Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen pénzügyi analfabét...

Miért ilyen pénzügyi analfabéta a magyar?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy ismerni kéne a pénzügyi szakszavakat, definíciókat és minden jogi mondatot azonnal tudni kell értelmezni.

Hanem arra, hogy legyen már mindenkinben egy egészséges gyanakvás mielőtt aláír valamit és kérdezzen, járjon utána mielőtt dönt. Az interneten ott van minden.

Minap az iskolában az igazgató kiosztott egy szórólapot ahol a gyerekednek lehet pénzt gyűjteni, nagyszerű kamatok, csak évi 20.000Ft. Megnéztem és egy nagy kamu az egész, a társaság nem is létezik, nincs weblap, nincs kapcsolattartó, google nem ismeri, a pszáf oldalán nincs infó, olyan MLM dolog lett volna.

De ami a lényeg a szülők 70%-a gondolkodás nélkül aláírta! Húúú, de jó lesz majd 5-10 év múlva, állítom mindenki szemében ott peregtek a milliók, mint játékgépen.

Vélemények?


2013. szept. 10. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
nem tudom miért, de nagyon sokaknak tényleg halvány lila gőzük sincs a pénzügyekről. nem véletlen ekkora a baj a devizahitelekkel is. sokan mindent bekajálnak, amit mondanak nekik.
2013. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal elemibb dolgok sincsenek meg, mint PSZÁF oldalon megnézni egy céget h létezik-e. Azt veszem észre hogy pl az emberek nagy része azt sem vágja hogy a kamatok mindig éves kamatot jelölnek. Nem csoda h így kihasználták a lakósságot a hiénák.
2013. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fent említett példádban viszont inkább az igazgató tűnik ...hát vagy balfék vagy ő a róka, nem tudom...de szülőként inkább az igazgató iránti bizalom, ami itt félrevezető, mint a pénzügyi ismeret hiánya.
2013. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem a pénzügyről szól, hanem arról, milyen naivak az emberek és ezt milyen egyszerű kihasználni.
2013. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Mert KÖNYVET OLVASNI luxus,mert inkább nézik a Retek Klubbot a zsíradót,meg olvassák a Strabag-nemzetet.


De a kedvencem amikor a nyugdíjról beszélnek ennél szánalmasabb szerintem már csak a pilótajátékból milliárdos leszek elv.Meg,hogy kérdezik itt,hogy ez meg beleszámít-e a nyugdíjba,EMBEREK ébresztő nyugdíjnak vége,4-5 év és kész nem lesz mindenki oldja meg a maga gondját-Ahogy a DSP is énekli.

2013. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Mert nincs alapszintű oktatás sem erre vonatkozóan az iskolában és nem is volt már elég régen.


De szerintem ennél sokkal nagyobb probléma, hogy az emberek 90%-a még mindig a "bankkártyájáról szeretne utalni", gőze nincs mi a különbség a bankkártya és számla között, nem tudja mire való a hitel, nem érti, hogy nem ajándék, hanem üzleti befektetés mindkét félnek. Nem értik, hogy mi az a kamat, nem tudják mennyi a magyar ÁFA...

2013. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!