Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek egy része...

A magyar emberek egy része félig analfabéta?

Figyelt kérdés
Olvasva a kommenteket ilyen-olyan oldalakon, főleg youtube-on gyakran látom, hogy sok ember, és nem csak a 12-13 évesek egyszerűen nem képesek leírni egy öt szavas mondatot 10 hiba nélkül, "jobb" leírva hosszú óval és egy bével, szóval elég súlyosakról van szó.
2015. ápr. 7. 07:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nehéz ez a magyar nyelv.
2015. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem nehéz, csak az emberek többsége nem túl értelmes mellé.
2015. ápr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon kis betűk jelennek meg, azok is vékonyan, hirtelen átfutja az ember és megfelelőnek találja. A helyesírás ellenőrző piros színe sem megfelelő intenzitású, gyengébb szemmel, szemüveggel fel sem tűnik. Az emberek zömének meg egyébként mindennapi tevékenységei között az írás nem játszik nagy szerepet. Engem nem is ez zavar igazán, hanem az értelmes fogalmazás képességének hiánya. Számos esetben nem lehet megérteni a kérdést.
2015. ápr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
Ha csak a helyesírási hibák lennének, akkor ez itt egy szép és boldog ország lenne :)
2015. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Az csak a kisebbik gond. A nagyobb az, hogy gyakran nem is értik a szöveget amire kommentálnak.
2015. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kevés van belőlük. Én is hibázok, párszor gondolkodnom kell, hogy egybeírják-e ezt a szót vagy sem (max valaki kijavít). Néha ránézek 1-1 okoska fb profiljára és nincs olyan szó, amiben abszolút nincs hiba. De tényleg. Nem tudom, diszgráfiásak-e (de szerintem ezt már nem annak hívják, valami másak :D), mert egy értelmes mondatot alkotni hiba nélkül, összefüggően, és tényleg úgy, hogy lehessen érteni... :D Komolyan nem tudom, hogy ilyenkor elképedni, sírni vagy röhögni kell-e, de én már csak röhögni tudok... :D
2015. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nagyon precíz megfogalmazás éppen magyarnak nevezni őket! :)
2015. ápr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igen, tényleg azok. Olyan szavakat képesek leírni, hogy néha el sem hiszem, ha valaki szól nekik, akkor meg jön a kifogás, hogy jajj mobilról írtam, jajj gyorsan írtam.. akármilyen gyorsan írok sosem lesz "újj", meg "jóbb", meg "hadjuk" belőle :D
2015. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tud helyesen írni, meg sem érti, hogy másokat zavar ez, hogy szinte fáj nekik, hogy „döccen” a szemük egy-egy ordas hiba láttán. Így, gyakran, felháborodva fogadják a figyelmeztetést.


Az nyilvánvalóan nem elgépelés, ha valaki többször is írja, hogy külömbség, órakkor, kissebb stb., ahogyan az előző válaszban említett esetek sem azok.


Sokan vétenek hibát az igekötők és a hozzájuk tartozó igék egybe-, illetve különírásával.

Ahhoz, hogy elszomorodjon az ember, elegendő a főoldali keresőbe beírni, a „letudod”, „letudnád”, „letudnátok” szavakat. (Így, egybeírva is szabályosak, de nem e jelentésükkel szerepelnek a megjelenő kérdésekben.). És ez csak egyetlen ige, ráadásul, csak a kérdésekben levő hibák jelennek meg.

2015. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
le lehet pontozni, ha nem értitek a poént.
2015. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!