Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért a sok pénzük,...

Sokan miért a sok pénzük, kocsijuk, izmuk és a karrierjük miatt tartják férfiasnak magukat?

Figyelt kérdés
Nekem nincs sok pénzem se kocsim nem vagyok valami sportos és nincs olyan jó munkám, de ettől nem érzem magam férfiatlannak. Bennem nincs az a hajtás, hogy elérjem ezeket, és nem is vagyok az a fajta, volt időszak mikor próbáltam, de csak idegeskedés és stressz volt a vége. Jobban vonz a nyugalom és hogy boldog legyek ezek nélkül is, mint a társadalom által kreált dolgokat elérjem.
2015. ápr. 3. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Akkor mit is tudsz letenni az életben a nagy semmin kívül?
2015. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Élhetsz így, de akkor ne is várj elismerést senkitől.

Én is elítélem azokat a nőket, akik a pénz vagy a kocsi miatt akaszkodnak rá valakire, de ha saját magad felé sincs meg rá az igényed, akkor a világon senkit nem fogsz érdekelni.

2015. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

"Bennem nincs az a hajtás, hogy elérjem ezeket, és nem is vagyok az a fajta, volt időszak mikor próbáltam, de csak idegeskedés és stressz volt a vége."


Igen, az életben az eredmény erőfeszítéssel jár, pl. a munkahelyi siker sok munkával, tanulással s stresszel, de ez hozza meg a karriert, a pénzt. Ami ugyan egy "kreált dolog", ahogy írod, csak enélkül a kreálmány nélkül nem vehetsz enni, házat vagy nyaralást.


Eléggé lusta hozzáállást vázoltál fel magadról. Az pedig férfiatlan, mert a tunyaság az.

2015. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Abban teljesen igazad van, hogy nem ez tesz valakit értékessé. Mások orra alá dörgölni nagyképűség, és férfias valóban nem lesz tőle senki. De ha mindezt a saját erejéből érte el, akkor hadd legyen rá büszke.
2015. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szánalmasas vagytok, honnan veszitek, hogy senkitől se kaptam elismerést? Én csak azt kérdeztem, hogy minek tekintsük magunkat kevésbé férfiasnak, ha nincs kocsi, magas karrier stb. Kaptam elég sok elismerést, ezért mert találtam egy munkát magamnak amiből jól élek és tudok félretenni magamnak, azért is mert sokat edzek és ez látszik is rajtam. Most attól, hogy nem vagyok vezető egyéniség, nincs kocsim és nincs olyan nagyon sok pénzem emiatt lennék férfiatlan? Szánalmas ez a mai közgondolkodás van rengeteg dolog ami miatt férfinak tekinthetjük magunkat és nem csak a pénz miatt lehet.
2015. ápr. 3. 13:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor döntsd már el, hogy sportos vagy e avagy sem, jó munkád van e, vagy nincs... :-D Tudod a következetesség nem árt, az intelligencia sem ártana.
2015. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tessék, itt a példa, ez az összevissza hazudozás abszolút férfiatlan. A következő hozzászólásban 12 éves diáklány leszel?
2015. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Semmi olyat nem írtam, ami arról szólna, hogy lusta vagyok sportolni és dolgozni. Csak annyit kérdeztem, hogy sok ember miért ezek miatt a felszínes dolgok miatt tartják magukat teljes emberként. Úgy látom, hogy az emberek sokasága eltávolodott önmagától is az anyagi dolgokban, a fogyasztásban látja élete értelmét, és ez szerintem egyáltalán nem egy jó nézet. Én megvagyok magammal elégedve, mert megtudok élni, van saját lakásom, igaz örököltem, dolgozok és akarok is dolgozni. Nem vagyok karrierista, aki pénzből pénzt akar csinálni, de ettől még férfinak tekintem magam.
2015. ápr. 3. 14:21
 9/13 anonim ***** válasza:
ezektől nem lesz senki férfiasabb vagy nőiesebb
2015. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Én is így gondolom csak zavar, hogy sokan nem így látják.
2015. ápr. 3. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!