság.

alap,hogy fejlődni és alkalmazkodni kell.

aztán ha elértél egy olyan szintet,hogy az adott dologban annyira profi vagy,hogy ihaj,akkor lehetsz te az,akihez elkezdnek alkalmazkodni a többiek.

az hogy egy 1 óra,vagy 10 év meg cselekvés függő.

2015. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy értelmezem hogyha szeretnél valamit például kigyúrni magad vagy lefogyni akkor két út áll előtted:

- Elfogadod hogy te ilyennek születtél és boldogságot találsz a megbékélésben.

- Nekiállsz és megküzdesz érte. Ez sokaknak nehéz ezért inkább elfogadják magukat.

Nem értem az ilyen embereket. Általában a kövér és igénytelen nők szokták ezt mondogatni egymásnak ahelyett hogy eljárnának mozogni és adnának magukra. Nyilván ez csak arra vonatkozik akire igaz és csak az vegye magára.

2015. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem akik az ilyen tanacsokat adjak, azoknak vagy nem sikerult valtozniuk, vagy nem is tudjak, milyen az adott problemaval kuzdeni. Pl egyszer valaki segitseget kert az onbizalma noveleseben. Rogton jott is valaki, aki biyonygatta, hogy nehogy megvaltozzon, a vilagnak szuksege van olyan emberekre, akik nem egoistak, fogadja el magat ilyennek stb. O peldaul lathatoan nem tudja, milyen onbizalomhiannyal elni. Mikor mindenki atlep rajtad, mert nem mersz jiallni magadert, orakig orlodsz azon, hogy amikor talalkoztal a szomszeddal, vajon eleg hangosan koszontel-e stb.
2015. febr. 26. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Hidd el tudom milyen. Sikerült megváltoznom, és semmivel nem lett jobb a kedélyem, az életszemléletem. Ezért aztán vissza is estem. Tartom magam az álláspontomhoz, hiába változol.
2015. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem tudod megváltoztatni magad. Ez egy hazugság. Sokszor nem is veled van a baj, hanem a környezeteddel, és csak úgy tudsz kitörni a status quoból, ha elhagyod azt.

Ilyen a személyiséged, és kész. Minél hamarabb elfogadod, annál könnyebb lesz az életed, és megtanulhatod az előnyödre fordítani. Ne akarj igazodni a környezetedhez, azt próbáld magadhoz simítani, amennyire tudod.

2015. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne azért változzon az ember mert a környezete azt szeretné hanem azért ha ő akarja. De abba ne törődjön bele hanem küzdjön érte.
2015. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Neked is változnod kéne. Változtatnod kellene a helyesirásodon például javitani.
2015. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!