Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Személyiségteszt pszichológusnál?

Személyiségteszt pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Van ilyen teszt? Ha igen, mennyibe kerül? Bármelyik pszichológusnál lehet ilyet csinálni? Megbízható?

2015. ápr. 2. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem egyszer egy pár napos kórházi bennfekvés alatt készíttettek el egy 1000 kérdéses tesztet + Rocher tesztet. Mindkettő teljesen fals eredményeket hozott (nem csak én láttam így, a családom, a barátaim és munkatársaim is (nekik már csak azért említettem meg, hadd nevessenek egy jót:S) - most, hogy visszaemlékszem rá, a legérdekesebb kérdés az, miért csinálták meg őket egyáltalán, amikor fizikai probléma miatt voltam benn... De legalább unaloműzésnek jó volt:)
2015. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérheted a háziorvosod hogy utaljon be pszichológushoz. Az ki fog töltetni veled egy csomó személyiség tesztet főleg ha kéred.
2015. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esély hogy azokat a teszteket amiket a pszichológusok is használnak le tudod tölteni netről javítókulccsal együtt. Ezek fizetősek de lehet ingyen is hozzáférhetsz valamelyikhez.
2015. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért a pszichológusok eléggé óvják a tesztjeiket. Mármint a közösség úgy alapvetően mert senkinek sem jó, ha valami nyilvánosságra kerül. Ők rengeteg időt, pénzt és energiát öltek a tesztek létrehozásába, de ezt abban a pillanatban kihajíthatják az ablakon, ha a teszt javítókulcsa kikerül a netre. Így ha mégis ilyesmit érzékelnek, azonnal megpróbálják azt eltüntetni és szerintem ez teljesen jogos. Azok a tesztek amúgy se arra valók, hogy abból határozzuk meg az embereket, csupán mankót jelenthetnek a páciens megismeréséhez és a problémák feltárásához. Csak eszközök, de még eszközként is leginkább csak szakember számára használhatóak. Egy laikus egyszerűen nem ért annyira ezekhez az amúgy elég komplikált dolgokhoz és akár teljesen meg is kavarhatja egy ilyen teszt eredménye. Tudni kell értelmezni és helyén kezelni a kapott információt.


Egyébként kérdező: Szerintem bármelyik pszichológust felkeresel azzal, hogy ilyen tesztet szeretnél kitölteni és megtudni hogy mit mond rólad, egyszerűen lemész hozzá és megcsináljátok. Ha magánhoz mész, ami nyilván pénzbe került, viszont kevésbé leterhelt és jobban azt csinálja, amit te szeretnél, akkor valószínűleg néhány alkalomról volna szó (attól függ hány tesztet akarsz, 1 teszt szerintem a kitöltés+ egy értékelő ülést igényel) és ezeknek az árát kéne megfizetned. Ez szakemberenként és településenként változó lehet, de ha tényleg érdekel, nem megfizethetetlen.

2015. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt csináld meg, viszonylag jó:

[link]

2015. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előzőnél kiad ilyen kamu iphone x nyereményt, ne nyissátok meg!
2019. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!